Batman: The Animated Series (1992)

Joined
9 Σεπ 2011
Μηνύματα
6
Αντιδράσεις
0
γεια σας και μπραβο σε οσους συμβαλουν στο να ειναι το καλυτερο σαιτ. ειμαι νεος εδω και θα ηθελα να ρωτησω αν κανεις απο σας ξερει τον ηθοποιο που εδωσε τη φωνη του μπατμαν

ειναι αυτη η χαρακτηριστικη μπασα φωνη ευχαριστω για το ενδιαφερον :)
 
χιλια συγνωμη για την παραληψη εννοουσα τον ελληνα :p σε λιγο θα ανεβασω και ενα βιντεακι
 
Καλη ερωτηση.. ηταν γνωστη (και χαρακτηριστικη) φωνη την οποια δεν ειχα ξανακουσει σε παιδικο. Νομιζω ηταν κυριως εκφωνητης αλλα ποτε δεν μπορουσα να θυμηθηω απο που ακριβως... τωρα που το ειπες με επιασε και εμενα η περιεργεια :)
 
Παιδια χρονια ειχα αυτη την απορια κι εγω... Μαλιστα νομίζω πως αυτη τη φωνη

την ειχα ξανακούσει. Εχω την εντυπωση πως αυτος ο ηθοποιος δανειζε τη φωνη

στο Ραμροντ, το σκαφος του Σερίφη του Διαστηματος, την στιγμη που

μεταμορφωνοταν σε ρομποτ.

Εδω ειναι το πρωτο επεισοδιο. Προχωρειστε στα 14:30 λεπτα που

γινεται η μεταμορφωση και πειτε μου αν εχω δικιο. Ετσι νομιζω παντως.

[edit] Ολόκληρο επεισόδιο - greektube [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά νομίζω πως ο Batman με αυτή τη νεκρική/μπάσα φωνή ήταν ο Τάσος Κωστής (που παρεμπιπτόντως ήταν και η φωνή του Μπαλού στο Talespin).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι κατά βάση εκφωνητής ο ηθοποιός αυτός (δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομά του τη στιγμή αυτή) και ναι έκανε φωνές στους Αστρομαχητές (Saber Rider) σε ένα άλλο κωμικό cartoon όπου έκανε μια αγελάδα επίσης.

Άλλοι ηθοποιοί από το περίφημο Batman Animated (Paul Dini-Bruce Timm) ήταν οι Τάσος Ράμσης (Mr Freeze) και Αργύρης Παυλίδης. Το έπαιξε για 1η φορά ο Ant-1 την σαιζόν 1993-4.
 
τελικα η φωνη του μπατμαν ειναι και η φωνη του πατερα που κυνιγαει τον γκομενιαρη αλλα και του φαντασματος και νεκρου ζωντανου δεν εβλεπα τη σειρα οποτε σορυ για την ασχτεσυνη

DoctorGalifrean είπε:
Παιδια χρονια ειχα αυτη την απορια κι εγω... Μαλιστα νομίζω πως αυτη τη φωνητην ειχα ξανακούσει. Εχω την εντυπωση πως αυτος ο ηθοποιος δανειζε τη φωνη

στο Ραμροντ, το σκαφος του Σερίφη του Διαστηματος, την στιγμη που

μεταμορφωνοταν σε ρομποτ.

Εδω ειναι το πρωτο επεισοδιο. Προχωρειστε στα 14:30 λεπτα που

γινεται η μεταμορφωση και πειτε μου αν εχω δικιο. Ετσι νομιζω παντως.

[edit] Ολόκληρο επεισόδιο - greektube [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
απο ποτε ο batman θεωρειτε επιστημονικης φαντασιας??
 
Η φωνή του Μπάτμαν είναι ο εκφωνητής Παύλος Μηλιώνης, που έκανε επίσης τη φωνή του Σηρ Χαν στο Talespin.
 
Μήπως θυμάται κανείς ποιος έκανε την ελληνική φωνή του Μπάτμαν στο "Τhe New Batman Adventures"; Πρέπει να το έπαιζε ο ANT1 γύρω στο 2000.
 
Πίσω
Μπλουζα