Cadillacs & Dinosaurs (Review)

Εισαι απιστευτος retro gamer metalcandyman.Δεν νομιζω να υπαρχει αλλος ελληνας retro gamer με αυτες τις επιδοσεις.Την εποχη των arcades φανταζομαι θα ειχες κερκιδα απο πισω οταν επαιζες σε καμπινα και πολυ ατυχος οποιος δεν σε ηξερε και τολμουσε να βαλει στοιχημα για το καλυτερο arcade score.
 
Εισαι απιστευτος retro gamer metalcandyman.Δεν νομιζω να υπαρχει αλλος ελληνας retro gamer με αυτες τις επιδοσεις.Την εποχη των arcades φανταζομαι θα ειχες κερκιδα απο πισω οταν επαιζες σε καμπινα και πολυ ατυχος οποιος δεν σε ηξερε και τολμουσε να βαλει στοιχημα για το καλυτερο arcade score.
Oντως φιλε κερκιδα πραγματικα ειχα απο πισω χαμος γινοταν και υπηρχαν και πολλα ατομα που ειχαν μπλοκακια με μολυβι η στυλο και κρατουσαν και σημειωσεις η με ρωτουσαν οτι μπορεις να φανταστεις και με εκαναν το κεφαλι καζανι.Φυσικα ημουνα και φοβος και τρομος και εχθρος του καθε μαγαζιου με ηλεκτρονικα γιατι με 4 κερματα σε συγκεκριμενα παιχνιδια επαιζα κανα οχταωρο :p :p :p :p .Ακομα και σημερα που εχω επαφες με καποιους απο τους ιδιοκτητες αυτους θυμομαστε σηνικα απο τοτε και γελαμε χαχαχαχαχαχαχαχα.
 
To cadillacs & Dinosaurs ειναι ενα πραγματικο Beat'em up διαμαντι που κυκλοφορησε το 1993 και πραγματικα με κανει εντυπωση απο 8 χρονων που αχολουμαι με τα videogames που πολυς κοσμος δεν το ξερει και ακομα πιο πολυς το απαξιωνε με αυτα που ελεγε χωρις καν να το εχει παιξει η να το εχει παιξει ελαχιστα.Προσωπικα δεν το εχω πετυχει σε πολλα μαγαζια αλλα σε μαγαζι στην περιοχη μου ειχε σπασει ρεκορ γιατι το ειχε για 4 χρονια χωρις να κουνηθει καν απο την θεση του.
Το παιχνίδι είναι πραγματική περίπτωση. Πάω πολλά χρόνια πίσω και σκέφτομαι πόσο έχω διασκεδάσει ρίχνοντας άφθονο ξύλο με φίλους. Βασίλη αντίθετα, εγώ το θυμάμαι στις αίθουσες. Μάλιστα το θεωρώ ιδιαίτερα επιτυχημένο arcade (και δεν του το είχα στην αρχή). Αν θυμάμαι καλά, το έχω πετύχει και σε έκδοση για τρεις παίχτες. Φοβερό το 48άλεπτο (!) long play σου. Είδα για πρώτη φορά το φινάλε.
 
Πραγματικα δεν ξερω τι γινοταν μαυτο το παιχνιδι η δεν θα το εβρισκα πουθενα η οπου το εβρισκα σημαδια στο πατωμα θα ειχε κανει η καμπινα απο τα πολλα χρονια που βρισκοταν εκει.Δυστηχως εγω δεν το πετυχα ποτε σε καμπινα για τριπλο με τρια joysticks και κουμπια παντα το εβρισκα στης κλασικες ελληνικης κατασκευης καμπινες με δυο joysticks.
 
Το' χα λιώσει.Ο Μουσταφά ήταν ο καλύτερός μου λόγω της σούπερ κίνησης που είχε και παρέπεμπε στο γνωστό σε όλους μας 'ελικοπτεράκι' (tatsumaki senpu kuakou) απο το street fighter των Ryu/Κen.Παρατηρήσατε κάποιον χαρακτήρα που έμοιαζε στο Blanka;Capcom γαρ...
 
To ειχαμε και στο μαθημα το cadillacs and dinosaurs ως σημαντικο arcade στην ιστορια των video games οπως και πολλα αλλα δυνατα arcades που θα τα γραψω και στις εξετασεις ως τα καλυτερα arcades για να παρω καλο βαθμο στο μαθημα.Γραφτηκα πληροφορικη σε δημοσιο ιεκ (ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (Πολυμέσα/Web designer – Developer/ Video games) και στα μαθηματα για τα video games εχει και την ιστορια των video games που ειναι και στην υλη των εξετασεων πχ τα καλυτερα video games arcades και κονσολες των 80ς - 90ς με τις αντιστοιχες χρονολογιες.Χαζευουμε τωρα τελευταια ολοι στην ταξη απο 3 ωρες την εβδομαδα την μερα που εχουμε τα video games τα arcades και παιχνιδια απο nes - atari 2600 - snes - 3do - n64 και απο πολλες αλλες κονσολες.Tετοια μαθηματα δεν περιμενα να κανω ποτε στην ζωη μου.Εκανα και μερικες διορθωσεις οπως στην παρουσιαση του mortal kombat 1 που το ειχαν ως το πρωτο παιχνιδι που χρησιμοποιουσε τετοιου τυπου γραφικα μιας και ποιο πριν ειχε βγει το pit fighter οπου το βαλαμε για να το δουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα