Blackstar (1981)

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.775
John Blackstar...Astronaut...

Προβολή συνημμένου 45763...

Ετσι ξεκιναγε η εισαγωγη απο αυτο το ωραιο αλλα αδικα κομενο (λογο He-Man) καρτουν...

...παιζοταν το 1981-82 μονο για μια σεζον με μονο 13 επεισοδια!!!

Eμεις εδω το γνωρισαμε μεσω των παιχνιδιων της El Greco "Oι Κυριαρχοι του Συμπαντος"...

Προβολή συνημμένου 45762 ...

Απο πολλους θεωρηθηκε ο προπομπος για το He-Man.

 


Πληροφοριες για το Blackstar θα βρειτε εδω... http://www.80scartoons.net/toons/blackstar.html... :)
 
δεν λεει κ τιποτα τρελες πληροφοριες εκει για blackstar οποτε καλυτερα το wiki κ εδω για τους πορωμενους φαν http://johnblackstar.proboards.com/index.cgi και http://www.nightstoneunlimited.com/BlackstarMain.htm που υπαρχουν κ το εξωφυλλο απο το γαλλικο κομικ κ αρχικο υλικο που τους εχει λιγο διαφορετικα τους χαρακτηρες!!!! υπηρχε κ ενα αλλο γαλλικο site αλλα μαλλον εχει κατεβει γιατι δεν το βρισκω!! κ το dvd ειναι πολυ καλη δουλεια με ωραιες συνεντευξεις κ αρχικο υλικο!!
 
Επισης ολες τις φιγουρες της σειρας μπορειτε να τις δειτε εδω:http://www.action-figures.ca/blackstar.htm... :)
 
Blackstar For Ever!!!!!!!!!!!!!!!!! Το αγαπημένο μου παιδιά!!!! Τα έχω όλα τα επεισόδια σε βιντεοκασσέτες!!!!! Πολύ καλό!!!!!
 
Είχα δει κάποια επεισόδια του blackstar σε βιντεοκασέτα. Μου έχει τυπωθεί στη μνήμη μου εκείνο το μεγάλο δέντρο που έμεναν εκείνα τα ροζ πλασματάκια που ήταν φίλοι του blackstar.
 
το δεντρο της σαγκαρ λες!!πολυ μπροστα σειρα πολυ μπροστα !! φιλε πσιλεα 77 τις ελληνικες βιντεοκασσετες εχεις?
 
Ναι σε αυτό αναφέρομαι και στα trobbies όπως ονόμαζαν αυτά τα ροζ πλάσματα που έμοιαζαν με ξωτικά. Ωραία περιπέτεια και πολύ ωραία και η σειρά από φιγούρες που έβγαλαν.
 
trobbits !! κ θα συμφωνησω μαζι σου κ στα δυο καταπληκτικη σειρα κ καταπληκτικες φιγουρες!!!
 
@ Ευχαριστώ για τη διόρθωση. Tree hobbits όπως τα εξηγεί η wikipedia.
 
Μια απο τις παρα πολυ αγαπημενες μου σειρες, και ισαξια αν οχι καλυτερη σε πολλους τομεις απο τον He-Man. Οπως σωστα αναφερεται παραπανω, η σειρα ηταν ουσιαστικα ενα πειραμα, ωστε να δουν κατα ποσο θα ειχε επιτυχια μια αντιστοιχη σειρα απο την ιδια εταιρια, το he-man and the masters of the universe. Ο he-man δικαιωματικα υπερπετυχημενος, δυστηχως ομως εις βαρος αυτης της εξαιρετικης σειρας. Ελλαδα ειχαμε μια κασετα, με τα πρωτα τεσσερα επισοδεια σε Ελληνικη μεταφραση. Δεν γνωριζω και δεν μπορεσα να βρω αλλα επισοδεια τοτε, οποτε ειχα κυριολεκτικα λιωσει την κασετα αυτη απο τις απειρες προβολες της. Μετα την αναβιωση διαφορων παλαιοτερων σειρων, οπως ο He-Man και οι thundercats ακουγεται πως υπαρχει πιθανοτητα να ξαναπροσπαθησουν κατι με τον υπεροχο κοσμο του Blackstar, κατι που σιγουρα αξιζει. Αγαπημενα μου επισοδεια απο τη σειρα, πιθανοτατα το δευτερο και το τριτο, απο το συνολο των δεκατριων οπου κυκλοφορουν επισημα σε αμερικανικα dvds.
 
retrosilektis είπε:
φιλε μου απο blackstar κυκλοφορησαν 3 vhs στην ελλαδα με τα 12 επεισοδια με ελληνικους υποτιτλους.δυστυχως το 13ο επεισοδιο θα αναγκαστεις να το βρεις απο το νετ.
Φιλε retrosilektis τωρα εμεινα πραγματικα αναυδος! Εχω φαει τα videoclubs 30 χρονια τωρα και πραγματικα δεν μπορεσα να βρω ποτε και πουθενα τις αλλες δυο κασετες! Και μιλαμε τωρα για ψαξιμο σε πανελληνιο επιπεδο, οχι απλα σε 2-3 καταστηματα!

Μπορεις να μας πεις εαν και οι δυο υπολοιπες κασετες ηταν επισης μεταφρασμενες οπως και η πρωτη, η αν τις μεταγλωτισαν; Το εξωυλλο της τριτης κασετας ειναι απιστευτο, ενδεχωμενος να ειναι δημιουργια εγχωριου καλλιτεχνη, οπως και το απιθανο κωμικ που υπηρχε στις Ελληνικες φιγουρες!
 
Ευχαριστουμε Retrosilektis ,για τα εξωφυλλα! :thumbup:

Και εγω παντως, δεν θυμαμαι κανενα επεισοδιο με μεταγλωτιση...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
οχι καμμια κασσετα δεν κυκλοφορησε μεταγλωτισμενη.ολα ειναι με ελληνικους υποτιτλους.παντως εγω για να ειμαι ολοκληρωμενος εχω και το 13ο επεισοδιο!!!!!φυσικα και δεν ηρθε ποτε ελλαδα αλλα παλι καλα που το νετ βοηθαει πολυ!!!
 
οχι παιδια το εξωφυλλο δεν ειναι δουλεια ελληνα καλλιτεχνη!! κ βασικα οχι ναναι καλα το νετ ναναι καλα η bci! που κυκλοφορησε το 2006 ολη την σειρα σε dvd με εξωφυλαρα του emiliano santalucia και ολη την σειρα με digital remaster και απιστευτο εξτρα υλικο!!
 
Λίγο off-topic, αλλά τα έμαθες που έστειλαν τον Emiliano από το μεγάλο forum;

Γίνονται πολλές βλακείες στο community τελευταία και όλα αυτά επειδή υπάρχουν fanboys και παραπονιάρηδες των MOTUC :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Τα καλά νέα έιναι ότι ένας σοβαρός δημιουργός πλαστικών customs θα βγάλει Blackstar επέκταση/μεταμόρφωση για τον MOTUC He-Man, αφού δεν το βλέπω να επεκτείνεται τόσο λόγω των τελευταίων δυσαρεσκειών...
 
ετοιμάζω ένα 'Castle photo session' τον Χειμώνα... :fever:
 
Πίσω
Μπλουζα