Casio Telememo Ρολόϊ των 2000ς στα 80ς

Παιδια το αγορασα απο E Bay 32 ευρωπουλα απο Χονγκ Κονγκ
 
desperado289 είπε:
Παιδια το αγορασα απο E Bay 32 ευρωπουλα απο Χονγκ Κονγκ
συγνώμη για το "εκτός θέματος" αλλά τι παίζει με το τελωνείο για αγορά μέσω e-bay από Χ.Κ?
 
Είσαι ΟΚ αν είναι κάτω από 100 δολλάρια περίπου. Πληρώνεις 3 ευρώ αν ελεγχθεί τελωνειακά (και καλά "για την σφραγίδα") ή τίποτα απολύτως αν περάσει χωρίς έλεγχο (πολύ συνηθισμένο σε μικρά πακετάκια με κοινό ταχυδρομείο)
 
Τιποτε φιλε ουτε μεταφορικα , ενω απο Βρετανια με χρεωναν
 
Γεια σε όλους! δεκαετία 80 ποτέ μου δεν είχα τέτοιο ρολόι και τώρα που το ανακάλυψα θα το παραγγείλω σίγουρα (αν και ήθελα σε μαύρο πλαστικό). Εχω μερικές ερωτήσεις,

1 πόσα χρόνια κρατάει η μπαταρία και όταν την αλλάξεις χάνει τα στοιχεία που έχουμε αποθηκεύσει;

2 είναι αδιάβροχο;

3 εχει φωτάκι;
 
Επεστρεψε το Μy precious μετα απο 25 χρονια στον κατοχο του ,παναλαφρο,λεπτο πολυ και το touch pad του πολυ ακριβης.


Ξυπνητηρια ρολογια ,κομπιουτερακια,χρονομετρα,ωρες ξενων χωρών,και 50 τηλεφωνα με τα ονοματα τους συν μια θεση με κωδικο για τις παρανομες σχεσεις σου!


 


attachment.php


 


attachment.php


 

 

Η οθονη στις φωτο μετα τα 7 γραμματα σκρολαρει και γραφει Aardy Rules,Rygar Sucks!
 
Kαλό για την προ κινητών εποχή! :cool:
 
Ποτε δεν μπορεσα να κανω σκονακια με αυτο,ο περιορισμος των 9 γραμματων και η ταλαιπωρια του input ηταν αποτρεπτικη.


Με λιγη θεληση βεβαια μπορουσες να κανεις θαυματα!



Απο ρολοϊ ο δασκαλος δεν το περιμενε με τιποτα εκεινη την εποχη..
 
καλησπερα πολυ ωραιο και τα lcd casio πολυ μπροστα και πολυ κομψα ακομη και για σημερα

Αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι το DBC 600????
 
Nαι αυτο ειναι!


 
Tελικα τρια χρονια μετα ανακαλυψα οτι δεν ειναι το DBC-600 αλλα το DBC-610 ,ενα 10 μας εκανε χαλαστρα,πρεπει να δω το μανουαλ που εχει γλυτωσει απο τοτε αν ειχα το 600 η το 610 που εχω τωρα,εχουν καποιες διαφορες στο πανελ.


Κοιτα να δεις δεν ηξερα οτι υπηρχανε variations,αγκκρρ.
 
Λοιπόν το DBC 610 από το DBC 600 έχουν μόνο τρεις διαφορές. Το DBC 600 βγήκε το 1985 και δεν έγραφε το έτος στην οθόνη κι όταν άλλαζες μπαταρία έχανες τα πάντα. Είχε λευκό φωτάκι. Το DBC 610 που παρουσιάζεις εδώ βγήκε το 1988 και κυκλοφορεί ακόμη. Δείχνει το έτος στην οθόνη, έχει πράσινο φως και αν αλλάξεις την μπαταρία δεν χάνει τα αποθηκευμένα στοιχεία. Μεταξύ μας, μου αρέσει το DBC 600. DBC 600 σε ασημί, DBC 60 σε μαύρο. DBC 610 σε ασημί, DBC 61 σε μαύρο.
 
Μπραβο για τα ινφο Κωστα,ξεχασες ενα εξτρα χαρακτηριστικο του 600 και ηταν αυτο που με εκανε να θυμηθω οτι δεν ειχα το 610,οπως βλεπετε στην φωτο του 600αρη απο κατω στο πανελ του εχει ενα πληκτρο με κλειδακι,αυτο ηταν για να μπαινεις με κωδικο σε εξτρα χωρο για τα προσωπικα σου τηλεφωνα να τα βλεπεις μονο εσυ!


Το 0000 ειχα σαν τετραψηφιο pass , η πιθανοτητα χακαρισματος στα 80ς ηταν απο μικρη εως μηδαμινη lol.


6001-400x500.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα