C64 Web server

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.261
Αντιδράσεις
3.235
Παιδιά αυτό το διάβασα στο amigahellas.

Δείτε αυτό το σαιτ. Είναι hosted σε Commodore 64 :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes: :bigeyes:

Εάν είναι αλήθεια......δεν ξέρω τί να πω.....πού βαδίζουμε.......Αγνωσται αι βουλαί!
 
Το έχω ξαναποστάρει στο παρελθόν ;-)
 
Ένα απλό site είναι με links σε άλλα,δεν έχει περιεχόμενο και δεν είναι και πολύ περίεργο το ότι τρέχει σε C64.Άλωστε 1 link~2bytes!

Ότι και να λέμε πάντως,είναι φανταστικό :D
 
geoanas είπε:
Το έχω ξαναποστάρει στο παρελθόν ;-)
Ειδα το θρεντάκι σου για το BBS πιο κάτω, γιατί κάτι θυμόμουν ότι είχες βάλει, αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν το έψαξα πιο πέρα. Σορι!
 
pontium είπε:
Ένα απλό site είναι με links σε άλλα,δεν έχει περιεχόμενο και δεν είναι και πολύ περίεργο το ότι τρέχει σε C64.Άλωστε 1 link~2bytes!
Ότι και να λέμε πάντως,είναι φανταστικό :D
ΧΑΧΑΧΑ!!! Αμαν ρε Πονδιουμ....! :D Τι ήθελες να σου κάνει ??? Να σου φτιάξει καμια φράπα????? :D :D:D:D

Το γεγονός οτι καταλαμβάνει ένα πολύ μικρό κομμάτι του internet, ένα μηχάνημα 25+ χρονών, είναι σκέτη τρέλλα. :eek:

@Rygar:

Το site νομίζω είναι ένα demo για το harware που φτιάχνει ο Fotios. Μήπως να αρχίσω να τρέμω?? .........:nervous:

:D
 
teflon είπε:
ΧΑΧΑΧΑ!!! Αμαν ρε Πονδιουμ....! :D Τι ήθελες να σου κάνει ??? Να σου φτιάξει καμια φράπα????? :D :D:D:D
Τι είπες?? :diablotin:

comca762914xj2.jpg
 
:eek:....................:toilet:

Ψωμίερες σε ρόλο web server, ψωμιέρες να κάνουν καφέ,........:wacko:

Τι άλλο θα δουν τα μάτια μου.......? :nervous:

(Πω πω !!! Διαβασμένος ο μικρός.......:shutup:)
 
Εντάξει pontium,έγραψες φίλε...!!!!!
 
Το καινούργιο μου wallpaper λολ
 
Γεια σου Φώτιε!!!

Φοβερή δουλειά έχεις κάνει. Αναρρωτιέμαι εάν συνεργάζεται με το IDE64.

Είναι πολύ καλό που σ'εχουμε στο φορουμ. Φαντάζομαι μπορείς να προσφέρεις κάποια βοήθεια με τις γνώσεις σου, σε προβλήματα που έχουν οι C64 χρήστες κατά καιρούς.
 
Αυτό το Contiki OS έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον...
 
Είναι όντως πολύ ενδιαφέρον. Υπήρχε και η αρχή ενός port για CPC, αν βγει μία ethernet...
 
Πριν από λίγο καιρό αγόρασα το MMC Replay και το RR-Net και έπαιξα λίγο με το Commodore στο Internet. Ενεργοποίησα και το Web Server από το Contiki με αποτέλεσμα να μπορώ να δω τα περιεχόμενα της 5 1/4'' δισκέτας που είχα από έναν άλλο απομακρυσμένο υπολογιστή μέσω Internet. Κάποιες φωτογραφίες και λεπτομέρειες έχω αναρτήσει στο http://knol.google.com/k/programming-from-commodore-to-intel#view.

img66412.jpg


O Commodore που χρησιμοποίησα.

img6642.jpg


Η σύνδεση με το δίκτυο σε λεπτομέρεια.

img6654.jpg


Το Contiki OS και η ενσωματωμένη δυνατότητα Web Server
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα