Atari 2600 RGB πλακετα

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.792
Αντιδράσεις
4.275
H πλακετα που δινει RGB στο 2600 συν καμποσα αλλα καλουδια* ειναι πλεον διαθεσιμη

*

  • RGB, S-Video, and Composite Video outputs
  • Audio output
  • Six different colour palettes (three NTSC, three PAL) to choose from. The palette may be selected with and extra button installed on either the console or on the controller.
  • Switches between PAL and NTSC palettes automatically by detecting 50/60 Hz output.
  • Palettes may be modified by the user (requires a serial EEPROM programmer).
  • Supplied with a switching power supply board, audio/video connectors, push-button switch, and other assorted bits that may be required for installation.
  • If the extra button is installed on the controller, it can be used to activate Select and Reset remotely, as well as change the palette.
  • Easy installation if the TIA is already in a socket.
Δυο αρνητικα

α)Για να την εγκαταστησεις μαλλον πρεπει να εισαι αποφοιτος του ΜΙΤ

β)ειναι ελαφρως τσιμπημενη σε τιμη 70 Αυστραλιανα δολαρια
 
Nice find! Είναι από τον γνωστό αυστραλό τυπά που φτιάχνει και τις πλακέτες GGTV!
 
Wally είπε:
H πλακετα που δινει RGB στο 2600 συν καμποσα αλλα καλουδια* ειναι πλεον διαθεσιμη
*

Δυο αρνητικα

α)Για να την εγκαταστησεις μαλλον πρεπει να εισαι αποφοιτος του ΜΙΤ

β)ειναι ελαφρως τσιμπημενη σε τιμη 70 Αυστραλιανα δολαρια
Ελα ρε Wally οι κολλησεις λιγες ειναι! :p Παντως καλη φαση η πλακετα και το κοστος οντως λιγο υψηλο αλλα που να δεις ποσο θα εχει η πλακετα που θα βγαζει HDMI για Dreamcast..
 
Οχι ρε παιδιά, δε χρειάζεται τόσα χρήματα. Εγώ για το 7800 μου εγκατέστησα το πιο κάτω κιτ που κοστίζει ελάχιστα. Η διαφορά με το RF είναι χαώδης. Βεβαια εγώ το πήρα χύμα με τα υλικά τα οποία τα κόλλησα εγώ. Ο τύπος πουλάει αντίστοιχο κιτ και για τις υπόλοιπες κονσόλες (junior/4/6 switch κλπ). Ούτως ή άλλως χρειάζεται δουλειά για να αφαιρεθεί το RF.
 
Σωστά, δεν το σκέφτηκα. Οπως και να'χει, για κάποιον που θελει κάτι καλύτερο από το RF, ακόμα και το composite θα του κάνει πολύ καλή δουλειά και θα τη βγάλει φτηνά. Αυτό που προτείνει ο Γουωλης είναι για καποιον που θελει και κάτι παραπάνω και μολις τώρα διαπίστωσα ότι δε χρειάζεται και να μαγαρέψεις το RF, δουλεύουν παράλληλα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα