Best AGA Demos (+tracker)

Other_Reality

RetroNuts!
Joined
23 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.045
Αντιδράσεις
67
Στην 500άρα έχω δεί/ακούσει κάμποσα demos που τα θαύμασα είτε για τα γκράφικς είτε για την μουσική τους...

State of The Art, 9 Fingers Spaceballs, Batman Vuelve, Budbrain Megademo (βλ.avatar), Jesus on E's...

Στις AGA παραγωγές όμως δέν έχω καμμιά λίστα για να τα τσεκάρω στην 4000, είδα τα Nexus7, Love, Ocean Machine, Big Time Sensuality...Έχετε να προτείνεται μερικά όμορφα καθαρά για AGA ή/καί για 060 enhanced ?

Στον Winuae είναι καθαρό ξενέρωμα να βλέπεις demos, το State of The art για παράδειγμα (που είναι και OCS) είναι η μέρα με την νύχτα (ειδικά στα copper effects)

Eπίσης, μιάς και οι demosceners σίγουρα ασχολούνται, θα ήθελα να μου προτείνεται και ένα καλό tracker για να ξανασχοληθώ λιγάκι με το σπόρ, πλήν του ProTracker και του Octamed (κάτι πιό σύγχρονο, άν υπάρχει)
 
Starstruck - TBL

Twenty - Drifters (BP08 amiga demo compo winner.. Stingray owns!)
 
AND how I could possibly forget? Tint by TBL. I don't like the overall design that much but the end song rulez!
 
Ότι θυμάμαι τώρα

-Radioactive

-Napalm(Floppy)

-Aphrodisae

-Fake electronic show

-Symbolia

Όλα υπάρχουν στο http://ada.untergrund.net/indexdemo.php

Έχει πολλά demos και με αξιολόγιση
 
Ευχαριστώ pontium, άλλο ένα bookmark !!! Eίναι μόνο για amiga, οπότε με βόλεψε γιατί στο pouet είναι χάος η κατάσταση !

Christo είδα το starstruck και είναι όντως κορυφαίο ! must see
 
Other_Reality είπε:
Ευχαριστώ pontium, άλλο ένα bookmark !!! Eίναι μόνο για amiga, οπότε με βόλεψε γιατί στο pouet είναι χάος η κατάσταση !
Christo είδα το starstruck και είναι όντως κορυφαίο ! must see

Pouet Amiga AGA ;)
 
Πίσω
Μπλουζα