Barbie αντρικές απορίες...

Και λιγο πιο αναλυτικα στις ερωτησεις

Playmolover είπε:
Κάποιες Barbie έχουν «γόνατα» ενώ κάποιες άλλες εύκαμπτα πόδια όπως οι Bibi-bo. Ποια η διαφορά;


Η Barbie Fashionista με τα γονατα που λυγιζουν σαν μαριονετα ειναι η τελευταια Μπαρμπι που κυκλοφορει. Μπορειτε να την δειτε στα δεξια της φωτογραφιας. Οπως γραφει το κουτι, το σωμα της, επειδη λυγιζει χερια ποδια αστραγαλους καρπους, φτανει τις 100 ποζες και βαλε.

picture.php


Playmolover είπε:
Κάποια έγραφαν σαν χώρα κατασκευής την Κίνα και κάποιες άλλες την Ινδονησία. Ξεχωριστές παρτίδες ή διαφορετικά μοντέλα;


Οι παρτιδες ητανε διαφορετικες, τα καλουπια ηταν ιδια. Εχω παρατηρησει οτι οι Barbie απο την Μαλαισια ή απο την Ινδονησια ειχαν πιο μαλακο βινυλιο και πιο λεπτεπιλεπτα χαρακτηριστικα. Τα ρουθουνια πχ ηταν πιο καλοσχηματισμενα απο αυτα των κινεζικων Barbie. Εξαιρετικης κατασκευης ηταν οι Made in Japan φυσικα.

Playmolover είπε:
Γιατί δεν έχουν όλες την ίδια φάτσα;
Η ιδια η Barbie αλλαξε πολλες φορες προσωπο οπως ειπαμε.

Πηγη Φωτογραφιας:

http://chincagio.myblog.it/tag/donna+moderna

311288843.JPG


Η Barbie ομως εχει και φιλες με διαφορετικα ονοματα και διαφορετικα καλουπια face molds. Τα πρωτοτυπα απο τα οποια φτιαχνονται τα καλουπια σχεδιαζονται απο καλλιτεχνες σε ολον το κοσμο.

Πηγη Φωτογραφιας: http://dollsaga.wordpress.com/2009/12/21/barbie-basics-face-mold/

4205396068_e0492e9636_b.jpg


Οχι κοιταχτε τις μια μια και πειτε μου, δεν ειναι κουκλες και μαλιστα πολυ σικατες? :)

Την κατηγορησαν την δολια για ολα τα κακα την κοινωνιας.

Το να κατηγορουμε την Barbie ειναι σαν να κατηγορουμε το κρασι επειδη ο κοσμος μεθαει και μετα πιανει το τιμονι.

Φταιει το συστημα. :(

:D ...Κουκλοφιλοσοφιες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Barbie αντρικές απορίες...

Λατρεμένη Αναστασία :bow: έγραψες!!!Σε ευχαριστούμε ακόμη μία φορά!!!
 
Αναστασία ήσουν πολύ κατατοπιστική!!!!! Δεν γνωρίζω για Barbie και έμαθα αρκετά, τα βασικά τουλάχιστον!!!!! Πάντως πιστεύω ότι αντί να έχει το μονοπώλιο σήμερα θα ήταν ενδιαφέρον να υπάρχει μια υπολογίσημη αντίπαλος, την Sindy ας πούμε!!!!!

Υ.Γ. Ωχ!!!!!!!!!! μόλις είδα και την πράσινη ασθένεια8)!!!!! Είναι τραγικό!!! Αν βγει όμως έγκαιρα το σκουλαρίκι δεν σταματά η πράσινη λαίλαπα :xm: ???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευτυχώς το thread ήρθε στα ίσια του.

Αναστασία αυτό είναι αφιέρωμα, όχι post!!!!
 
Πω πω.... Ολόκληρη επιστήμη!

Πραγματικά χάσιμο....

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!!
 
εχω και εγω μια απορια! πως γινεται να υπαρχουν αντρικες αποριες για..barbie κουκλες ????

Ειπαμε retro-retro αλλα 2 φιλοι μου που ειδαν το thread μεινανε ετσι 8)8)
 
morfeas-dsl- είπε:
εχω και εγω μια απορια! πως γινεται να υπαρχουν αντρικες αποριες για..barbie κουκλες ????Ειπαμε retro-retro αλλα 2 φιλοι μου που ειδαν το thread μεινανε ετσι 8)8)
Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί απορούν οι φίλοι σου και συ, ορίστε ο λόγος του θρεντ

Playmolover είπε:
Είχα λοιπόν την ευκαιρία σήμερα να χαζέψω αρκετά τις Barbie στα ράφια του καταστήματος και μου δημιουργήθηκαν οι εξής απορίες:
Προφανώς η παρατηρητικότητα του playmolover του δημιούργησαν τις απορίες. Μήπως δεν έπρεπε να τις εκφράσει επειδή πρόκειται για κούκλα? :)

(μετά ξεφύγαμε από το θέμα...)
 
Δεν εχω κανενα προβλημα προφανως Αλλα μου φανηκε περιεργο :) . Λογικως νομιζω. Αν ερθει ο κολλητος μου και μου πει εχω αποριες σχετικα με τα φουστανια των barbie και θελω να αρχιζω να τα κανω συλλογη να μην ανησυχησω δηλαδη;!

Υγ. Αντιστοιχως το ιδιο περιεργο θα μου ερχοταν αν η κολλητη μου ηθελε να μαθει περι g.i.joe φυσικα :) . Δεν κανω σεξιστικη παρατηρηση. Απλα το σκεφτηκα και ανεφερα τη γνωμη μου. Keep having fun
 
Λογικό :D

Αλλά υπάρχει και μια ακόμα περίπτωση. Να είναι κάποιος συλλέκτης παιχνιδιών πχ. elgreco οπότε θα μαζεύει και bibi-bo και τα ρούχα της ;)

Πάει ξεφύγαμε πολύ απο το θέμα. Μας λύθηκαν φαντάζομαι οι απορίες :)
 
Μήπως ήρθε η ώρα να μπει ένα λουκετάκι στο θέμα;;; Λέω δηλαδή...
 
Πίσω
Μπλουζα