Best Elite Published Games

Best Elite Published Games

  • Beyond the Ice Palace

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Bomb Jack

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Commando

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Ikari Warriors

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Paperboy

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Roller Coaster

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Thundercats

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Ghosts 'n Goblins

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Εδω το φρεσκο Poll!

Tι να πρωτοδιαλεξεις απο τις ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΕΣ που εξεδωσε η Elite?

Tα καταπληκτικα conversions του BombJack,Commando,GnG (κυριως στον Spectrum)?

To φοβερο Roller Coaster (ελιωνα,το μονο κακο του ηταν οτι δεν υποστηριζε joystick)?

...και παει λεγοντας.

Εδω εκανα μια επιλογη παιχνιδιων για να μην βγει η δημοσκοπηση κατεβατο.Λειπουν διαμαντια οπως Overlander,Buggy Boy,Kokotoni Wilf κτλ
 
Ψόφησα τον "Τζακ Βόμβα", γιατί η ιδέα του παιχνιδιού αυτού, κατά τη γνώμη μου, διαφέρει εντελώς από των υπολοίπων....
 
BOMBJACK!

Απίστευτα εθιστικό (ειδικά οταν προσπαθείς να σβήσεις τις βόμβες με τη σειρά) και ίσως ένα από τα κλασικότερα παιχνίδια!

Το λάτρεψα στον ST μου, καθώς ήταν από τα πρώτα παιχνίδια που έπαιξα μέσα από το Power Pack!
 
bomb jack!!!δεν το συζητω καν !!!μιλαμε στον amstrad 6128 για μια απο τις καλυτερες μεταφορες !!απιστευτο gameplay με χρωματα κλπ....... :award: :award: :award:
 
Πσσσσς τι λες τώρα... Ψήφισα Ikari γιατί νομίζω ήταν το πιο πετυχημένο - το κορυφαίο, βεβαίως, στο είδος του. Ήμουνα μεταξύ αυτού και του Κομμάντου, στο οποίο πέρασα περισσότερες ώρες, αλλά εκ των υστέρων νομίζω το Ikari ήταν καλύτερο σε όλα... (εκτός από τη μουσική)
 
ikari warriors...φυσικά! Τρομερά εθιστικό!
 
...είτε το πιστεύετε είτε όχι, δεν μπορώ να ψηφίσω γιατί δεν ξέρω ποιό να πρωτοδιαλέξω !! :nervous:
 
Εχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον Billy! Ειδικά δεν μπορώ να διαλέξω ανάμεσα στα Bombjack, Thundercats,Ikari (τα έχω κάνει άλλωστε όλα review!), αλλά μου άρεσαν και τα paperboy,ice palace, αλλά και το Scooby Doo που ήταν από τα πρώτα μου παιχνίδια στον Amstrad και δεν υπάρχει σαν επιλογή στο pole!!!
 
Αμφιταλαντευομαι μεταξυ :

-του φοβερου Ikari warriors στο οποιο εχω δαπανησει τις ποιο πολλες ωρες

(στο C64 -απ οπου και οι προσλαμβανουσες μου παραστασεις- υπηρχαν 2 εκδοσεις

η Ευρωπαικη και πολυ καλη της Elite και η ψιλοαθλια της Data East κατι οχι και τοσο ασυμηθηστο που συνεβαινε και στην περιπτωση του Afterburner για παραδειγμα )

-του Ghosts 'n Goblins ,της εκπληκτικης μεταφορας arcade για τα δεδoμενα του C64 αλλα που δεν καταφερα να το δαμασω , μια και δεν φημιζομαι για την υπομονη μου...
 
Thundercats για την καταπληκτική μουσική του!!!!!!! :thumbup:


 
Ρε συ Πάνο βοήθα λίγο την κατάσταση, έβαλες όλα τα καλά μαζί, είναι δύσκολη η επιλογή και σίγουρα αδικει τα χτυπητά ονόματα :(

Τι να διαλέξει τώρα κάποιος ανάμεσα στο G&G, Ikari και BJ ? :cry:
 
Φτου πολλαπλές επιλογές δεν έχει; :cry: Ποιος μας άναψε αυτή την φωτιά πάλι; :dribble:

Τί να βάλω, τί να βάλω... γυναίκαααα!!! Ποιο είναι το καλύτερο παιχνίδι της Elite; Ποιο; Ποιος Ωνάσης και βλακείες μου τσαμπουνάς;;; :sealed: Άσε θα βάλω ένα μόνος μου... Με ποιο από αυτά έλιωσα ολοκληρωτικά; Μα φυσικά το GnG... Αυτό λοιπόν, όχι ότι τα υπόλοιπα πάνε πίσω, αλλά... :cool:
 
Turrican είπε:
Thundercats για την καταπληκτική μουσική του!!!!!!! :thumbup:
Πωωω την είχα ξεχάσει, οπότε το φόρτωσα (CPC) να την ακούσω... όντως φοβερή! Σε ποια έκδοση αναφέρεσαι εσυ;
 
το Thundercats στον Amstrad είχε καταπληκτική μουσική! Πολλές φορές το φόρτωνα μόνο και μόνο για να την ακούσω! Πραγματικά υπέροχη!
 
Ghosts 'n Goblins στον C-64
 
Το Ghosts and Goblins στον 6128 , ήταν εκνευριστικό.

Ενώ το κομμάτι που υπήρχε, ήταν αρκετά καλό και η μουσική συγκλονιστική,

έφαγαν τις μισές πίστες. Τσακιζόσουν να προχωρήσεις, για να διαπιστώσεις ότι έφαγαν το μισό παιχνίδι , το οποίο υπήρχε στον ... spectrum και στο C64!!!!!

Τους μίσησα τους τρισάθλιους , γι'αυτήν την καφρίλα!

Ακόμη τους μισώ!

Άσε που δεν είχε πανοπλία και έχανες με τη μία.

Μεγάλη απάτη.
 
Thundercats στον cpc δαγκωτο !!! (ευγε Turri !!)
 
Ghosts 'n' Goblins.

I'm fan of spooky games :)
 
Πίσω
Μπλουζα