Boosting gta 4 trophies

dominator1985

RetroWannaBe
Joined
17 Δεκ 2009
Μηνύματα
35
Αντιδράσεις
0
Καλησπέρα φίλοι!

Το συγκεκριμένο θέμα έχει να κάνει με το λεγόμενο boosting των trophies στο ps3 και συγκεκριμένα στο gta 4... Με τον όρο boosting εννοούμε την "βοήθεια" που προσφέρει ο ένας χρήστης στον άλλο ώστε και οι δύο να επωφεληθούν ξεκλειδώνοντας online trophies που ενδεχομένως είναι δύσκολο ή απίστευτα χρονοβόρο να ξεκλειδωθούν... Π.χ. ο ένας χρήστης αφήνει επίτηδες τον άλλο να κερδίσει 20 συνεχόμενους races ώστε να ξεκλειδώσει το πολυπόθητο trophy... Και μετά γίνεται το αντίστροφο! So simple!! ;)

Όπως καταλαβαίνετε φίλοι θα χρειαστώ την βοήθεια σας να ξεκλειδώσουμε trophies που μας δυσκολεύουν όλους! Όποιος θέλει μπορεί να στείλει pm με το username που χρησιμοποιεί ώστε να τον κάνω add και να ξεκινήσει το κυνήγι των trophies...! Δυστυχώς ο χρόνος μου είναι περιορισμένος καθώς στις 16 του μήνα φεύγω φαντάρος! Παρόλα αυτά έχω 10 μέρες να βοηθήσω και να με βοηθήσετε... Let the gaming begin!

Περιμένω τις απόψεις σας για το θέμα του Boosting (είναι αλήθεια ότι πολλοί hardcore gamers το κατακρίνουν έντονα- αν κάποιος είναι και αυτός αντίθετος ας εκφράσει την άποψη του με ευγενικό τρόπο παρακαλώ), τα trophies του gta 4 και πως τα βλέπετε εσείς! :D
 
Εμμ ... έχω την εντύπωση πως δεν είναι και πολύ retro το θέμα. ;)
 
εγώ πάλι είμαι της άποψης ότι τα trophies/achievements είναι παντελώς ανούσια....
 
Εγώ αν έφευγα φαντάρος σε 10 ημέρες όπως λες ότι θα κάνεις εσύ, θα έψαχνα τρόπο να αξιοποιούσα καλύτερα τον χρόνο μου από το να μαζεύω GTA trophies. Πχ κανά θηλυκό που θα κάνεις τουλάχιστον όσο διαρκεί η βασική για να το δεις ξανά. :)
 
Φίλε Maddog έλεος... Ζήτησα απλά γνώμες για το boosting και ίσως και κάποια βοήθεια στο gaming... Το πως και με ποια αξιοποιώ τον χρόνο μου πριν μπω είναι καθαρά δική μου υπόθεση... Φιλικά :)

Παρακαλώ, replies μόνο από όσους έχουν άποψη επί του θέματος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η άποψη του Maddog (και δίκή μου) είναι οτι είναι χάσιμο χρόνου, και είναι άποψη επι του θέματος, δέν μπορείς να του απαγορεψεις να την πεί, δέν είναι δικό σου το forum ούτε το thread.

Άσε που δέν είναι καν μέσα στην θεματολογία του grm το νημάτιο (sic) αλλα αυτο θα το ξεκαθαρίσουν οι mods.

Καλός οπλίτης και πρόσεχε μήν είσαι ετσι μέσα, γιατί "θα φάς καλά" που λένε και τα Ελληνικά Στρατά.
 
Achievements για μένα είναι άλλος ένας τρόπος να επιμηκύνουν τον χρόνο του gameplay σε ένα τίτλο. Το κακό είναι ότι συνήθως προσφέρουν μόνο μία μικρή ηθική ικανοποίηση και τίποτα στον χαρακτήρα του gameplay.

Τώρα τι ικανοποίηση μπορεί να νιώσει κάποιος παίρνοντας achievements κατά αυτό τον τρόπο δεν μπορώ να πω. Σίγουρα αποτελεί κλέψιμο. Οπότε μάλλον το βλέπω ως ένας τρόπος να καύχεσαι στους φίλους σου, ότι έχεις ένα σωρό achievements. Τουλάχιστον, σε όσους δεν γνωρίζουν τον τρόπο με τον οποίο τα απέκτησες!!
 
Oποιος θελει να τον βοηθησει ας στειλει ενα Pm ,τα υπολοιπα ειναι περιτα.
 
Πίσω
Μπλουζα