Calling all Warriors...Thunder in the Sky!!

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.933
Αντιδράσεις
1.174
Calling all Warriors... \m/





"Thunder in the Sky" the new EP from MANOWAR is now available for sale online in high-quality, DMR-free, MP3 format only at The Kingdom Of Steel Online Store... ...The downloadable version of the EP contains the exact same content as the version on sale during the tour: Thunder In The Sky, God Or Man, Let The Gods Decide, Father, Die With Honor, The Crown And The Ring (2008 ) and versions of "Father "recorded in German, Italian, Hungarian, Romanian, Bulgarian, Norwegian, Spanish, French, Greek, Turkish, Polish, Japanese, Croatian, Portuguese and Finnish.

Η πρώτη youtubιά απέδωσε τα εξής:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7RkT55YFNpo]YouTube - Manowar - Thunder in the Sky

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=v0jwRrhWABU]YouTube - Manowar God or Man

Το λιώνω στις ακροάσεις εδώ και λίγη ώρα.

Με μια πρώτη "αυτιά":

Προσωπικά θεωρώ το γνωστό μας "Die with Honor" ως το καλύτερο του δίσκου. Κατά τα άλλα βρίσκω τη μουσική του "God or Man" απλά φοβερή. Άπαιχτο επίσης και το νέο "Crown and the Ring". Άπαιχτο λέμε.

Ίσως η όλη απόπειρα godsofwarίζει περισσότερο απ' όσο θα θέλαμε, αν και έχω καιρό να ακούσω το εν λόγω άλμπουμ.

Όσο για το "Father" ευτυχώς γλιτώσαμε τα χειρότερα. Η ελληνική έκδοση(παίζουν και κάτι ορθογραφικά λαθάκια στο booklet), παρόλο που ακούγεται "κάπως" λόγω προφοράς κλπ, μπορώ να πω ότι με συγκίνησε για απροσδιόριστους λόγους. Ίσως επειδή αναλογίστηκα για λίγο το τι έχει τραβήξει ο Πατέρας μου από μένα... Πιστεύω ότι και στους αλλοεθνείς δε θα ακούγεται γελοίο.

Ευχαριστούμε ManOwaR(δεν είμαι σίγουρος γιατί, ίσως επειδή υπάρχετε)

All Hail!
 
image.php


Το ακουω και εγω απο χτες το βραδυ. Και μαλιστα δεν μπορουσα λογω ωρας να το ακουσω στις Manoawar εντασεις (on Ten!!!) που επιβαλονται! :)

Μια χαρα ειναι και μην ξεχναμε οτι ομιλουμε περι EP.

Συμφωνω με Omen για τα κομματια.

Εντυπωση μου κανει οτι στο Ελληνικο Father ο Eric μιλα καθαροτερα Ελληνικα απο πολλους trendy Ελληνες τραγουδιστες...

Η μονη απορια που μου εμεινε ειναι...πως βρεθηκαν τυποι να τους βοηθησουν στην διασκευη στα Ελληνικα και αυτο το ρημαδιασμενο Ελληνικο Army (οτι εχει απομεινει τελος παντων) δεν αναλαμβανει την μεταφραση του site των Manowar.

Ειναι ντροπη να υπαρχει Τουρκικη επιλογη γλωσσας και να λειπει η Ελληνικη!

Πιο ενδελεχης κριτικη το απογευμα...παω για ακροαση ξανα :)
 
"In every country in the world, there are the followers of false metal. MANOWAR and our fans are disciples of true metal and feel the need to wipe the infidels off the face of the planet through the power of heavy metal MANOWAR style," said Joey DeMaio, bassist for MANOWAR.

"The band sets forth on the crusade to conquer false metal tyranny, starting with Europe this summer while headlining PROVISSIROCK 2009 in Seinäjoki, Finland on June 13, 2009, HELLFEST in Clisson, France on June 21, 2009, the METALWAY FESTIVAL in Zaragoza, Spain on June 27, 2009, the B'ESTFEST AFTERSHOCK in Bucharest, Romania on July 5th, 2009 and the NORWAY ROCK FESTIVAL in Kvindesal on July 10, 2009.


The grand finale of the tour will be MANOWAR's call to arms for true metal warriors the world over, the Magic Circle Festival III on July 18, 2009 at the Loreley on the Rhine River in Germany where the world premiere songs from their forthcoming CD, entitled "Hammer Of The Gods" will be performed."

The first installment of "The Asgard Saga", their unique multimedia fantasy adventure with bestselling author Wolfgang Hohlbein.

Δυστυχως παρολο που το Ελληνικο "Father" μου εδωσε ελπιδες, δεν τους βλεπω να ερχονται...οτι δηλαδη καταλαβαμε μετα την τελευταια συναυλια φαινεται να ισχυει :(
 
Μικρο παιδι 13-14 χρονων ημουν στην κατασκηνωση και επεσε στα χερια μου δανεικο walkman με δανεικη κασσετα το "sign of the hammer",μετα απο αυτην την επιφωτηση ακολουθησε μια δεκαπενταετης πορεια heavy metal, Hard rock,alternative ακουσματων.

Whatever πριν απο αυτο ουτε που θυμαμαι τι ακουγα,Χαριτοδιπλωμενο ισως. :eek:

Τhanks many thanks...... :headbangdude:

.

.

.

.

Greek song(το'δαμε και αυτο )

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=DS-Yqix4B3Q]YouTube - Manowar - Father in Greek (Ξ Ξ±ΟΞ­ΟΞ±)
 
Wally είπε:
The grand finale of the tour will be MANOWAR's call to arms for true metal warriors the world over, the Magic Circle Festival III on July 18, 2009 at the Loreley on the Rhine River in Germany where the world premiere songs from their forthcoming CD, entitled "Hammer Of The Gods" will be performed."
Έχω κάτι πωρωμένους φίλους που πήγαν και στα δύο προηγούμενα και θα πάνε και στο φετινό (ήμαρτον!)

Έχει κάτι απίστευτους διαγωνισμούς όπως μπρα ντε φερ, μπυροποσία και Scream like Eric (Adams). Η πλάκα είναι ότι ο ένας φίλος μου έσκισε στον Scream like Eric διαγωνισμό του '07 και την επόμενη χρονιά ο Eric Adams τον θυμήθηκε (όχι ιδιαίτερα δύσκολο αφού μοιάζει με τον Κόναν) και του είπε ότι ήταν φοβερός! Ο φίλος μου "έκλεισε" ως ανθρωπος εκεί και τώρα μπορεί να φύγει από τη ζωή ευτυχισμενος και πλήρης! :rofl:

Βρε σεις τι να πω; Δεν μπορώ να καταλάβω τη μανία που έχετε με τους Manowar (ιδίως τώρα στα...γεράματα).
 
Αρκετά καλά τα κομματάκια που postαρατε....γυσικά μία απο τα ίδια πάντα,αλλά τουλάχιστον 'βαράνε' καλά!!

Για το father τι να πώ....no comment!!

Μας τιμά η προσπάθεια αλλά δεν είναι και κάτι το συγκλονιστικό σαν τραγούδι...πάω να χωθώ σε κανένα έπος.(guyana,battle hymn...)
 
Οι Manowar είναι Θεοί.

Wally είπε:
Η μονη απορια που μου εμεινε ειναι...πως βρεθηκαν τυποι να τους βοηθησουν στην διασκευη στα Ελληνικα και αυτο το ρημαδιασμενο Ελληνικο Army (οτι εχει απομεινει τελος παντων) δεν αναλαμβανει την μεταφραση του site των Manowar.

Ειναι ντροπη να υπαρχει Τουρκικη επιλογη γλωσσας και να λειπει η Ελληνικη!

Πριν ένα χρόνο είχα προσφερθεί να μεταφράσω την ιστοσελίδα των Manowar στα ελληνικά στέλνοντας e-mail στη σχετική διεύθυνση του site.

Με ευχαρίστησαν λέγοντας πως θα επικοινωνήσουν μαζί μου σύντομα για λεπτομέρειες.

Πέρασε ένας μήνας χωρίς κανένα μήνυμά τους. Επανήλθα λέγοντάς τους πως είμαι έτοιμος να ξεκινήσω αλλά δυστυχώς δεν έχω λάβει καμία απάντηση μέχρι σήμερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GVddSSsTaEc]YouTube - Manowar - Let The Gods Decide (2009)





Warriors take the field, the Battlefield of Life

You cannot run, you cannot hide

I am the Keeper of the Laws decided by the Gods

Only one of us will win and return to fight again





Our Ancestors cheer from far beyond the grave

One will survive, face me, then let the Gods decide





I'm Sworn an Oath in Blood to Defend the Land

And all who wish to test their Steel, well here I am...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Alucard

Πολλα συγχαρητηρια και uber respect!!!
 
Πίσω
Μπλουζα