ATARI .... Ακατάλληλο για ανηλίκους???

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
13
Ελπίζω να μην προσβάλω κανέναν ανεβάζοντας πορνογραφικό υλικό στο φόρουμ...αλλά έχω πεθάνει στα γέλια με αυτό το βίντεο.

Δεν αντέχω πρέπει να σας το δείξω.

... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Απολαύστε τα sex games για το atari2600...

http://hight3ch.com/post/atari-sex-games/

Το video είναι της ομάδας Angry Video Game Nerd... :headbangdude: :headbangdude:
 
Χαχαχαααααα.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ... Μάλλον πρεπει να ήταν "ανεξάρτητες" παραγωγές. αν δεν κάνω λάθος, δεν είδα πουθενά το σήμα της Atari πάνω στα cartridge/in-game, αλλά και αν υποθέσω από το illustration πάνω στο casing, μάλλον για κινεζο-χονκονγκικές μαμουνιές μου κάνει...

Έχω και γω κάτι πειρατικά cartridge για το 2600, όχι τέτοια εκτρώματα βέβαια και σίγουρα όχι sex games. Δεν νομίζω ότι μπορούσε η Atari να κάνει κάτι για να συμμαζέψει αυτό το φαινόμενο... Καλό πάντως. Φίλε Plink, μας έκανες να γελάσουμε...thnx
 
falcon030gr είπε:
Χαχαχαααααα.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ... Μάλλον πρεπει να ήταν "ανεξάρτητες" παραγωγές. αν δεν κάνω λάθος, δεν είδα πουθενά το σήμα της Atari πάνω στα cartridge/in-game, αλλά και αν υποθέσω από το illustration πάνω στο casing, μάλλον για κινεζο-χονκονγκικές μαμουνιές μου κάνει...
Έχω και γω κάτι πειρατικά cartridge για το 2600, όχι τέτοια εκτρώματα βέβαια και σίγουρα όχι sex games. Δεν νομίζω ότι μπορούσε η Atari να κάνει κάτι για να συμμαζέψει αυτό το φαινόμενο... Καλό πάντως. Φίλε Plink, μας έκανες να γελάσουμε...thnx
χεχεχε να'σαι καλά φίλε μου! Εγώ το είδα για 4η φορά πριν λίγο και ακόμα γελάω...

τα σχόλια του τύπου είναι όλα τα λεφτά!!!!

Πάντως, όπως αναφέρεται και στο βίντεο, εκείνη την εποχή όποιος ήθελε έκανε develop ένα παιχνίδι για το 2600 και το κυκλοφορούσε στην αγορά χωρίς καμία άδεια...

Είναι γνωστό ότι αυτή η πρακτική ήταν ένας από τους λόγους που το '83 οδήγησαν στο μεγάλο κραχ των video games...

Ψάξτε και τα άλλα βιντεάκι του ίδιου τύπου, είδα μερικά στο youtube που έχουν εξίσου πολύ γέλιο ;)
 
Φαντάζομαι τους teenagers της εποχής μπροστά από το 2600 τους, σε προσωπικές στιγμές...
 
:rofl: :rofl: :rofl:

Ο τύπος στο βίντεο (Angry Nintendo Nerd) έχει ανεβάσει στο youtube πολλά βιντεάκια με κριτικές που κάνει ο ίδιος σε ρετρο-βιντεοπαιχνίδια . Μιλάμε για πολύ γέλιο
 
cauldron είπε:
:rofl: :rofl: :rofl: Ο τύπος στο βίντεο (Angry Nintendo Nerd) έχει ανεβάσει στο youtube πολλά βιντεάκια με κριτικές που κάνει ο ίδιος σε ρετρο-βιντεοπαιχνίδια . Μιλάμε για πολύ γέλιο
Ορίστε direct link...

http://www.youtube.com/user/JamesNintendoNerd

όπως είπε και ο cauldron....μιλάμε για πάαααααρα πολύ γέλιο χεχε
 
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Ακόμα γελάω! Thanks!
 
!!

Plink είπε:
Ορίστε direct link...http://www.youtube.com/user/JamesNintendoNerd

όπως είπε και ο cauldron....μιλάμε για πάαααααρα πολύ γέλιο χεχε

Τον τυπάκο τον έχω δει και γω στο youtube...έχει πολύ πλάκα αν και λίγο αθυρόστομος. Συνήθως κάνει reviews και σχολιάζει τα χειρότερα παιχνίδια όλων των εποχών (ψάξτε να βρείτε το videaki με για το παιχνιδι του Ε.Τ.)

Όσο για τα παιχνίδια που είδαμε, είχαν πολύ πλάκα...Φανταστείτε να έβγαιναν παρόμοια παιχνίδια στην εποχή μας με τα τωρινά γραφικά...Θα είχαμε όλοι σοκαριστεί!!
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Τρελλό!!!!!

I'm a dirty b@st@rd! I want to see more!!! :D
 
DINO είπε:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Τρελλό!!!!!I'm a dirty b@st@rd! I want to see more!!! :D
Αντε, αφου το ζηταει ο DINO.. κομματια να γινει!

picture.php


Στην ουσια ειναι το Custer's Revenge 2, αλλα αυτη την φορα με αντιστραμενους ρολους! :)

Η αληθεια ειναι οτι το VCS καθως ηταν το πρωτο widespread mainstream game console, εμελε να παει.. where no console has gone before, στο θεμα αξιοποιησης παιχνιδιων/ιδεων/concept/πρωτοτυπιας. Φυσικο επακολουθο οτι στην παλλετα χρωματων που αξιοποιουσαν οι καθε λογης game designers, θα ανακαλυπταν και τις ροζ του αποχρωσεις.
 
!!

Αντε ρε!! το αγόρασες?? αυτά τα παιχνίδια πάντως ανεξάρτητα απο το περιεχόμενο και το χαλιά gameplay, πρεπει να είναι συλλεκτικότατα!!!
 
Τι να πω και εγώ ο καημένος που άθελα μου ανακάλυψα τα rom αυτών των παιχνιδιών?Έψαχνα να βρω τους τίτλους των αγαπημένων μου παιχνιδιών του 2600, και μέσα στα εκατοντάδες roms που έψαχνα, έπεσα πάνω σε αυτά!
 
phil_vr είπε:
Αντε, αφου το ζηταει ο DINO.. κομματια να γινει!
picture.php


Στην ουσια ειναι το Custer's Revenge 2, αλλα αυτη την φορα με αντιστραμενους ρολους! :)

Η αληθεια ειναι οτι το VCS καθως ηταν το πρωτο widespread mainstream game console, εμελε να παει.. where no console has gone before, στο θεμα αξιοποιησης παιχνιδιων/ιδεων/concept/πρωτοτυπιας. Φυσικο επακολουθο οτι στην παλλετα χρωματων που αξιοποιουσαν οι καθε λογης game designers, θα ανακαλυπταν και τις ροζ του αποχρωσεις.
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!! :biglaugh:

Έλα ρε συ phil!!!! Προσκυνώ!!!! :worship:
 
Πίσω
Μπλουζα