Back on service

krumel

RetroN00b
Joined
23 Mαϊ 2008
Μηνύματα
1
Αντιδράσεις
0
Ύστερα από 23 χρόνια ανάπαυσης, ήρθε ο καιρός να βγει ο 6128 από το ντουλάπι και να φτιαχτεί το disk drive του. Είχα να τον χρησιμοποιήσω από το 1992, μ'αυτόν έγραψα τις πρώτες μου εργασίες για το Τμήμα Πληροφορικής. Κατόπιν, παροπλίστηκε και τη θέση του πήρε ένας 386 DX.

Ο παλιός ιμάντας είχε γίνει κομματάκια. Είναι απίστευτο, αλλά το λαστιχάκι της φέτας έκανε μια χαρά δουλειά (ώσπου να έρθει ο κανονικός ιμάντας..)

Ύστερα από μερικές ώρες με κατσαβίδια και λαβίδες και αρκετά άνοιξε-κλείσε, το cat δούλεψε, το Basket Master φόρτωσε και μπροστά μου είχα ξανά τις 16 αποχρώσεις του πράσινου.

Αδερφέ, όποτε θες, το μπασκετάκι φόρτωσε, έλα να παίξουμε διπλό.

Επόμενο project : Σύνδεση εξωτερικού 3,5" drive, να παίξουμε κανά "καινούριο" παιχνίδι.

Προβολή συνημμένου 128756Προβολή συνημμένου 128755
 
Φοβερο αισθημα ικανοποιησης μαζι με γλυκια σφαλιαρα αναμνησεων, ε?

Ξανα-καλοπαιχτος φιλε!!

Φορτωσε ενα Trailblazer και ενα Fernando Martin Basket Master για λιωσιμο!
 
Συγκίνηση... :`)
 
Μεχρι και το ασπρομαυρο μονιτορ της Amstrad ειναι κομψοτεχνημα ακομη και σημερα,τι αριστουργηματα σχεδιαστικα εβγαλε αυτη η εταιρια.
 
Αυτα ειναι.... :cool: ....Καλοπαιχτος!!!! :thumbup:

Στο τελος θα καταντησω γραφικη καλτ φιγουρα γκρινιας οποτε ανοιγονται Amstradοθεματα.... :precry:

Θα σταματησω μονο αν καποια ψυχη κανει την καλη και συνεφερει τον Amstradακο μου...
smiley-music037.gif
"]
smiley-music037.gif
[/url]
 
Ωραίο δείχνει το παιχνίδι αν και σε πράσινη οθόνη :thumbup: . Jugador? Είναι ισπανική έκδοση του παιχνιδιού;
 
Κι εγώ στην ισπανική έκδοση το είχα, αν και το ειχα μεταφράσει στα αγγλικά με τον sector editor του Discology :D

Canasta!
 
Kαλοπαικτος και απο εμενα!!!

stayros είπε:
Αυτα ειναι.... :cool: ....Καλοπαιχτος!!!! :thumbup:

Στο τελος θα καταντησω γραφικη καλτ φιγουρα γκρινιας οποτε ανοιγονται Amstradοθεματα.... :precry:

Θα σταματησω μονο αν καποια ψυχη κανει την καλη και συνεφερει τον Amstradακο μου...
smiley-music037.gif
"]
smiley-music037.gif
[/url]
Για ποιον χτυπα η καμπανα αραγε
smiley-music037.gif
"]
smiley-music037.gif
[/url]
 
Πίσω
Μπλουζα