Bibi-bo Μέρος 1ο

bibi-bo

GinaP μου όλες οι bibi-bo έχουν πίσω από το κεφάλι τους το το λογότυπο "el greco"και τον αριθμό 46 οι πρώτες και οι άλλες, οι περισσότερες, τον αριθμό 49. Η δικιά σου πρέπει να έχει τον αριθμό 49.

Σου στέλνω μια bibi-bo με ανταύγιες στα μαλλιά.

Τέλεια η bibi-bo σου με τη τζιν φούστα και τη ροζ μπλούζα στη φωτογραφία!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να ομολογησω οτι η αγαπημενη μου Bibi-bο ειναι αυτη χωρις φραντζα, με βλεφαριδες, με λευκο δερμα, και αυτο γιατι ετσι ηταν η πρωτη μου Bibi-bo :D Δεν ειχα ξαναδει Bibi-bo χωρις βλεφαριδες! Η αγαπημενη μου ειναι αυτη που ποσταρει συνεχως η rapunjel και με εχει ξετρελανει...ε, δεν χορταινω να την βλεπω και μου 'ρχεται να την αγκαλιασω :D

Tα προβληματα που αντιμετωπισα ηταν αυτα που αναφερει η rapunjel: τα χερια κολλουσαν στο σωμα και τα γονατα δεν λυγιζαν αν επαιζες πολυ. Επισης τα χερια, απο το καρπο, εσπαγαν, με αποτελεσμα να μενει η κουκλα χωρις χερια (παλαμη-δαχτυλα). Οι βλεφαριδες δεν χαλουσαν, ουτε τα παπουτσια ηταν κολλημενα στα ποδια. Τωρα για τα λαστιχα, εχουν περασει σχεδον 30 χρονια απο τοτε που πηρα την πρωτη μου Bibi-bo (την εχω ηδη ποσταρει) και παρατηρησα οτι περσι που την εβγαλα απο το κουτι ειχε σπασει το λαστιχο της μεσης :( Αλλα η πιο καινουρια μου Bibi-bo, που την εχω ποσταρει με διαφορα φορεματα και ηταν αγορασμενη το 1985, ειναι σε αριστη κατασταση και λυγιζουν και τα ποδια της. Και ναι, ακομα και μετα απο 20+ χρονια μπορεις να την ντυσεις και να της αλλαξεις ρουχα πανευκολα.

Εκεινο που λατρευω στην Bibi-bo ειναι το πανεμορφο προσωπο της! Υπηρχαν πολλες παραλλαγες προσωπου, με διαφορετικο σχημα προσωπου, σχημα στοματος και μακιγιαζ. Αυτη που ποσταρει η rapunjel ειναι η πιο ομορφη :D (κατα την δικη μου ταπεινη γνωμη).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eμένα πάλι για κάποιον ανεξήγητο λόγω μου έχει μείνει πιο πολύ χαραγμενο στο μυαλό ότι την μεγαλύτερη επιτυχία την είχε κάνει τότε η οικογένενεια ΒΟ..!!!

Θυμάμαι πάρα πολύ διαφήμιση και τα μαγαζιά να έχουν γεμάτες τις βιρίνες από την οικογένεια..! Δεν ξέρω αλλά μπορέι λόγω μικρής ηλικίας να μην θυμάμαι καλά τι να πω..!!!

Rapunjel μπορώ να πω ότι με έχεις εντυπωσιάσει μτ τις γνώσεις σου..! Όλα αυτά που μου είπες περί ΒΙΒΙ ΒΟ δεν τα ήξερα..!

picture.php


Δειτε το αλμπουμ μου!
 
bibi-bo

Καλή μου Domniki να κολλήσεις με κόλλα logo τη μέση και το λαιμό της bibi-bo σου που έσπασε. Μπορεί να μην κινείται η μέση αλλα θα είναι ενταξει κατά τα άλλα. Εγώ έφτιαξα τα χέρια και τα πόδια σε όλες τις bibi-bo μου. Το αποτέλεσμα είναι καλύτερο από ότι περίμενα. Σου στέλνω μια φωτογραφία της bibi-bo που σου αρέσει τόσο πολύ και θες να αγκαλιάσεις.

Καλέ μου Makisime , πράγματι η οικογένεια bo είχε κάνει μεγάλη επιτυχία , όπως και η ντουλάπα της bibi-bo και η bibi-bo roller. Ακόμα είναι γνωστές και περιζήτητες. Φαντάσου ότι η αδερφή μου που δε συμπαθούσε ποτέ τις κούκλες άμα δει τη bibi-bo roller ξετρελαίνεται και κάθεται μεγάλη γυναίκα και την παίζει.

Αυτό με εντυπωσιάζει στη bibi-bo. Είναι η μόνη κούκλα που δίνει τόση χαρά! Κρίμα που δεν υπάρχει πια!

Makisime μου η φωτογραφία της bibi-bo βασίλισσας ειναι τέλεια! Να τις συντηρήσεις τέτοιες υπέροχες κούκλες που έχεις. Είναι κρίμα να χαλάσουνε.

Σου στέλνω και μια φώτο της bibi-bo πριγκίπισσας! Είναι αυτή που αγαπά η Domniki μας!
 
Σ'ευχαριστω rapunjel :hurrah: Ειναι πανεμορφη!!!! :clap: :wub:
 
bibi-bo

Καλή μου domniki σου στέλνω και μια πιο κοντινή για να χαρείς το προσωπάκι που σου αρέσει!
 
Είπα να βάλω και μερικά από τα φορέματα της el greco...!

Αν και 30 χρονια μετά. τα περισσότερα φορέματα μπορούν να φορεθούν ανετα και από τις σημερινές κούκλες γιατί είναι πολύ μοντέρνα..!!

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Δειτε το αλμπουμ μου!
 
rapunjel είπε:
Καλή μου domniki σου στέλνω και μια πιο κοντινή για να χαρείς το προσωπάκι που σου αρέσει!
Μα ρε παιδια δεν ειναι πανεμορφη??? :cheers: :cheers: :cheers:

rapunjel αυτο το προσωπακι ειναι τοσο γλυκουλι :wub:
 
bibi-bo φορέματα

Μakisime πολύ ωραία τα φορέματα! Πες μου ποιο σου αρέσει πιο πολύ!

Σου στέλνω μια bibi-bo με το ασημένιο φόρεμα!

Και μια bibi-bo πριγκίπισσα με ανοιχτά τα χεράκια για αγκαλίτσα για τη Domnhiki μου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
rapunjel ακριβώς αυτό που έχεις αλλά σε χρυσό..!!! Από την αρχή αυτό ξεχώρισα..!!!!

Νομίζω πολύ πρωτότυπο ειναι και το πρωτελευταίο..!!!!!!!!Μου φέρνει κάτι σε alladin..!!!!
 
gold bibi-bo

Makisime μου, σου στέλνω δύο φώτο με το χρυσό φόρεμα φορεμένο από τη gold bibi-bo!

Ακόμα και το μακιγιάζ της ειναι χρυσό.
 
Kαλά υποκλίνομαι...!!!!!! Απίστευτο και τι δεν έχεις εσύ..! Πραγματικός θησαυρός η συλλογή σου..!!!!!!!!!!!! Ναι νομίζω ότι όντως είναι το καλύτερο φόρεμα που είχε φτιάξει η el greco..!!

Εσύ όμως δεν μας έχεις πει, ποιο είναι η αγαπημένη σου φορεσιά????
 
rapunjel, η bibi-bo σου με το λευκό δέρμα και τα κόκκινα χείλη είναι αριστούργημα!!! Τα ρούχα της δικιάς μου είναι από jumbo, "made in china" τι να κάνουμε; με αυτά θα βολευτούμε τώρα...

Ρίχτε και μία ματιά στην Petra την έχω ποστάρει σε άλλο θέμα... έχει ενδιαφέρον!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

GinaP μου, ευχαριστώ . Μια χαρά είναι τα ρουχαλάκια της bibi-bo σου και η bibi-bo σου. Εμένα μου αρέσουν πολύ! Έχεις και πολύ ωραία επιπλάκια από ότι είδα! Περιμένω φώτο της και με άλλα ρούχα!

Makisime μου, δε χρειάζεται να υποκλίνεσαι. Έχεις μια υπέροχη και μοναδική συλλογή. Συντήρηση θέλει μόνο.

Μου αρέσουν πολλά ρούχα. Όλα καλά είναι. Δεν ξεχωρίζω κάποιο ιδιαίτερα. Σε άλλη κούκλα πάει άλλο ρούχο και σε άλλη άλλο. Σου στέλνω φώτο απο τη bibi-bo και με τα άλλα ρούχα που έβαλες.
 
@rapunjel, ειδες και στην GinaP αρεσει αυτη που αρεσει και σε μενα :p Την εχεις ποσταρει και με αλλα ρουχα στο τελευταιο ποστ :hurrah:

Τα δικα μου ρουχα ειναι ολα παλια, απο τις αρχες του '80 και δεν εχουν τοσα στρας και λαμέ. Ειναι πιο απλα, αλλα και παλι ειναι λεπτοδουλεμενα και με ομορφα σχεδια. Αυτα τα τελευταια ρουχα (γαλαζιο και λευκο λαμέ) ποτε τα αγορασες?
 
bibi-bo

Καλή μου Domniki τα περισσότερα από αυτά τα ρούχα είναι της δεύτερης περιόδου, δηλαδή από το 1985 και μετά! Τα προσέχω και τα συντηρώ όπως μπορώ. Πολλές φορές μάλιστα τα επιδιορθώνω, αν ξηλώσει καμιά ραφή. Σου στέλνω μια φώτο με την αγαπημενη σου bibi-bo πριγκίπισσα με ένα φόρεμα πολύ παλιό και το ασορτί τσαντάκι του.
 
rapunjel είπε:
Καλή μου Domniki τα περισσότερα από αυτά τα ρούχα είναι της δεύτερης περιόδου, δηλαδή από το 1985 και μετά!
Ε, ναι, γι'αυτο δεν τα ξερω. Εχεις δει τα δικα μου (τα ειχα ποσταρει αρκετες σελιδες πριν (νομιζω σελ.8)? Τα θυμασαι αυτα?

rapunjel είπε:
Σου στέλνω μια φώτο με την αγαπημενη σου bibi-bo πριγκίπισσα με ένα φόρεμα πολύ παλιό και το ασορτί τσαντάκι του.
Οι φωτογραφιες σου ειναι πανεμορφες (και παλι δεν χορταινω να βλεπω αυτο το γλυκο μουτρακι). Τα μαλλια της τα διατηρεις σε αριστη κατασταση :clap: Το τσαντακι το εχω κ'εγω (το εχω ποσταρει κιολας). Ειναι το κλασικο χρυσο τσαντακι. Επισης θυμηθηκα οτι ειχε και ασορτι χρυσα βραχιολια!!! Eπισης παρατηρησα οτι τα δικα σου παπουτσια ειναι πολυ διαφορετικα απο τα δικα μου, που ηταν πιο χοντρα αλλα ειχαν σκαλισμενα λουλουδακια επανω τους και ταιριαζαν πολυ καλυτερα στα ποδια της Bibi-bo. Σαν τα δικα σου παπουτσακια ειχα παρει κ'εγω με ενα απο τα τελευταια φορεματα που αγορασα, αλλα της ηταν στενα :(
 
bibi-bo

Καλή μου Domniki δεν έχω σκαλιστα παπουτσάκια παρά μόνο τις παντόφλες της bibi-bo και τις κλασσικές της γόβες σε όλα τα χρώματα. Ακόμα και οι πρώτες bibi-bo που έχω πριν το 1985 είχαν τέτοιες γόβες. Δεν είναι στενές οι δικές μου γόβες πάντως. Το ξέρω πως είχε και βραχιόλια αλλά δεν της τα βάζω. Τα έχω φυλαγμένα στις ντουλάπες.

Τα μαλλιά με σαμπουάν και κοντισιονέρ γίνονται καινούργια. Στη συνέχεια μπιστολάκι στο κρύο.

Σου στέλνω φωτογραφίες με άλλες φορεσιές.
 
Το τριτο φορεμα που ποσταρες το εχω κ'εγω :clap:

Τα δικα μου παπουτσακια ειναι ολα σκαλισμενα! Δυστυχως εχουν κοπει τα κορδονια τους :( Βλεπω τις δικες σου κουκλες και θελω τις δικες μου :clap: Μαλλον στο επομενο ταξιδι μου στο πατρικο μου θα παρω τις Bibi-bo μου και ολα τους τα ρουχα για να παιζω στην Αθηνα :clap:
 
bibi-bo

Καλή μου domniki άμα τις φέρεις στην Αθήνα θέλω φωτογραφίες καινούριες με όλα τα ρουχαλάκια!

Σου στέλνω την αγαπημένη σου σε δύο φωτογραφίες να σου κρατά παρέα!

Βάζω ακόμη μιας και ασχοληθήκαμε με τα ρούχα τα κουτιά που τα είχαν μέσα σε φωτογραφίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα