Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

επεστρεψες στην παρεα Μακισιμε :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

πολυ ομορφο το κολαζ φωτογραφιων,λαμπουν ακομα περισσοτερο οι bibi bo με την αστεροσκονη :)

καλο χειμωνα να εχουμε
 
Καλό φθινόπωρο και καλό χειμώνα! :)

Ευχαριστούμε για τις πανέμορφες κουκλίτσες! (όνομα και πράγμα!)

Οι υπόλοιποι Bibi-Bo fans που πήγατε?! :(
 
Πολύ ωραίο το κολάζ makisime και πράγματί χρειάζεται λίγη αστερόσκονη να γίνουν όλα πιο παιδικά και πιο ανέμελα.
 
Ωραίο το κολάζ makisime, το κόκκινο σύνολο που φοράει η bibi bo στην τελευταία φωτογραφία ποιο είναι?
 
Μακίσιμεεεεεεεεεεεεεεεε πού χάθηκες κι εσύ? ΄Πράγματι άργησες πολύ να ποστάρεις αλλά έγραψες με αυτές τις απίστευτες και τόσο λαμπερές φωτογραφίες. Εχουν μια μαγεία που μας θυμίζει, πόσο τελικά μαγευτικά ήταν, για όλους εμας που μεγαλώσαμε με τη μπιμπιμπό, τα παιδικά μας χρόνια...

Σε ευχαριστούμε πολύ...

Καλό χειμώνα σε όλους παιδιά.

Συγνώμη κι από εμένα που χάθηκα, υπόσχομαι φωτογραφίες με μπιμπιμπό χειμωνιάτικες σύντομα :)
 
Πω πωωω όλη η παλιοπαρέα επανήλθε.. :) Αmalia12, EL GRECO, Spirtoulis σας ευχαριστώ πολύ..!! Χαίρομαι που σας ξαναδιαβάζω , όπως επίσης και τα "μεγάλα κεφάλια" του site Kambia, Daredevil & KaterinaK..... :)

Και τώρα περιμένω να δω πως και πως και κανά μηνυματάκι από τους υπόλοιπους φίλους μου Αναστασία, Mytinyworld, Σουγλέ, Candy4ever και El Greco Fanatic...... :hurrah: :hurrah: :hurrah: :hurrah:
 
Ε σιγά σιγά θα μαζευτούμε πάλι όλοι μαζί :D
 
μακισιμε τωρα που σε ξαναβρηκαμε μη σε ξαναχασουμε ομως!!

ελπιζω να γινει και παλι αισθητη η συμμετοχη της υπολοιπης παρεας :)

ΥΓ: οχι και "μεγαλο κεφαλι",ενα απ τα μελη του ρετρομανιαξ ειμαι και τιποτα παραπανω :flower:
 
pan_sko είναι το βιβλιαράκι που είχε μέσα το κουτί της bibi-bo ρόλερ με της οδηγίες για το ρόλερ. Σε ευχαριστώ που μας το θύμησες. Αυτό το βιβλιαράκι το έχω δει επίσης στη bibi-bo Χαβάη ρόλερ.
 
Επειδή ανακάλυψα τα collage και μου φάνηκε υπερ-τεχνολογικό επίτευγμα, για καιρό θα με βαρεθείτε να τα παρουσιάζω όλα έτσι :p

Ούτε η El Greco δεν θα έκανε τέτοια παρουσίαση από τα ρούχα της bibi-bo :p

attachment.php
 
Μακίσιμε, σφραγισμένα είναι ή τ' άνοιξες?

Πανέμορφα! :flower:

(p.s. μη σε πω ότι νόμιζα πως και η υπογραφή σου ήταν μέρος του ποστ!...)
 
μακισιμε ενα τετοιο συγκεντρωτικο κολαζ με τα ρουχα της bibi bo χρειαζοταν στο θεμα :bow: :bow: :bow: :bow:

δε θα βαρεθουμε τετοια ποστς,ορεξη να εχεις να τα φτιαχνεις :)
 
Έλα Μακίσιμε το άργησες κάπως αλλά το αποτέλεσμα σε δικαιώνει κ με το παραπάνω :bow:

Ρίξε χρυσόσκονη όσο δεν παίρνει είναι καλύτερα να ονειρευόμαστε ότι ζούμε στην χώρα του Peter Pan:p γιατί αυτό που ζούμε τώρα δεν μοιάζει καθόλου με παραμύθι :sealed:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Makisime πολύ ωραίο το κολάζ. Ευχαριστούμε. Μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει τις απεικονίσεις της bibi bo στα κουτιά. Φαντάζομαι ότι χρονικά θα προηγείται αυτή που τη δείχνει κάπως καστανή, μετά η μπουλούκα και τέλος η ξανθιά εκδοχή ή κυκλοφορούσαν και τα τρία κουτιά ταυτόχρονα;
 
Φίλε Μακίσιμε πολύ ωραίο το κολάζ και πολύ όμορφες οι φορεσιές. Ιδίως της νοσοκόμας είναι η αδυναμία μου.

Φίλη spirtouli πολύ σωστά είπες τη σειρά. Πρώτα ήταν η καστανή,μετά η μπουλούκα και τέλος η κλασική που κυκλοφόρησε παραπάνω από όλες. Δεν κυκλοφόρησαν και οι τρεις ταυτόχρονα.
 
Daredevile δεν τα έχω ανοίξει. Τα έχω εκεί να τα λιγουρεύονται οι bibi-bo :p

Spirtoulis νομίζω πήρες την απάντηση από τον φίλο El GRECO. ;) ;) ;) ;)

El GrecoFanatic ρίχνω αστερόσκονη αλλά τί να φτουρήσει κια υτή μόνη της.... :p

Αυτό που έχω να πω είναι ότι αυτά τα ρούχα είχαν τόσο καλό ράψιμο, τόσο προσεγμένα και τόσο καλοφτιαγμένα που πραγματικά η Ελ Γρεκο ειχε δωσει ρεσιτάλ ποιότητας και φαντασίας στα ρούχα αυτά... Και ήταν πολύ πλούσια , γιατι όπως ειχε πει κάποτε η Mytinyworld η εταιρία αυτη δεν τσιγκουνευόταν καθόλου και κάθε ρούχο μπορουσε να αποτελείται από πολλά κομμάτια και πλούσια υφάσματα.

EL GRECO δωσε μας μια ακόμη πληροφορία εσύ που ξέρεις.. Όπως έχεις μελετήσει την ιστορία της κούκλας,κάθε κουτί σε ποια χρονιά πρωτοεμφανίστηκε? Για να δούμε πότε βγηκε το καθένα από αυτα... Και επίσης αν ξερεις καθε ενα από αυτα τα τρία διαφορετικά σχέδια περιείχε συγκεκριμενη κολεξιόν της κούκλας? π.χ καταλογου, ημερολογιου, κ.λ.π?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μακισιμε καταπληκτικό το κολάζ...τι τελεια γκαρνταρομπα αυτή η κούκλα! Να μπορούσαν να ξαναβγούν αυτά τα ρούχα τι καλά που θα' ταν...
 
Αμαλία11 μου, άστα αυτά και πες μας...ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΝΕΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΒΓΑΖΕΙΣ...!

Ξέρω ότι ο χρόνος σου είναι περιορισμένος όμως νομίζω το χρωστάς στο ρετρό-κοινο σου!! :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:
 
Πίσω
Μπλουζα