[Bandai] Λαγουδένια Πολιτεία

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
154
Έτσι θαρρώ πως λεγόταν το κινούμενο σχέδιο στην δεκαετία του 80 , αρχές 90..!!!!Βρήκα και μια φιγούρα από την σειρά, αλλά δυστυχώς όχι την λαγουδα..!! :p

Αν έκανα το όνομα της σειράς λάθος , ας με διορθώσει κάποιος..!

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σωστός είσαι Μακισιμε ;)

Για την εν λόγω παιδική σειρά δείτε εδώ Λαγουδένια Πολιτεία (Μαple Town Monogatari)
 
Το κινούμενο σχέδιο το έδειχνε και στις αρχές του 90 ίσως και πιο μετά αν δεν κάνω λάθος!Δεν θυμάμαι την υπόθεση του κινουμένου σχεδίου,αλλά σαν τίτλος μου λέει κάτι!Όσο για το παιχνίδι δεν το θυμάμαι!
 
Λαγουδένια Πολιτεία!

Η Πάτι ήταν η λαγουδίτσα και ο φίλος το αρκουδάκι δε θυμάμαι πως τον λέγανε. Σας τα παραθέτω σε φωτογραφίες!

[edit] dead photos [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοο...!! Τρομερό που τα έχεις..!! :)
 
rapunjel είπε:
Η Πάτι ήταν η λαγουδίτσα και ο φίλος το αρκουδάκι δε θυμάμαι πως τον λέγανε. Σας τα παραθέτω σε φωτογραφίες!
Τη θυμάμαι την Paty...σίγουρα το έβλεπα τη δεκαετία του 90!
 
Απίστευτο rapunjel!!!Τις είχα και τις δύο.Το αρκουδάκι δε το είχα ξεχάσει μετά από τόσα χρόνια.Να'σαι καλά!! :)
 
Λαγουδένια Πολιτεία!

Καλέ μου makisime με αυτά τα παιχνίδια μεγαλώσαμε. Τη bibi-bo, τα πόνυ, τη λαγουδένια πολιτεία, τα Πιν Πον. Είναι η παιδική μας ηλικία και για αυτό τα έχουμε. Κι εσύ γλυκειά candy να είσαι πάντα καλά!
 
Κάτω κάτω στο κουτί βλέπω ότι αναφέρει την μάρκα BANDAI. Η εταρεία που έβγαζε και τις κούκλες Κάντυ Κάντυ; Αν έχετε πληροφορίες για την συγκεκριμένη εταιρεία ανοίξτε ένα θεματάκι Please......

Έχω βρει στο site της τι βγάζει σήμερα, αλλά ψάχνω για τις παλιές τις σειρές...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το παιδικό το έβλεπα ανελλιπώς, αλλά από τα παιχνίδια δεν είχα πολλά, από καθαρή τύχη ξέμεινε ένα κομμάτι, το οποίο, δυστυχώς, δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση! Πρέπει να φορούσε καπελάκι-ίσως κόκκινο, δε θυμάμαι. Πολύ χαίρομαι που έστω και λίγοι από εσάς τα έχετε φυλάξει κι είναι και σαν καινούρια! Να και το δικό μου...

DSCN3139.jpg
 
Τι γλυκό που ήταν!! Μου άρεσε πολύ και ό, τι λούτρινο σε κουνέλι είχα έβαζα ένα βραχιολάκι μου στο ένα αυτί του... Το τραγουδάκι νομίζω πήγαινε κάπως έτσι: "Έπεσα, χτύπησα, ε! και τι μ' αυτό... Οι φίλοι μου ας είν' καλά". Μέχρι εκεί θυμάμαι... Δυστυχώς, δε βρήκα την ελληνική βερσιόν...

 
spylla είπε:
Τι γλυκό που ήταν!! Μου άρεσε πολύ και ό, τι λούτρινο σε κουνέλι είχα έβαζα ένα βραχιολάκι μου στο ένα αυτί του... Το τραγουδάκι νομίζω πήγαινε κάπως έτσι: "Έπεσα, χτύπησα, ε! και τι μ' αυτό... Οι φίλοι μου ας είν' καλά". Μέχρι εκεί θυμάμαι... Δυστυχώς, δε βρήκα την ελληνική βερσιόν...
spylla το τραγουδακι που θυμασαι ειναι απο αλλο κινουμενο σχεδιο, "οι περιπετειες του μικρου κοαλα" :

 
Αααααααααααα!!!! Τι καλό!! Το θυμήθηκα μόνο σαν εικόνα αυτό το παιδικό τίποτε άλλο.. και όμως θυμόμουν το τραγουδάκι!! χαχα :D
 
Πίσω
Μπλουζα