ATARI ST-USER,ST-ACTION,ST-FORMAT

pinkman

RetroWannaBe
Joined
14 Φεβ 2008
Μηνύματα
70
Αντιδράσεις
2
ATARI ST-USER,ST-ACTION,ST-FORMAT

αυτα τα περιοδικα ειναι αγγλικα κυκλοφορουσανε και στην ελλαδα καθε μηνα τα επαιρνα απο την ομονοια...δυστηχως καπου στην πορεια πεταχτηκανε ολα....θυμαμαι οτι ηταν κλασhς ανωτερα απο τα ελληνικα και στην εμφανιση και στο περιεχομενο....ειχαν νεα για software και hardware και games που δεν τα εβρισκες στην ελλαδα,συνοδευοντουσαν παντα με δισκετα που περιειχε previews απο games(μια πιστα ας πουμε) και προγραματα...το ST-ACTION ηταν πιο πολυ για games ,το ST-USER και το ST-FORMAT ηταν πιο σοβαρα και καλυτερα ....ακομα θυμαμαι οτι σε οποιον τα ειχα δειξει αυτα τα περιοδικα [edit] που τα βρηκες αυτα τα πραματα και τετοια...[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έπαιρνα και τα τρία περιοδικά (κυρίως όμως το ST Format), αλλά και το πολύ καλό ST Review!

Φυσικά σαν καλός συλλέκτης, δεν πέταξα ούτε τεύχος... :)
 
DINO είπε:
Έπαιρνα και τα τρία περιοδικά (κυρίως όμως το ST Format), αλλά και το πολύ καλό ST Review!Φυσικά σαν καλός συλλέκτης, δεν πέταξα ούτε τεύχος... :)
τι να πω η μανα μου τα χει πεταξει ολα :( ....δεν δειχνει ελεος σε κατι τετοια

ΥΓ

....μολις τα "ανακαλυψα" αυτα τα περιοδικα το εκοψα το PIXEL και το USER ...

...το ST-REVIEW σε ποια χωρα κυκλοφορουσε??
 
Εγγλέζικο και αυτό!

Ήταν μια εξαιρετική επιλογή για όποιον δεν ήθελε πολύ games coverage.

Είχε εξειδικευμένες στήλες MIDI, DTP, Programming και φυσικά εξαιρετικές cover disks... Κυκλοφόρησε (σε πείσμα των καιρών) το 1992, και ήταν αρκετά επιτυχημένο!

Εγώ το ανακάλυψα το Δεκέμβρη του 1993, όταν γύρισα από φαντάρος!

EDIT:

Πάρε μια γεύση από τη συλλογή μου... :)

attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα