Can't Buy Me Love - Ο Γόης των χιλίων δολαρίων (1987)

0raid

RetroActive
Joined
1 Μάρ 2010
Μηνύματα
264
Αντιδράσεις
11
έψαξα στο forum και δεν βρήκα κάτι , οποτε είπα να ξεκινήσω ένα νέο topic για αυτήν την ταινία.

Can't Buy Me Love (1987)

128.jpg


κλασσική 80's νεανική ταινία , για το πως κάποιος θέλει να γίνει δημοφιλής στο σχολειό και καταφεύγει να "νοικιάσει" την πιο δημοφιλής κοπέλα (και αρχηγό στις μαζορέτες) του σχολειου ώστε να μπει στο κύκλο τον πιο cool στο σχολειό......

πρωταγωνιστής είναι ο Patrick Dempsey ο οποιος την εποχή εκείνη είχε κάνει μεγάλη επιτυχία με αυτή την ταινία και 2-3 ακόμα πριν εξαφανιστεί....

ronald%20miller.jpg


επέστρεψε τα τελευταία χρονια με τον ρολο του στο greys anatomy.....

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
!

πολύ ωραία ταινία για την εποχή μας!! κλασική eighties!!
 
Yeap τον θυμαμαι τον τυπα και φυσικα και την ταινια.

Αλλη μια κλασσικη 80ς του ηταν και το Loverboy που κανει τον Πιτσαδορο.
 
ταινιαρες και οι δυο. κ το θεμα ειναι οτι κυκλοφορουν σε dvd κ με ελληνικουσ υποτιτλουσ. αλλα οχι απο ελληνικες εταιρειες. και το one of the guys ηταν καταπληκτικο. to breakfast club. pretty in pink. to my science project. fast times at ridgemont high.weird science. john cusack στα 80's θεος. the sure thing. say anything.risky business απιστευτες ταινιες ολες. και το θεμα ειναι οτι κρατανε ακομα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Can't Buy Me Love το είχα δει πολύ παλιά και το είχα ξεχάσει ώσπου είδα το Love Don't cost a thing και θυμήθηκα πως μου ήταν γνωστό το θέμα της ταινίας όπου με λίγο ψάξιμο βρήκα ξανά την ωραία αυτή ταινία...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Can't Buy Me Love (1987)

Προβολή συνημμένου 99052

O Ronald Miller ειναι ενας nerd τυπος που μαζι με την nerd παρεα του κλασικα περνανε απαρατηρητοι στο σχολειο τους,δεν τους καλουν στα παρτυ,δεν ειναι δημοφιλεις και κλασικα την ωρα του φαγητου καθονται σε μια γωνια μονοι τους.Αυτος ο τυπος λοιπον αφου εχει μαζεψει 1500$ κουρευοντας το γκαζον σε διαφορα σπιτια για να παρει ενα τηλεσκοπιο τελικα βλεπει να αλαζουν τα σχεδια του.Θελοντας λοιπον να γιννει σημαντικος στο σχολειο και δημιφιλεις αποφασιζει να βοηθησει την αρχηγο απο της μαζορετες του σχολειου Cindy Mancini σε ενα προβλημα που εχει δεινοντας της 1000$ με τον ορο οτι για ενα μηνα θα το παιζουν πως ειναι ζευγαρι.

Eξαιρετικη κωμωδια του αγαπημενου Patrick Dempsey μαζι με το Loverboy φυσικα http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?26818-Loverboy-%281989%29&highlight=loverboy και με ηθικο διδαγμα στο τελος οτι οποιος ζηταει τα πολλα χανει και τα λιγα γιατι στο τελος κατεληξε να μεινει χωρις καν τους φιλους του μεχρι να διορθωθουν ξανα τα πραγματα.Οποιος δεν την εχει δει της δεκαδες φορες που την εχει δειξει την δεκαετια του 90 η EΡΤ και γουσταρει μια καλη κωμωδια των 80s ας φροντισει να την δει.Φυσικα υπαρχουν και μερικα εξαιρετικα μωρα των 80s;)

1.jpg
 
Aπο τις αγαπημενες μου ταινιες των 80s!!Thanks Bill!
 
Αν το εβγαζε και η αναζητηση οταν το εψαξα καλα θα ηταν γιατι ακομα και τωρα μονο το δεικο μου βγαζει και αλλες 35 σελιδες που ειδα της πρωτες και δεν υπηρχε περιπτωση να της ψαξω ολες.Αφου υπαρχει ξανα το θεμα τοτε ας παει το δεικο μου εκει η ακομα και να διαγραφη.
 
Δεν είναι δικό σου σφάλμα.

Η αναζήτηση του RM είναι επιεικώς απαράδεκτη.

Εγώ θυμόμουν ότι είχε αναφερθεί, γι' αυτό το έδειξα...

-
 
Δεν αντιλέγω πως η αναζήτηση δε δουλεύει σωστά αλλά εμένα μου το έβγαλε!

untitled.jpg

Εναλλακτικά μπορείτε να κάνετε χρήση του google "αυτό που ψάχνετε site:retromaniax.gr"

Επίσης υπάρχουν και τα tags (όταν τα βάζετε!) για να σας βοηθήσουν στην αναζήτησή σας. Αλλά πρέπει να τα βάζετε...
 
Δυστυχώς η πρωταγωνίστρια Amanda Peterson "έφυγε" πριν από λίγες μέρες.

Πηγή
 
Kριμα,κριμα,κριμα και ηταν και παρα πολυ νεα.Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που θα την σκεπαζει.
 
Πολυ κριμα...πολυ ομορφη και πολυ νεα....ο Θεος να την αναπαυσει...
 
H Ταινια παιχτηκε στην Ελλαδα με το ονομα "Ο Γοης των χιλιων δολαριων".
 
Πίσω
Μπλουζα