Brave Firemen και Space Panic!

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.909
Αντιδράσεις
1.113
Ένας φίλος που ξέρει τι παθαίνει όποιος κωλυσιεργεί να μου δώσει πρόσβαση στο υπόγειό του ( :frypan: ), μου παρουσίασε οικειοθελώς δύο υπέροχα handhelds.

Το πρώτο είναι το Brave Firemen και το άλλο είναι το Space Panic.

Το Brave Firemen είναι διασκεδαστικότατο και εθιστικότατο με την "απλή" αποστολή που μας αναθέτει: Nα διασώζουμε τους ενοίκους μιας φλεγόμενης πολυκατοικίας.

To Space Panic όμως ξεφεύγει πολύ από τα συνηθισμένα... Ο παίκτης πρέπει να εισβάλλει σε έναν πολυεπίπεδο εξωγήινο διαστημικό σταθμό, να μαζέψει μια σειρά από κλειδιά που φυλάσσονται από παγίδες/εχθρούς, και μετά να πυροδοτήσει τη βόμβα που θα ανατινάξει τον σταθμό! Το παιχνίδι δηλαδή απαιτεί ΠΟΛΥ εξάσκηση. Ελπίζω να έχω ακόμα λίγο από το "Μάτι της Τίγρης", και να τα καταφέρω :acoustic:

Ιδού κάποιες φωτογραφίες:

[h=1][/h]
 
Ωραία κομματάκια! Πάντως γενικά τα EPOCH θέλουν να έχεις το "Μάτι της Τίγρης" για να τα φέρεις εις πέρας.

υγ. Ψήσε το φιλαράκι σου να στα χαρίσει :D :D :D
 
Σωστότατη. Όλα τα παιχνίδια της Epoch ήταν πιο σύνθετα από τον μέσο όρο.

Κατάφερα να ανατινάξω λοιπόν την εξωγήινη βάση, άρα δεν είμαι για απόσυρση ακόμα. Αλλά μετά το παιχνίδι συνεχίζει ...σε μεγαλύτερη ταχύτητα μέχρι το σκορ των 2000 πόντων! :sweat: :animeek:
 
Το τερμάτισες!? :D Στους 2000 πόντους σταματάει? Γιατί τουλάχιστον στο PacMan και στον πόλεμο των Άστρων που έχω, σταματάνε όταν τερματίζεις. Παγώνει η εικόνα. Τα άλλα 2 που έχω δεν κατάφερα ποτέ να τα προχωρήσω μέχρι το τέλος. Δύσκολα πολύ... #)
 
Σύμφωνα με το εγχειρίδιο, το ανώτατο σκορ είναι 2000 :D Εγώ ο ταπεινός απλά ολοκλήρωσα τον αντικειμενικό σκοπό του παιχνιδιού μία φορά, σκοράροντας περίπου 200 πόντους. Μετά, όπως είπα, το παιχνίδι ξεκινά από την αρχή και επιταχύνεται. Θεωρητικά δηλαδή, ο αντικειμενικός σκοπός μπορεί να επιτευχθεί μέχρι και 10 φορές. Αλλά πιστεύω ότι κανένας Homo Sapiens δεν θα μπορούσε να το καταφέρει ποτέ! (Καλά δεν θα στοιχημάτιζα κιόλας, γιατί έχουμε δει διάφορα :D )
 
Πίσω
Μπλουζα