Berserker (1997)

Joey

Retro Member
Joined
30 Οκτ 2006
Μηνύματα
108
Αντιδράσεις
1
Αν κ οχι ρετρο (απ'οσο ξερω τουλαχιστον) ειναι φοβερο manga!!! επικο, με λιγους διαλογους κ σε σημεια θυμιζει Conan. Αρχικα εβγαινε σε περιοδικο κ αργοτερα το βγαλανε κ στην tv. Οσοι δεν το χετε δει κ ειστε λατρεις του επικου ,ψαξτε το, δεν θα χασετε.

...What was lost by the sword must be regained by the sword...

[edit] το θέμα κλειδώνεται γιατί είναι εκτός χρονολογικών ορίων <1997 [edit]

[Edit] Ξεκλειδώνεται. Αλλαγή χρονολογικών ορίων. [Edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
άργησα λίγο ε?:animrolleyes:

ιδού το πρωτο επεισόδιο απο το mangaκι που έλεγα!το πρωτο επεισόδιο ειναι μεταφρασμένο στην Εγγλεζικη κ χάνει λίγο σε συναίσθημα(...ε αμα δεν ακους τον Ιαπωνα να βγαζει τις επικες Bonzai κραυγές ... :shout:)!

Τέσπα, οι φίλοι του επίκου μάλλον θα φάτε ενα μικρό κολληματάκι!!

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί.[edit]

Α κ άνα linkακι για να δείτε πιό συνοπτικά πέρι τένος πρόκειται!

http://www.youtube.com/watch?v=LVn_jIcyxsE

Enjoy
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Berserk λέγεται , και στο SEVEN εδώ βρήκα το 1ο DVD...

ΤΡΟΜΕΡΟ είναι! ο τύπος "πούλησε" σε κάτι δαιμόνια τα κόκαλα και το αίμα του νομίζω... πολύ καλό!
 
δυστηχως δεν εχουν βγει ολα τα επεισοδια σε dvd κ καποια παραμενουν σε κομικ,τα οποια ειναι κ λιγο δυσκολο να τα βρεις!

παντως εχω ακουσει οτι στη συνεχεια ολα πανε απο το κακο στο χειροτερο!
 
σε rapidshare υπαρχει πολυ πραμα για το anime και direct links για το manga,παντως στο πρωτο επεισοδιο ειδα οτι το εχουν διασκευασει λιγο σε σχεση με το manga,πιο καλο το manga μου φαινεται παντως
 
το ανιμε είναι ό,τι καλύτερο έχω δει στη ζωή μου(σε οθόνη έτσι -λολ)
 
παιδες δεν ξερω ποσοι απο σας διαβαζετε μανγκα αλλα το συγκεκριμενο συνεχιζεται ακομα και ειναι απτα καλυτερα που εχω διαβασει....αλλα ειναι parental advisory.Οσοι εχουν δει το ανιμε μπορουν να καταλαβουν σε ενα βαθμο το γιατι
 
Είναι απλά θρησκεία. Ρωτήστε και τον φίλο Keropi που με το που είδε σπαθιά, δαιμόνια και κόκαλα μπήκε αμέσως στο κόλπο! Θέλει γερά νεύρα όμως!!!
 
Picture015.jpg
Picture.jpg


CountRaven είπε:
Είναι απλά θρησκεία.
Αυτο.
 
Eφυγε απο την ζωη ο Kentaro Miura ο δημιουργος του Berserk σε ηλικια 54 χρονων . Μεγαλο κριμα νεος ανθρωπος... ετσι λοιπον το εργο του εμεινε στην "μεση"... Το manga berserk εβγαινε απο το 1989 εως σημερα. R.I.P. :(

miura.jpg


 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα