Capcom's Lost Planet [heading to PC]

κατσε να παιξεις LP ,και οταν μετα θα σου λεω για Ζωνη θα ψαχνεις το τζιν σου :D
 
:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Μη μου πεις οτι πιστευεις και στον Αγιο Βασιλη-Eastern Bunny-tooth fairy-big foot-απαγωγες απο ufo... :diablotin:
 
Τόσο το LP όσο και το GOW θα βγούν και για 360 και για Vista IMHO. Μάλιστα έχω την αίσθηση, οτι όταν καθιερωθεί το Live και στα Vista δεν θα υπάρχουν πια exclusives. Ότι βγαίνει, θα βγαίνει και για τις δύο πλατφόρμες και ίσως και κάποια handheld ;)

Μακροπρόσθεσμος (ίσως όχι τόσο) σκοπός της MS είναι να μπορείς να παιξεις απο όπου κι αν είσαι, ότι κι αν διαθέτεις, οπότε είμαι αισιόδοξος για το μέλλον. MS Rulez :thumbup:

... κάτι τέτοια λέω και στο τέλος θα μου κόψει την καλημέρα ο shock :p
 
...το Lost Planet είναι όντως εντυπωσιακότατο. Το έπαιξα την περασμένη εβδομάδα στο 360 ενός συναδέλφου, και πραγματικά το απόλαυσα... (θα πεταχτώ σπίτι του και σήμερα μου φαίνεται... :D ).
 
Μακροπρόσθεσμος (ίσως όχι τόσο) σκοπός της MS είναι να μπορείς να παιξεις απο όπου κι αν είσαι, ότι κι αν διαθέτεις, οπότε είμαι αισιόδοξος για το μέλλον. MS Rulez

.............. (σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας Αντωνη ?...οκ εγω αργω ακομα :biglaugh: )
 
Demo is up!

Περιμενω εντυπωσεις!
 
Πολύ καλό και εντυπωσιακό παιχνίδι..Εμένα προσωπικά δεν με συναρπάζουν τα παιχνίδια τρίτου προσώπου αλλά αυτό πραγματικά είναι εντυπωσιακό!!!
 
Gamespot review

It's a testament to strong game design that even with numerous technical and porting issues, Lost Planet's single-player campaign makes it still worth taking a look. But as visually dazzling as it is, the PC version can't quite reach the heights of its console counterpart, thanks to inexplicable design decisions and broken online play. It's too bad these issues weren't ironed out prior to release, but if you can look past them, you're bound to get a lot of enjoyment from shooting down colossal creepy-crawlies.
 
Για αλλο λογο το ποσταρα :D
 
Εγώ πάντως χωρίς να έχω ασχοληθεί με το θέμα, έτυχε να δώ screenshots που είχαν δίπλα δίπλα εικόνες από PC και 360 με κόκινα τετράγωνα σε περιοχές που έπρεπε να συγκρίνεις.

Του PC είχε μεγαλύτερη αληθοφάνεια κατα τη γνώμη μου.

http://firingsquad.com/media/gallery_image.asp/1513/18
 
http://www.retromaniax.gr/showpost.php?p=39604&postcount=10

Απο WallyTo κακο ειναι οτι οταν ποσταρεις screenshots ολα ειναι ομορφα...

Με τα frames τι γινεται?

Processor Intel Core 2 Quad QX6700 @2.66GHz

Motherboard and chipset Intel D975 XBX (Intel 975X)

Memory 2 x 1GB DDR2 800 (5-5-5-12)

Audio Sound Blaster Audigy 2

GPU Geforce 8800 GTX

στα 1280 * 960 με τα HighShadows (που κανουν τη διαφορα απο την 360 εκδοση)

19,8 Frames!
Powerpoint FTW δηλαδη :D
 
Μεθαύριο που θα το έχω θα γράψω εντυπώσεις
 
Δεν μπορω να πιστεψω οτι οι devs αδυνατουν να κανουν ενα αξιοπρεπες τουλαχιστον(για να μην πω καλυτερο ) port ενος console game.

Η'

ειναι τεμπεληδες-και προωθουν- μεσω ενος μετριου pc τιτλου- τον κοσμακη στις κονσολες

Η'

το κανουν με σχεδιο(αλητεια δηλαδη)

Οπως και να εχει δεν μπορει -δεν ειναι δυνατον υπο Κ.Σ να τα βρισκουν σκουρα τα υπερ τουμπανα μηχανακια των 3000+euro.

Kατι τρεχει με τους devs...

Οπως και να εχει ο τιτλος και οι λοιποι κονσολοτιτλοι,πουλανε καλα.Δεν τους ενδιαφερει να το αγορασουν οι pc-gamers.Τους ενδιαφερει ομως να αγορασουν ΟΛΟ το πακετο "κονσολα".Δεν ειναι κακο.Ειναι ατιμο ομως να λενε οτι δεν "τρεχει" καλα στο Pc επειδη το μαγειρεψανε ετσι.

Δηλαδη το gamecube ειναι πιο δυνατο απο ενα σημερινο pc?

Αν δουμε το Resident evil 4 κατα εκει παμε:biglaugh:
 
Shadowdancer2501 είπε:
Δηλαδη το gamecube ειναι πιο δυνατο απο ενα σημερινο pc?

Αν δουμε το Resident evil 4 κατα εκει παμε:biglaugh:
Τρελογείτονα, όχι, αλλά τα παιχνίδια του είναι σαφώς πορωτικότερα.

Δείγμα του τι μέλλει γενέσθαι. Παλιότερη κονσόλα με 70 ευρώ δηλαδή και λοιώσε στο παιχνίδι.

ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!!!!
 
Mαλλον ο λογος εγκειται σε αυτη καθ αυτη τη νοοτροπια της (ανοιχτης με την κακη εννοια :D ) PC αρχιτεκτονικης.

Yπαρχουν (και θα υπαρχουν) χιλιαδες διαφορετικα setups που το καθε PC game πρεπει να υποστηριζει.Αυτο απο μονο του ακυρωνει την βελτιστοποιηση και την "κατα παραγγελια" αναπτυξη.

Αντιθετα η κονσολα εχει ενα setup οποτε δημιουργεις στα μετρα της και το μαθαινεις.Kατι που δεν ισχυει για τους υπολογιστες απο την εποχη που πεθανε η Amiga ως gaming platform...

Το PC ειναι γενικης χρησης συστημα ενω η κονσολα ειναι φτιαγμενη μονο για παιχνιδια.

Ετσι οταν πχ για να εχεις antialising στο PC χρησιμοποιεις και σπαταλας πολυ απο την ισχυ του, στο 360 απλα ενεργοποιεις την EDRAM και γινεται μονο του ανευ κοστους δυναμης.

Και επειδη εισαι μηχανακιας να στο πω και με παραδειγμα

Το Transalp σε παει παντου.Το R1 ζει μονο για τη πιστα ;)

Φυσικα υπαρχει και η τεμπελια μερικες φορες.Κλασικο το παραδειγμα που εδωσες..RE4
 
@Wally

Δεν εχεις αδικο φιλε.

Εδω ταιριαζουν τα λογια του Αρχιλοχου.

"Πολλα ξερει η αλεπου-ενα ο σκαντζοχοιρος.Ενα για ολα"

Τελικα,ισως η απολυτη τεχνολογικη εξειδικευση ειναι πιο αποτελεσματικη.
 
Μα ξαναγυρνάμε πίσω στο παρελθόν, δεν γίνεται αλλοιώς.

Μήπως τα home micros δεν ήταν αντίστοιχα εξειδικευμένα; Αυτό είναι το hardware, το παιχνίδι, αν θέλει να πουλήσει, πρέπει να τρέχει καλά στο συγκεκριμένο μηχάνημα.

Τα PCs θα πεθάνουν; Όχι και ποτέ, αλλά αν θες να παίξεις σε εξωπραγματικές αναλύσεις και όπως πρέπει, θα πρέπει να τα σκάσεις θεόχοντρα. Τελικά η λύση της κονσόλας όχι μόνο συμφέρει, αλλά είναι και μονόδρομος από ότι βλέπω.

Ένα καλοστημένο PC για όλα τα υπόλοιπα (χαμηλού κόστους) και από εκεί και πέρα κονσόλες.
 
Ναι όλα αυτά ισχύουν, δεν πρέπει όμως να ξεχνάμε ότι η καινουργιας γενιάς X κονσόλα είναι μπροστά από το PC μόνο για μερικούς μήνες. Το χρονικό δηλαδή διάστημα μέχρι να βγεί η επόμενη γενιά καρτών γραφικών του PC.

Ναι το κόστος στο PC είναι μεγαλύτερο, αν και με τα κόστη της τελευταίας γενιάς κονσολών και αυτό παίζεται...

Μην ξεχνάμε επίσης ότι το PC κάνει και τόσα άλλα πέρα από τα παιχνίδια, κάτι που μπορεί να δικαιολόγήσει το παραπάνω κόστος.

Δεν νομίζω ότι κάποιος θα πάρει συνειδητά PC μόνο για παιχνίδια, απλά το PC είναι ένα απαράιτητο έργαλείο που μπορεί να παίξει ΚΑΙ παιχνίδια και δίνοντας πχ 300-400 ευρώ παραπάνω, θα παίζει καλύτερα από τις κονσόλες.

Το ότι ένα παιχνίδι δεν παίζει καλύτερα αυτή τη στιγμή στο PC δε λέει και πολλά πράγματα. Το παράδειγμα του RE4 τα λεέι όλα. Υπάρχουν όμως τόσα άλλα που παίζουν μια χαρά και καλύτερα.
 
Πίσω
Μπλουζα