Bibi-bo Κατάλογος

Εχεις δίκιο! Εξ άλλου και τότε με την όρεξη μέναμε, γιατί ήταν τόσο ακριβά που λίγοι γονείς μπορούσαν να πάρουν στα παιδιά τους περισσότερα από ένα δυο κομμάτια.. Εμένα μου είχαν πάρει το μπάνιο και την ντουλάπα και αυτό ήταν όλο! Το κομμωτήριο το έχω αγοράσει 20 ευρώ, γιατί ο καταστηματάρχης μου είπε ότι έκανε 7.000 δρχ. Και την άμαξα 15 ευρώ γιατί είχε 5.000δρχ. Δεν ξέρω αν πράγματι ήταν αυτές οι τιμές, γιατί δεν είχαν πάνω αυτοκόλλητο με τιμή.
 
spirtoulis είπε:
Επίσης θα χρειαζόμουν και ένα πορτοφόλι με χιλιάρικα γιατί φαντάζεσαι mytinyworld να είχα τη χρονομηχανή και να μην είχα λεφτά?Πάλι με την όρεξη θα έμενα. :D αλήθεια πόσο κόστιζαν αυτά τα παιχνίδια στην εποχή τους. Θυμάται κανείς?
Πολυ πλακα spirtouli!!!! :D :D:D

Βεβαια η πικρη αληθεια ειναι οτι ετσι οπως παμε η δραχμη μπορει και να αναβιωσει.... Αλλα αυτο ειναι ενα αλλο θεμα που ποναει, και καλυτερα ας επιστρεψουμε στις κουκλολογιες μας. :eek:

Οσο για τις τιμες που ειπανε στην Mytinyworld μας, πιστευω πως ειναι σωστες γιατι θυμαμαι που κολαγα την μουρη μου στην βιτρινα του παλιου ζαχαροπλαστειου της γειτονιας που πουλαγε και παιχνιδια, και χαζευα τα τεραστια κουτια με τα αξεσουαρ της bibi-bo και μετραγα τα ατελειωτα μηδενικα στην τιμη και τα πενταψηφια νουμερα!!! :D
 
Δυστυχώς ούτε τότε μπορούσαμε να τα πάρουμε τότε λόγω των τιμών τους και ούτε τώρα λόγω του ότι δεν τα βρίσκουμε πια και αν βρεθεί και κανένα στο e bay θα είναι σίγουρα πανάκριβο. Κι εγώ θυμάμαι είχα μία κούκλα μπιμπιμπό και 3 φορεσιές ή 4 συνολικά και το σαλόνι της. Πρέπει να ήταν αρκετά ακριβά για να μην έχω περισσότερα. Μακάρι να ξανάβγαιναν τώρα οι φορεσιές α περιόδου τουλάχιστον, ήταν καταπληκτικές....
 
Καταραμένη ακρίβεια!! :bash: Μας κυνηγούσε ως παιδιά και τώρα πάλι μας κατατρέχει στα γεράματα. :cry: :D :D Πάντως παιδιά τα πράγματα που διέθετε η El greco για την α περίοδο είναι πιο ωραία από αυτά της β.
 
εχω κρατησει κι εγω πολλα ρουχα κ τα προσεχω σαν τα ματια μου...μακαρι να χα κ την ντουλαπα κ να μην την ειχα χαλασει...8α ηθελα παντως να βρω μια μπορει να βοηθησει καποιος? ;)
 
sofia1981 είπε:
εχω κρατησει κι εγω πολλα ρουχα κ τα προσεχω σαν τα ματια μου...μακαρι να χα κ την ντουλαπα κ να μην την ειχα χαλασει...8α ηθελα παντως να βρω μια μπορει να βοηθησει καποιος? ;)
Σοφία, είναι όπως στα είπε και η admin εδώ! :)

Ξεκινάς, κάνοντας βόλτα όλα τα παλιατζίδικα της περιοχής σου και παράλληλα κοιτάς σε γνωστά site δημοπρασιών π.χ. ebay! :)

Αν βρεις κάποια κούκλα κι έχεις αμφιβολίες για το κόστος ή την αυθεντικότητά της, ρωτάς εδώ τα παιδιά που είναι εξπέρ!

Και πορεύεσαι ανάλογα!...
 
D@redevil είπε:
Σοφία, είναι όπως στα είπε και η admin εδώ! :)
Ξεκινάς, κάνοντας βόλτα όλα τα παλιατζίδικα της περιοχής σου και παράλληλα κοιτάς σε γνωστά site δημοπρασιών π.χ. ebay! :)

Αν βρεις κάποια κούκλα κι έχεις αμφιβολίες για το κόστος ή την αυθεντικότητά της, ρωτάς εδώ τα παιδιά που είναι εξπέρ!

Και πορεύεσαι ανάλογα!...
καλησπερα εχω ψαξει σε μερικα site αλλα νομιζω οτι οι τιμες ειναι λιγο υψηλες π.χ.την εχω βρει την ντουλαπα 400 ευρω...πολλα δεν ειναι???οσο για παλιατζιδικα δεν ξερω κανενα καπου κοντα σε μενα(απο πατρα ειμαι)
 
400 ευρώ;;;;; :eek:

Σαφώς και δεν τα αξίζει με τίποτα.
 
Αν είσαι τυχερή και την πετύχεις σε παλιό παιχνιδάδικο, θα την πουλάνε περίπου 10 ευρώ. Αλλά και στο ebay έχει εμφανιστεί με πολύ λιγότερα από 400 φυσικά! Μια λογική τιμή είναι 50-70 ευρώ.
 
Γεια σας και από μένα! Θα ήθελα τη συμβουλή σας για το ποια θα ήταν μια λογική τιμή αγοράς για κούκλα bibi-bo και ρουχαλάκια; Έχει νόημα να απευθυνθεί κάποιος σε συλλέκτη για αγορά; Ευχαριστώ πολύ.

σήμερα για παράδειγμα υπάρχει στο ebay η κούκλα β' περιόδου γύρω στα 300 ευρώ και άλλη μία γύρω στα 220.*Και φαντάζομαι πως θα έχουν και λειωμένα μέρη...*Είναι εξωφρενικό αλλά είναι εξωφρενικότερο να δίνει*κάποιος*αυτά τα λεφτά. Να καταλάβουμε δηλαδή πως πράγματι κάποιοι καιροσκόποι εκμεταλλεύονται ακόμη και τις παιδικές μας αναμνήσεις, αλλά να δέχονται, όσοι αγοράζουν σε αυτές τις τιμές, αυτού του είδους την εκμετάλλευση και κοροϊδία είναι ακόμη χειρότερο. Στενοχωριέμαι πολύ που παρότι κράτησα 20 χρόνια τις δικές μου bibi-bo με τα ρουχαλάκια τους, όλα α' περιόδου, τις πέταξα πριν λίγα χρόνια, αλλά δεν θα έφτανα ποτέ στο σημείο, ακόμη κι αν είχα αυτή την πολυτέλεια, να συμμετέχω σε κάτι τέτοιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι ωραίο που είναι το σύνολο πεταλούδα. Φοβερό. Κρίμα να μην το έχουμε δει ως τώρα.
 
Καλησπέρα σε όλους. Δυστυχώς δεν μπορώ να ανοίξω τα λινκ με τον κατάλογο. Θα ήθελα πολύ να δω τα ρουχακια.
 
Πίσω
Μπλουζα