Broken Sword 5 - The Serpent's Curse (Kickstarter)

Maddog

Immense Cult RetroFigure
Joined
10 Νοέ 2006
Μηνύματα
4.887
Αντιδράσεις
125
Να που και η Revolution Software δοκιμάζει την τύχη της στο Kickstarter, υποσχόμενη να μας δώσει το 5ο κεφάλαιο της σειράς των Broken Sword. Τα 1 και 2 παραμένουν πολύ αγαπημένα και δημοφιλή και εύχομαι το 5ο να αποδειχτεί ισάξιο. Ή και καλύτερο, όπως μας υπόσχονται αυτοί!

A new, original, Broken Sword game by Charles Cecil. Join the adventure and help us create the best Broken Sword game ever.
Τουλάχιστον αυτοί ζητάνε ένα σεμνό ποσό 400000 δολλαρίων και όχι τον ουρανό με τα άστρα. Ήδη έχουν δοθεί πάνω από 100000 δολλάρια σε λιγότερο από 24 ώρες και είμαι βέβαιος ότι θα πάει άνετα πάνω από τον στόχο, ενώ και η υπόθεση είναι επαρκώς Μπροουκενσουορντική: :p

When a mysterious painting is stolen during an armed raid on a Paris gallery, George and Nico are thrown by chance into the investigation together. From Paris to London and beyond, the trail becomes a race against time as dark forces from Europe's turbulent past are woken from their slumber. Broken Sword characters old and new are encountered - but who can George and Nico trust? The journey they are on reveals a conspiracy as old as the written word, whose ancient heresies will cause innocent blood to spill once more...
Αναφέρουν εκτιμώμενη ημερομηνία τον Απρίλιο του 2013. Ετοιμαστείτε! :D


Προς το παρόν στο youtube έχει ανέβει μόνο από το Gamespot το video και αυτό πριν από 13 λεπτά. Δεν μπορείτε να πείτε, σας ενημερώνω γρήγορα. :p

 
Φαινεται πολυ καλο.Για να καταλαβω πως λειτουργει το kickstarter,ειναι ουσιαστικα το ποσο που ζηταει η εταιρια για να φτιαξει το παιχνιδι?
 
Το ποσό με το οποίο η εταιρία ευχαρίστως φτιάχνει το παιχνίδι. Αν αυτός που εκκίνησε το πρότζεκτ εχει όνομα, όπως π.χ. η Revolution, και εάν το πρότζεκτ αφορά κάτι που εχει κυκλοφορήσει στο παρελθόν και ο κόσμος το γνωρίζει, όπως π.χ. το Broken sword, το ποσό μπορεί και να διπλασιαστεί (όπως πρόσφατα το kickstarter του Larry).
 
Καταλαβα.Αν ομως εγω βαλω πχ 150 ευρω στο project απλα πανε στην εταιρια και τελος η μπορουν να αφαιρεθουν απο πιθανη αγορα μου του παιχνιδιου στο μελλον?
 
Σίγουρα γίνεσαι κάτοχος του παιχνιδιού χωρίς να πρέπει να πληρώσεις κάτι εξτρά. Στο συγκεκριμένο σου λέει ανάλογα με την προσφορά που θα κάνεις και τι καλούδια θα λάβεις όταν βγει το παιχνίδι. Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλα kickstarters που έχω δει.
 
Mαλιστα.Ευχαριστω παιδια!
 
Αν φτασουν το 1 μυριο, πανε για Beneath a Steel Sky 2!

attachment.php


Προφητικο thread
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κυκλοφορει αυριο σε Steam και GOG.


Τα πρωτα reviews ειναι πολυ θετικα!
 
Πίσω
Μπλουζα