atari 130xe game

garbofanoula

RetroN00b
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
1
Παιδιά γεια σας!

Μικρή είχα ενα atari 130xe και έπαιζα παιχνίδια.

Προσφατα θυμήθηκα ένα που δυστυχως δεν ξέρω τίτλο αλλά θα προσπαθήσω να σας το περιγράψω μήπως και σας θυμήσει κάτι.

Θυμάμαι ότι ήταν 3 επιπεδα ας πούμε. Στο κάτω κάτω ήταν ένα ανθρωπάκι που πήγαινε πέρα δώθε

σε ένα απο τα δυο πάνω επίπεδα είχε τουβλάκια που πέφτανε. Εσύ προσπαθούσες να πιάσεις κάθε ένα που έπεφτε και να το πετάξεις στο πάνω επίπεδο.

Δεν ξέρω αν σας θυμίζει κατι ή αν σας ακούγεται γελοίο :p αλλά έχει μεγάλη συναισθηματική αξία για μένα οπότε όποιος και αν θα μπορούσε να βοήθησει θα του ήμουν ευγνώμων!!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Δεν το γνωρίζω το παιχνίδι που λές αλλά ρίξε μια ματιά ΕΔΩ και ΕΔΩ. Κοίτα τις φωτογραφίες μήπως σου θυμίζουν κάτι. Αν όχι, ψάξε και αλλού στο Atari Mania(που σου δίνω στα links). Βάλλε στο Advanced Search Genre>Arcade που έχει πολλά υποείδη. Δοκίμασε διάφορα και κάπου θα το βρεις. Πάντως το Atari Mania έχει όλα τα παιχνίδια του Atari άρα σίγουρα έχει και το παιχνίδι που ψάχνεις.
 
Ακολουθώντας τα links του Leon, και σύμφωνα με την περιγραφή της garbofanoula, κατέληξα σε αυτό: Batty Builders

Παίζει σοβαρά να είναι αυτό που ψάχνεις, αγαπητή φίλη...
 
Πίσω
Μπλουζα