Bayonetta 2 AΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στο WiiU!

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.309
Αντιδράσεις
5.812
Μια μεγαλη εκπληξη περιμενε ωσουν ειδαν την παρουσιαση της NINTENDO και αντικρισαν στης οθονες τους και πηραν μια μγευση μεσα απο ενα μικρο τρειλερ του εκπληκτικου Bayonetta 2 αποκλειστικα για το Wii U και μαλιστα publisher η ιδια η NINTENDO.

Kαι ενα τεραστιο ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!! σε ολους τους haters της ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΝΙΝΤΕΝDO Και της ισχυς του Wii U γιατι ανακοινωθηκε επισης οτι τα Call of Duty: Black Ops 2 και Assassins creed III θα τρεχουν στα 1080p 60FPS.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ε ναι μεγάλο exclusive (ειδικά αν προλάβει να βγει μέσα στα επόμενα 2 χρόνια) αλλά μου φαίνεται δύσκολο να μην πάει σε κάποια μορφή μελλοντικά και προς τις άλλες πλευρές (γραμμένο βέβαια από τον κανονικό developer αφού αυτό είναι από τη nintendo) ,όπως θα κάνει και το zombiu .
 
krem13 είπε:
ε ναι μεγάλο exclusive (ειδικά αν προλάβει να βγει μέσα στα επόμενα 2 χρόνια) αλλά μου φαίνεται δύσκολο να μην πάει σε κάποια μορφή μελλοντικά και προς τις άλλες πλευρές (γραμμένο βέβαια από τον κανονικό developer αφού αυτό είναι από τη nintendo) ,όπως θα κάνει και το zombiu .
Και μετα ξυπνησες.Σκεπασου το βραδυ γιατι αρχησε να κανει ψυχρα.Και για ωσους δεν το καταλαβαν ας το ξαναπω.

Α-Π-Ο-Κ-Λ-Ε-Ι-Σ-Τ-Ι-Κ-Α ΓΙΑ ΤΟ WII U.


Πριν λιγο η THQ ανακοινωσε οτι το Darksiders II θα ειναι launc τιτλος του Wii U και θα περιλαμβανει εξτρα bonus υλικο αλλα και DLC'S ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για το Wii U και που δεν θα συμπεριλαμβανονται σε καμια αλλη εκδοση του παιχνιδιου στης αλλες κονσολες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ ευχαριστα νεα!! Σιγα , σιγα η Nintendo δειχνει τους ασσους που εκρυβε στα μανικια της! αντε περιμενουμε τα επομενα!!

υγ. Αρχισα να το ξανασκεφτομαι για αγορα μεσα στο 2012 :D !!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερη παρουσιαση αυτα να εδειχναν στην Ε3 και θα γεινοταν πανικος.Οπως ειπαν οι υπευθηνοι του Bayonetta 2 "Bayonetta 2 is a partnership between Platinum Games, which is developing, Sega, which retains the license, and Nintendo, which will be publishing the game."

hRFOl.jpg

O kamiya δουλευει αποκλειστικα πανω στ0 Wonderful 101(πρωην P-100)που επισης ειναι αποκλειστικα για το Wii U.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εξαιρετικη επιλογη της N αλλα δεν ξερω ποσο ειναι "συμβατο" με τα demographics της εταιριας. Ο πλειονοτητα των αγοραστων του πρωτου Wii δεν ονειρευοταν Bayonetta2 ως το megaton της παρουσιασης.

Το πρωτο Bayonetta ηταν φιλι ζωης για το genre του. Ακαταπαυστη δραση, αρκετο βαθος, ενδιαφερον σεναριο και ΥΠΕΡΟΧΟ soundtrack.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι στο δευτερο μερος...δεν ειναι director/story ο Kamiya...φοβαμαι επαναληψη του φιασκου του τελευταιου Ninja Gaiden που ελειπε ο Itagaki.

Παντως ειμαι βεβαιως οτι θα το δουμε και στις αλλες κονσολες. Δεν μπορει η Platinum να κρεμασει τον κοσμο που τοσο γεναιοδωρα την στηριξε στο πρωτο Bayonetta.
 
Ωραία νέα. Και το Darksiders II θα παρθεί και αυτό στο U.

Ελπίζω να μη μας σπάσει τα νεύρα το κοντρόλι και να θέλει φόρτιση κάθε μιάμιση ώρα!

Αρχίζω ήδη να μαρκάρω τίτλους για τη συλλογή μου!
 
Βρήκα τώρα άλλον έναν σημαντικό λόγο για να πάρω Wii U στο μέλλον (μαζί με το Wonderful 101) ως οπαδός του πρώτου Bayonetta. Kαι για όλους τους haters τα παράπονά σας στην Sega που ανέβαλε την παραγωγή του sequel λόγω οικονομικών προβλημάτων. :p

krem13 είπε:
ε ναι μεγάλο exclusive (ειδικά αν προλάβει να βγει μέσα στα επόμενα 2 χρόνια) αλλά μου φαίνεται δύσκολο να μην πάει σε κάποια μορφή μελλοντικά και προς τις άλλες πλευρές (γραμμένο βέβαια από τον κανονικό developer αφού αυτό είναι από τη nintendo) ,όπως θα κάνει και το zombiu .
Kι εγώ αυτό σκέφτηκα στην αρχή μέχρι που έμαθα ότι η Nintendo θ' αναλάβει την παραγωγή του παιχνιδιού (κοινώς θα βάλει τα λεφτά μιας και δεν μπόρεσε να τα βάλει η Sega μόνη της). Οπότε αρχίστε να σκέφτεστε από τώρα γι' αγορά Wii U στο μέλλον (προσωπικά εγώ θ' αγοράσω όταν θα μαζευτούν κι άλλα καλά παιχνίδια και πέσει η τιμή του, δεν είμαι από τους βιαστικούς που αγοράζουν μια κονσόλα με το που πρωτοβγαίνει στην αγορά).

Wally είπε:
Παντως ειμαι βεβαιως οτι θα το δουμε και στις αλλες κονσολες. Δεν μπορει η Platinum να κρεμασει τον κοσμο που τοσο γεναιοδωρα την στηριξε στο πρωτο Bayonetta.
Αυτό δεν είναι θέμα των developers αλλά των publishers. Kι εφόσον publisher είναι η Nintendo...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ σωστα φιλε Vetus.Kαι οποιος δεν το καταλαβε ακομα το Bayonetta 2 ειναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για το Wii U και δεν προκυται να βγει πουθενα αλλου.Οπως δηλωσαν η sega και η platinum αν δεν υπηρχε η NINTENDO δεν θα υπηρχε Bayonetta 2.Kαι ο Kamiya σε ερωτηση οπαδου στο Τwitter την επομενη βδομαδα θα υπαρξουν νεα για το Bayonetta 2.
 
Εγω παλι ειμαι αισιοδοξος οτι θα παει multiplatform διοτι ο Kamiya δεν ειναι πλεον ο director/story αλλα απλα sales
 
Αισιοδοξοι μπορει να ειναι οι παντες αλλα κανενας δεν ειναι τοσο αφελης ωστε να σκεφτη οτι με Publisher την NINTENDO που εχωσε τα ωραια της λεφτα το Bayonetta 2 θα κυκλοφορησει και σε αλλη κονσολα.Οποιος θελει να το παιξει ας παει να παρει Wii U γιατι Θα ειναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για την συγκεκριμενη κονσολα.
 
Bayonetta χωρις Kamiya...Ninja Gaiden χωρις Itagaki...ειδομεν
 
metalcandyman είπε:
Αισιοδοξοι μπορει να ειναι οι παντες αλλα κανενας δεν ειναι τοσο αφελης ωστε να σκεφτη οτι με Publisher την NINTENDO που εχωσε τα ωραια της λεφτα το Bayonetta 2 θα κυκλοφορησει και σε αλλη κονσολα.Οποιος θελει να το παιξει ας παει να παρει Wii U γιατι Θα ειναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για την συγκεκριμενη κονσολα.
Αυτό εξαρτάται, γιατί κάποιες φορές αυτά τα exclusivity deals είναι για ορισμένο χρονικό διάστημα. Το έχουμε ήδη δει να συμβαίνει σε αρκετές περιπτώσεις.

Πχ μπορεί να έχει αγοράσει την αποκλειστικότητα για ένα χρόνο και μετά να επιτρέπεται ο developer να το κυκλοφορήσει και με άλλον publisher σε άλλα format. Δεν λέω ότι συμβαίνει αυτό στην συγκεκριμένη περίπτωση αλλά εξαρτάται ΠΟΣΑ λεφτά έχωσε η Nintendo...
 
Άλλο πράγμα να κλείνεις συμφωνία αποκλειστικότητας (όπως έκανε η Capcom με την Nintendo επί εποχής Gamecube με παιχνίδια όπως το Viewtiful Joe και το Resident Evil 4) κι άλλο πράγμα ν' αναλαμβάνεις την παραγωγή. Mην μπερδεύουμε το volley με το trolley.
 
To παρακατω βιντεο του Bayonetta 2 ειναι απο την New York Comic Con που γεινεται αυτες της μερες αν θυμαμαι καλα η εγειναι πριν λιγες μερες.Το βιντεο απο το ign ειναι για τα μπαζα αλλα πραγματικα το παιχνιδι ακομα και σε αυτο το πρωιμο σταδιο φαινεται παρα μα παρα πολυ γρηγορο και πανεμορφο και οπως εχει δηλωση και η Platinum αλλα και η NINTENDO τρεχει στα 1080p 60fps.

Το βιντεο εδω http://uk.ign.com/videos/2013/10/11/bayonetta-2-new-york-comic-con-gameplay

Και για οποιον θελει να δει το παιχνιδι σε Full HD με κρυσταλινη εικονα υπαρχει και αυτο το παλαιοτερο βιντεο οποτε βαλτε το στα 1080p και απολαυστε.

[video=youtube;0k5-WIM3-QU]

 
Μαζι με το Bayonetta 2 που ερχεται τον Οκτωβρη ερχετε μεσα στο πακετο και το original και δωρεαν DLC

και το trailer απο το Digital Event

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To να βαλουν το Bayonetta 1 μεσα στο πακετο πραγματικα ειναι κινηση ματ και θα το καταλαβουμε καλητερα αυτο οταν θα κυκλοφορησει το παιχνιδι ;) Επισης δειχνουν οτι ακουνε τον κοσμο που ηθελε πως και πως και το Bayonetta 1 στο Wii U.
 
Gameplay απο την Ε3

[video=youtube;rvCHYXwKR-c]

Bayonetta 2: Gameplay Demo - E3 2014
 
Πίσω
Μπλουζα