[CAROUSEL] Birds Αυτοκόλλητα με πτηνά - τα θυμάστε;

Retropolis Greece

Retro Member
Joined
7 Ιουλ 2009
Μηνύματα
380
Αντιδράσεις
269
θυμάται κανείς κάτι αυτοκόλλητα που είχαν κυκλοφορήσει περίπου στο 1985 και στο εξώφυλλο είχε από ότι θυμάμαι κάτι παπαγάλους; Το θυμάμαι αμυδρά. πάντως ο θείος μου μας είχε αγοράσει 2 κουτιά χαρτάκια και το είχαμε συμπληρώσει το άλμπουμ
 
Tα θυμαμαι και γω αλλα οχι τοσο εντονα...αυτο που θυμαμαι πιο εντονα ειναι αλμπουμ και αυτοκολλητα (μεγαλου σχετικα μεγεθους) με λουλουδια!!!Δεν ειχα συμπληρωσει ολο αλλα το μεγαλυτερο μερος του αλμπουμ...μεσα δεκαετιας 80 εποχη.
 
tzehos είπε:
θυμάται κανείς κάτι αυτοκόλλητα που είχαν κυκλοφορήσει περίπου στο 1985 και στο εξώφυλλο είχε από ότι θυμάμαι κάτι παπαγάλους; Το θυμάμαι αμυδρά. πάντως ο θείος μου μας είχε αγοράσει 2 κουτιά χαρτάκια και το είχαμε συμπληρώσει το άλμπουμ
Αυτο το θυμαμαι και γω να το συμπληρωνω....

Αυτο ειναι????

http://www.ebay.co.uk/itm/CAROUSEL-GREEK-STICKER-ALBUM-BIRDS-174-192-NEAR-COMPLETE-1990-RARE-/221185492581?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item337faec665&nma=true&si=TK%252BmR9HiwvHWMUv8eLiUNHZGvYM%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Αν και θυμαμαι αρχες 80, 81-82 να υπαρχει και καποιο αλλο....και νομιζω το βρηκα...

http://www.ebay.co.uk/itm/Panini-Birds-sticker-album-complete-bar-1-/160986809060?pt=UK_Collectables_TradingCards_RL&hash=item257b8fc2e4
 
pardalotzatziki σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανακάλυψη!!! είναι το πρώτο αλμπουμ που ανέβασες. Πράγματι το θυμόμουν πολύ καλά τελικά. Και αν και συμπληρωμένο αγνοείται πλέον.
 
tzehos είπε:
pardalotzatziki σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανακάλυψη!!! είναι το πρώτο αλμπουμ που ανέβασες. Πράγματι το θυμόμουν πολύ καλά τελικά. Και αν και συμπληρωμένο αγνοείται πλέον.
Το θυμομουνα να ειναι κιτρινο...ισως καποιο αλλο να ηταν κιτρινο

Το θυμηθηκα απο τον παπαγαλο αριστερα...

Τα ανεβαζω να υπαρχουν γιατι τα λινκ θα χαθουν..

$T2eC16JHJG8E9nyfmI4BBROJNm61Nw~~60_12.JPG

$(KGrHqV,!q0FEIIfS66SBRDpJ04zvw~~60_57.jpg

629426516_o.jpg

629426450_o.jpg

629426491_o.jpg
 
Παιδιά η μητέρα μου είχε ένα άλμπουμ που έμοιαζε πολύ με το παραπάνω αλλά ήταν με φυτά. Ίδιο ακριβώς "σκαρί" αλλά με φυτά. Υπάρχει πουθενά εδώ μέσα;
 
Μάλλον πρέπει να ήταν το πρώτο άλμπουμ που απόκτησα ποτέ, αρχές της δεκαετίας του '80...

Θυμάμαι που λέγαμε "τα πουλιά"...

Όμως δεν πρέπει να ήταν αυτό στις φωτογραφίες, γιατί η περιγραφή λέει λέει 1990...

Μάλλον ήταν αυτό:

birds.jpg
 
Το θυμήθηκα κι εγώ... ναι, μαζεύαμε τα πουλάκια της Carousel... :) :)
 
johnny19818 είπε:
Παιδιά η μητέρα μου είχε ένα άλμπουμ που έμοιαζε πολύ με το παραπάνω αλλά ήταν με φυτά. Ίδιο ακριβώς "σκαρί" αλλά με φυτά. Υπάρχει πουθενά εδώ μέσα;

Μάλλον αυτό εννοείς

DSCN6484.jpg

DSCN6485.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Reactions: dim
Ναιιιι αυτό είναι. Το εξώφυλλο δε μου λέει βέβαια τίποτα αλλά το οπισθόφυλλο το θυμάμαι πολύ καλά.

:thanx2: SHARKYS.
 
Nαι το θυμάμαι κι εγώ,παλιά κάνανε με όσα μέσα διαθέτανε πολύ καλές δουλειές και σίγουρα ήταν μία από αυτές.
 
ωραία τα αλμπουμ...
 
Πίσω
Μπλουζα