Bibi-bo: Β' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Φίλη spirtoulis πράγματι είναι πολύ χαριτωμένο φόρεμα. Η bibi-bo χρυσά μαλλιά κυκλοφόρησε το 1988 και είναι μια πολύ ιδιαίτερη bibi-bo.

attachment.php


 
Ένα σύνολο,από τα αγαπημένα μου αυτής της περιόδου, από τη σειρά "Παραμυθένια ομορφιά".

(Το καλτσόν της κούκλας δεν είναι bibi-bo).

attachment.php


 
Έχουμε καιρό να ασχοληθούμε με τις σκουρόχρωμες bibi-bo Β περιόδου και αυτή είναι ότι πρέπει για να θυμηθούμε και αυτην την περίοδο της κούκλας που πάντα την αφήνουμε παραπονεμένη, γιατί φτάνει το τέλος της κυριαρχίας της και τα κοριτσάκια άρχισαν να την σνομπάρουν και να λατρεύουν τις νεοεισερχόμενες Sindy και Barbie!!

Σίγουρα έχουμε ξαναδεί πολλάκις το νυφικό της Β περιόδου, αλλά την κούκλα με αυτό το νυφικό στο κουτί της, όπως την λάνσαρε η El Greco, δεν θυμάμαι να το ξαναχουμε δει..!!

Mάλιστα η El Greco έδωσε και ονομασία όπως φαίνεται πάνω στο κουτί "Νυφούλα"!!!! :flower:

attachment.php
 
Υπέροχη makisime η νυφούλα! Να τη χαίρεσαι! Της πάει πολύ της bibi bo μας το σγουρό μαλλί, τι λέτε?
 
ωραια η μπι-μπι νυφουλα ,α ντε και στα δικα μας :)
 
Φίλε makisimo πολύ όμορφη η νυφούλα! Να τη χαίρεσαι! Οι bibi-bo β' περιόδου έχουν άλλη χάρη.
 
Συμφωνώ με την mytinyworld κούκλα η bibi bo με σγουρά μαλλιά.
 
Εl Greco, Mytiny, Spirtoulis, σας ευχαριστώ πολύ όλους... :) :thanx2:

Δεν ξέρω αν είναι τόσο όμορφη, σίγουρα όμως είναι πολύ διαφορετική από τις άλλες...! :)

Πάντως με τα σγουρά μαλλιά, θα της ταίριαζε να είναι μαυρούλα νομίζω... Τόσα παιχνίδια η Ελ Γκρεκο πάντα έβγαζε και σε έγχρωμα κουκλάκια, στην bibi-bo γιατί δεν έκανε την υπέρβαση?? :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα