ATARI COSMOS στο ebay

MoBoRoS είπε:
Ξερω ατομο στο assemblergames.com το οποιο βρηκε Μ2 σε garage sale. lolΜπορει να βρεις κανα αλλο cosmos στο παλιατζηδικο της γειτονιας σου, εκει που δεν το περιμενεις.. (Λεμε τωρα) joke joke.
μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα....αντικείμενα σαν το M2 έχουν πολλές περισσότερες πιθανότητες να βρεθούν....

Αντικείμενα σαν το COSMOS είναι σχεδόν μύθοι...
 
Πλακα πλακα δεν παιζει να biddarei κανεις με τετοιο feedback.

Ας περιοριστουμε στα M2 και σε αλλα πιο "γηινα" unreleased προιόντα λοιπον...
 
Τι είναι τα Μ2 ?
 
To panasonic M2 ηταν ο μελλοντικος διαδοχος του 3DO που ποτε δεν βγηκε στην αγορα.

Πρεπει να υπαρχουν καμια 1000αρα κομματια. Τα αλλα τα πατησαν με μπουλντοζες, τα εκαψαν κ γενικα τα κατεστρεψαν οπως κανουν με τα prototypes και γενικα με οτι δεν βγαζουν στην επιφανεια. H τιμη για να το αγορασει κανεις μεσω forum κλπ κειμενεται απο 1000-4.5 χιλιαδες $ (μιας και το black market δεν εχει σταθερες τιμες..)

w21s-2006-03-29T231246-1.jpg
 
Thanks ! Αυτά διαβάζω τώρα ! Απλά έσβησα το post μου, για να μην βγούμε off topic ! LOL ;-)
 
Και μην ξεχναμε τον τυπο που σηκωσε τρελλά Nintendo συλλεκτικά από έναν τύπο για 1000 δολλάρια και τα πουλησε για 50.000

http://www.racketboy.com/retro/nintendo/nes/2009/10/nes1991-nintendo-campus-challenge-cartridge.html

Καθως και την αποθηκη στο Dubai με τα 100 σφραγισμενα VirtualBoy που ανακαλυφθηκε περυσι...

http://www.wired.com/gamelife/2008/09/lost-virtual-bo/

αυτά είναι, να πας Αμερική και στο garage sale του γειτονα να βρισκεις prototypes ακυκλοφορητων...
 
το πρωτο site λεει οτι τα αγορασε για 14.000 κ πουληθηκαν για 17.500.

που λεει για τα τρελα λεφτα που εβγαλε?
 
ενδιαφερον....

τιγκα [Edited] ο τυπος...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάντως έριξα μια ματιά και εγώ στον γούγλη για να δω και εγώ τι είναι τούτο εδώ το COSMOS και έπεσα σε ξένα site στα οποία έχει χτυπήσει πραγματικά "συναγερμός" για την συγκεκριμένη δημοπρασία στο ebay...
 
και δεν τσονταρει ολο το φορουμ απο ενα 10? να το παρουμε;...

πιθανο σεναριο

Μέλη: 6.383 *10? = 63,830 ?

το'χουμε σου λεω... :)
 
Ethaniel είπε:
και δεν τσονταρει ολο το φορουμ απο ενα 10? να το παρουμε;...πιθανο σεναριο

Μέλη: 6.383 *10? = 63,830 ?

το'χουμε σου λεω... :)
ωραία ιδέα...να το αγοράσει το φόρουμ και να το πάρω εγώ να το φυλάω σπίτι μου :cool: :cool: :cool: :cool:
 
πωπω πραγματικά επική δημοπρασία...

το COSMOS πραγματικά είναι ένας μύθος..

αλλά πέρα απο αυτό είναι και μια καλή επενδυτική άποψη..

φανταστείτε να αγοραστεί και να μεταπουληθεί μετά απο κάτι χρόνια..

μιλάμε τρομακτικές τιμές για μια κονσόλα..
 
Εγω το ειπα απο την αρχη να τσονταρουμε για να το παρει το community. εχει 3-4 μερες ακομη. Δεν ειναι αργα. Το ποιος θα το παρει σπιτι του ειναι αλλο θεμα το πολυ πολυ το αφηνουμε σε ενα ground zero (κανα χρηματοκιβωτιο) και το βλεπουμε καθε φοαρα στα φορουμ meetings! xD /emoticons/laugh@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Δέν έχει ουτε bid ακόμα...
 
MoBoRoS είπε:
Εγω το ειπα απο την αρχη να τσονταρουμε για να το παρει το community. εχει 3-4 μερες ακομη. Δεν ειναι αργα. Το ποιος θα το παρει σπιτι του ειναι αλλο θεμα το πολυ πολυ το αφηνουμε σε ενα ground zero (κανα χρηματοκιβωτιο) και το βλεπουμε καθε φοαρα στα φορουμ meetings! xD /emoticons/laugh@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Εμ,sorry που στο λέω,αλλά αυτό που λες απλά δε γίνεται.... :)

π.χ. Σκέψου ότι αυτό είναι έξω από κάθε ενδιαφέρον δικό μου,όπως και πολλών άλλων.Συνεπώς,δεν υπάρχει κανείς λόγος να βάζαμε ποτέ λεφτά για την απόκτησή του.Η οποία απόκτηση -στο εξωπραγματικό σενάριο που έμπαινε μπρος- θα προϋπέθετε συμμετοχή πολλών μελών,ώστε να μη βάλει ο καθένας τελικά από....500-1000$ !!!

Η σκέψη σου αυτή,καθαρά σαν σκέψη είναι ωραία και ρομαντική,η πράξη όμως είναι εντελώς,μα εντελώς,διαφορετική... ;) :)
 
Ethaniel είπε:
και δεν τσονταρει ολο το φορουμ απο ενα 10? να το παρουμε;...πιθανο σεναριο

Μέλη: 6.383 *10? = 63,830 ?

το'χουμε σου λεω... :)
Δυστυχώς φίλε Ethaniel θα συμπλεύσω με τη γνώμη του Μάνου. Η ιδέα σου είναι πολύ όμορφη δε, εκπληκτικά ρομαντική, μεν.

Ακόμα και στο φόρουμ τα 6000+ μέλη δεν νοούνται καν σαν αριθμός, βάλε τα ενεργά. Από τα ενεργά βλέπουμε πόσοι έρχονται κάθε φορά στις συναντήσεις.

Βέβαια δεν μπορούμε από κανένα να τον υποχρεώσουμε να δώσει χρήματα για κάτι που αποτελεί "κοινό" σκοπό. Μάλιστα, δε, θα μιλήσω κυνικά και προσωπικά, λέγοντας ότι ο πρώτος που δεν θα ενδιαφερόμουν θα ήμουν εγώ. ;)
 
Παιδιά νομίζω πήρατε τα λόγια του Ethaniel και του MoBoRos πολύ σοβαρά. :p
 
Πίσω
Μπλουζα