Best music themes on video game history

ολα αρχιζουν και τελειωνουν στην μουσικη του final fantasy VII, και το ταξιδι δεν τελειωνει ποτε -Uematsu
 
jaguar-man δεν μας τα λες καλα...

Εισαι Sega-κιας και βλεπω να υποστηριζεις Sony και Nintendo

Μια φωτογραφια,χιλιες λεξεις...βλεπεις πως σε κοιταει?? :biglaugh:

2.jpg
 
(ευτυχως χαθηκε στο διαστημα πριν χρονια και ησυχασαμε....)
 
απο οτι βλεπω παιδια οντως περιεργα πραγματα γινονται στο δωματιο μου,το σημα της sega που εχω στον τοιχο γυρισε αναποδα, το saturn βγαζει καπνους απο cd-drive, to 32X σφηνωσε για τα καλα μεσα στο cartridge του megadrive,telamona το πνευμα του segata απο το διαστημα ηρθε για βολτιτσα στο δωματιο μου, wally εσυ μου τον ξυπνησες και ηρθε
 
Χωρις δευτερη σκεψη μακραν πρωτη η εισαγωγη του JimPower...............

Ακολουθει η εισαγωγη του Lotus Turbo Esprit........
 
Cannon Fodder - amiga

Metroid series - ninty!!!
 
Kαι λίγο Project-X για να ανεβούμε στη πίστα... :)
 
Σας εχω πιθανον πρηξει με αυτον τον τιτλο ομως δεν μπορω να μην αναφερω την τρομερη του μουσικη.

Alien soldier τρομερο soundtrack που σε γεμιζει δυναμη και σε εμψυχωνει!!! :cool: :cool:

Parasite eve 2 η μουσικη της εισαγωγης ειναι αξεχαστη :cool:

Breath of fire 4 γεματο ωραιες μουσικουλες :cool:

Tα λεμε!!!
 
SONIC είπε:
Σας εχω πιθανον πρηξει με αυτον τον τιτλο ομως δεν μπορω να μην αναφερω την τρομερη του μουσικη.
Alien soldier τρομερο soundtrack που σε γεμιζει δυναμη και σε εμψυχωνει!!! :cool: :cool:

το καλυτερο και πληρεστερο ηχητικο συνολο που υπαρχει στο mega drive και σε ποιοτητα και σε επιλογη μουσικων θεματων :cool: :cool: :cool:
 
Καλη μουσικη εχει και το Sigma star saga του Gameboy advanced το οποιο επισης διαθετει ενα πολυ ωραιο εξωγηινο γκομενακι.

Να το εξωφυλλο του παιχνιδιου με τον τυχερο ηρωα :)

noe_sigma_star_agb_pack.jpg


Επισης αξια αναφορας ειναι η commander Zelly!!!

s25643_gba_21.jpg
 
κατι μου θυμιζει αυτη η κοπελα :confused: :biglaugh::biglaugh::biglaugh: φιλε sonic

επισης ας μην ξεχναμε και την εκπληκτικη μουσικη του demon crest(πολυ καλη δουλεια)
 
jaguar-man είπε:
κατι μου θυμιζει αυτη η κοπελα :confused: :biglaugh::biglaugh::biglaugh: φιλε sonic


επισης ας μην ξεχναμε και την εκπληκτικη μουσικη του demon crest(πολυ καλη δουλεια)
Αληθεια τι??? :diablotin: :diablotin:
 
Κακέκτυπο της Morrigan είναι...
 
Maddog είπε:
Κακέκτυπο της Morrigan είναι...
Μη μου πεις οτι δε σου αρεσει η Ζεlly γιατι θα αρχισω να ανησυχω οτι σε εφαγαν τα χρονια η οτι στο νοσοκομειο ο γιατρος αφαιρεσε κατι καταλαθος :diablotin: :biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Ξαναδιάβασε τι γράφω, κοίτα προσεκτικά την παρακάτω φωτογραφία και τα ξαναλέμε. :p

darkstalkers_v1tp.jpg
 
Maddog είπε:
Ξαναδιάβασε τι γράφω, κοίτα προσεκτικά την παρακάτω φωτογραφία και τα ξαναλέμε. :p
darkstalkers_v1tp.jpg
Μα την πιστη μου Μaddog δεν ξερω που βρηκες αυτην την εικονα αλλα ειναι η ποιο σεξυ εικονα της ΜORRIGAN που εχω δει!!!:eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 
Αυτην εννοουσα φιλε sonic:biglaugh::biglaugh::biglaugh: (μου φερνει σαν μια παλια γειτονισα που ειχα...... :diablotin: :eek: ω ναι αυτη ειναι)
 
Παντως και η Zelly δεν μου κακοπευτει αν δεν ευκαιρει η ΜORRIGAN!!!:biglaugh:
 
Εγώ απορώ που κάνεις σε όλο το θέμα δεν ανέφερε την εισαγωγή αλλά και γενικά την μουσική του Streets of Rage ήταν απίστευτη εκείνη την εποχή και είχε πάρει και βραβείο!!!8)

Το Kolibri πάλι του 32Χ σε χαλάρωνε σε απίστευτο βαθμό.
 
Πίσω
Μπλουζα