Atari 65XE Portable

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.882
Αντιδράσεις
3.858
Το πρωτο portable της Atari πρωτοεμφανιστηκε το 1985 για να ανταγωνιστει το αντιστοιχο της Commodore SX64 ,ηταν μια φορητη εκδοση του 65xe με disc drive και ενα 5ιντσο πρασινο μονιτορ!!

Μονο εγω το βρισκω πανεμορφο;

Atari_65XEP_System_2.jpg


Το θελω χωρις πολλα λογια.
 
δεν είναι κακό... δισκέτα κιόλας..για λιώσιμο με παιχνιδάκια είναι μάνα.. άντε βρες το και πόσο θα έχει..
 
Της Commodore που αναφέρεις υπάρχει στο forum; Κούκλα αυτό εδώ!
 
Στη wikipedia διαβάζω οτι δεν κυκλοφόρησε ποτέ, ενώ στο atarimuseum.de διαβάζω οτι κυκλοφόρησε μόνο για 2 μήνες...

Το λιγουρεύω, πάραυτα...
 
σαφώς πιο στιλάτο το συγκεκριμένο ατάρι...
 
Μήπως έχεις πυρετό;
 
Αν λάβω ύπ όψιν όσα έγραψε σε ένα thread μου σίγουρα κάτι έχει! :p





Aardvark συμπεριέλαβε σε παρακαλώ και τα χαρακτηριστικά του.



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν είπα καλύτερο ρε σεις...στυλάτο είπα!

Άλλωστε μόνο η σειρά st είναι για τα μπάζα όχι όλα τ' αταρακια!
 
Το πρωτο portable της Atari πρωτοεμφανιστηκε το 1985 για να ανταγωνιστει το αντιστοιχο της Commodore SX64 ,ηταν μια φορητη εκδοση του 65xe με disc drive και ενα 5ιντσο πρασινο μονιτορ!!

Μονο εγω το βρισκω πανεμορφο;

Atari_65XEP_System_2.jpg


Το θελω χωρις πολλα λογια.
Για να μην ανοιγω αλλο θεμα, φρεσκιες καθαρες φωτογραφιες απο mint SX64!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μπράβο Γουάλη αυτά ήταν πιο σπάνια από τα δόντια της κότας, θυμάμαι στα '80ς οι Γερμανοί φίλοι μας μου χάρισαν ένα βιβλίο (στα γερμανικά) για όσους θέλαν να ακολουθήσουν καριέρα επιστήμης υπολογιστών (αυτό υπέθεταν όλοι μιας και ήμουν τυπικός nerd) και έλεγε ότι ο τυπικός nerd υπολογιστών κάθεται στο δωμάτιο του ξενοδοχείου, στις διακοπές, στο σκοτάδι και δουλεύει στον portable και λυπάται που δεν έφερε μαζί του τον εκτυπωτή ενώ η γυναίκα του κάθεται μόνη της στην πισίνα. Και τότε αναρωτιόμουν πως στην ευχή είναι ένας portable.
 
Πίσω
Μπλουζα