AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (2007)

Shadowdancer2501

RetroAdept
Joined
5 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.002
Αντιδράσεις
30
Μολις το ειδα. Πολυ καλυτερο απο το πρωτο, χωρις ομως να εχει κατι το ιδιαιτερο. Αυστηρα για fans της σειρας και για συναισθηματικους λογους.

Που ειναι οι εποχες του Arnold και της Sigourney...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου Shadowdancer2501 αν και έχω δει μόνο το πρώτο alien vs Predator μπορώ να πω οτι απογοητεύτηκα :( ,ακόμη θυμάμαι με νοσταλγία τον τρόμο και την αγωνία που μου είχαν προκαλέσει το πρώτο alien και ο κυνηγός όταν τα είχα δεί.

4a93828fd7a04b052d60111sp0.jpg
 
Τελικά τί γίνεται στο τέλος; Παντρεύονται; Ο Αλιεν με τον Κυνηγό; :D
 
Παντρευονται και κανουν αγορακι ,ονοματι "predalien" ,υστερα τους κυνηγουν τα καναλια για τεστ DNA. :D
 
:biglaugh:

Ειδες ο Predάλης ζημιά που έκανε;
 
από την αφίσα λέει αλάργα!!!!

γκόμενα με φανελάκι , κολάν και περίστροφο παρέα με τσοντόφατσα , μπρατσαρά με αλεξίσφαιρο γελέκο και αυτόματο εναντίον alien και predator!

ούτε στην tv!
 
Σημερα το βράδι θα πάω να το δω με τον προϊστάμενό μου στη δουλειά (ετών 51 παρακαλώ!). :headbangdude:
 
βουρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ στον πατσα ,ολοι για το εργο το Σαββατο το χτυπαω ανετα:biglaugh: εργαρα το κοβω:biglaugh:
 
Εγώ το είδα πάντως και είναι αρκετά καλό. Όχι και να τρελαίνεσαι αλλά για σινεμά είναι μια χαρά.
 
Παιδες...και οι δυο σειρες εχουν Αριστες προδιαγραφες για ταινιες δρασης και survival horror. Δυστυχως το ΑVP2 ειναι μια προχειρη δουλεια με καταληξη ενα τσουρμο χλιαρα εφηβακια ( με wet t-shirts) να τρεχουν να σωθουνε. Σινεμα...μονο για τους fans - DVDακι για τους υπολοιπους.

Δεν ειναι κακο, α λ λ α δεν ειναι προδιαγραφων Alien και Predator.
 
Θα ηθελα να πω σαν παλιος fan των aliens και predator movies οτι το AVP2 δεν μου αρεσε, η ιδεα καλη με τα αλιενακια στην πολη , αλλα το αποτελεσμα.....φτωχο, σαν να γυριστηκε το εργο απο αγκαρια.
 
τα σχετικα κομικ εχουν πολυ καλυτερα σεναρια
 
Υπάρχει κανένα thread με δημοσκόπηση, τι προτιμάμε; ALIEN ή PREDATOR...

Εγώ προσωπικά βρίσκω πολύ ψαρωτικό τον Κυνηγό!

Α! Και την ταινιούλα θα τη δω αύριο...
 
και μενα μου αρεσε πιο πολυ ,νομιζω ομως οτι οι fan του alien ειναι πιο πολλοι
 
Δε μ΄άρεσε. Πολύ ...γήινη ήταν. Η προηγούμενη ήταν πιο ωραία και πιό ολοκληρωμένη. Στο τέλος αφήνει άνοιγμα για Νο3 πάντως. Αυτό που μ'αρεσε ήταν τα τύμπανα που έπαιζαν γρήγορα σε κάποιες σκηνές και μου θύμισαν το Predator 1 (το οποίο ήταν φυσικά το πιο ωραίο απ'ολα και ίσως η καλύτερη του είδους).
 
Τα σπάει!!!!

Ειδαμε και διαφορά στου χαμηλολεβιέδες (lvl) Predators με τους masters του ξύλου!!!
 
Predator Αυστηρα!!!

Κομψοτητα + Στυλ + Βαρβαροτητα ... και ολα αυτα για το σπορ.

Το να εισαι Predator ειναι αποψη.

Το να εισαι alien ειναι απλα... βιολογια
 
χμμμ...

/fan mode on. Δεν ήταν κι άσχημη, ίσως αρκετά καλύτερη από την πρώτη. Υπήρχε περισσότερη ένταση και δράση αλλά και πιο... splatter σκηνικά όπως ακριβώς πρέπει να είναι οι ταινίες που αφορούν Aliens και Predators. /fan mode off.

Όταν όμως η ταινία περιέχει τέρατα σημαντικότατα στην ιστορία του cinema των οποίων οι ιστορικές ταινίες έχουν κερδίσει oscar σε μερικές κατηγορίες, δεν επιτρέπεται να προσθέτουμε στις νέες... “high school chicks” τα οποία να κυνηγούν τα Aliens λες και είναι ποντίκια.

Έπρεπε οι σκηνοθέτες της ταινίας να παραδειγματιστούν από την ατμόσφαιρα και τη σοβαρότητα των ταινιών της σειράς Aliens και Predator.

Κατά τα άλλα ήταν μια καλή θα έλεγα ταινία....
 
Την Παρασκευή το είδα και εγώ και πραγματικά ήταν πολύ πιο χαοτικό και πιο ενδιαφερόν απο το πρώτο,ομολογώ οτι υπήρχαν αρκετές στιγμές που τρόμαξα. :) :) :) :)
 
Η ιδέα του ενός μόνο Predator που πάει να σώσει την κατάσταση δεν μου έκατσε καλά. Σεναριακά το βρήκα πλουσιότερο από το πρώτο αλλά με λίγες σκηνές δράσης οι οποίες όμως θυμίζαν περισσότερο το γνωστό παιχνίδι στα ηλεκτρονικά AVP.

Δεν θα το έλεγα ούτε καλύτερο ούτε χειρότερο από το πρώτο. Στο τέλος πιστεύω ξέρετε πια ήταν η τύπισα ε; :)
 
Πίσω
Μπλουζα