Cassete Mp3 player

mmaker

RetroWannaBe
Joined
10 Μάρ 2009
Μηνύματα
66
Αντιδράσεις
5
Πριν λίγα χρόνια υπήρχε η μόδα των mp3 players...

Ένα γκατζετάκι της εποχής,ήταν και το παρακάτω mp3 player των...64mb!!!!!

Το συγκεκριμένο εκτός απ την δυνατότητα να βάλεις τα ακουστικά όπως όλα τα άλλα,είχε την δυνατότητα να το βάλεις σε ένα κανονικό κασσετόφωνο και να παίζει κανονικά ότι mp3 είχες περάσει...

attachment.php
 
Φοβερο :sealed: :sealed: Πρωτη φορα που κοιταω αυτες της κασσετες ιδεα δεν ειχα οτι υπηρχε κατι τετοιο.

Thanks φιλαρακι :thumbup:
 
Kαι ομως κατι τετοιο υπαρχει ακομη και μαλιστα παιρνει και sd αλλα και τηλεχειριστηριο..ειναι must ιδιως σε υπολογιστες με ενσωματωμενο κασσετοφωνο (πχ cpc 464,spectrum +2)

Φωτο απο ebaySZ020040030034RK.jpg
 
Το χρησιμοποιουσανε λιγο παλαιοτερα σε κασσετοφωνα αυτοκινητου.
 
Aardvark είπε:
Το χρησιμοποιουσανε λιγο παλαιοτερα σε κασσετοφωνα αυτοκινητου.
Αardy αυτο που λες εσυ ειναι αυτο:

cassette adaptor amz 1.jpg

..και ειναι διαφορετικο γιατι ειναι απλος ανταπτορας και οχι ενα stand alone player οπως τα παραπανω..
 
Χμμ οντως ειναι διαφορετικα.
 
angel_grig είπε:
Αardy αυτο που λες εσυ ειναι αυτο:Προβολή συνημμένου 102816

..και ειναι διαφορετικο γιατι ειναι απλος ανταπτορας και οχι ενα stand alone player οπως τα παραπανω..
Το είχα κι εγώ αυτό μέχρι το 2005 που ο father μου αποφάσισε να αλλάξει το ραδιοκασσετόφωνο με Mp3 player. Το σύνδεα με το TEAC μου και όλα καλά. Αξιόλογο gadget για την εποχή του.
 
angel_grig είπε:
Kαι ομως κατι τετοιο υπαρχει ακομη και μαλιστα παιρνει και sd αλλα και τηλεχειριστηριο..ειναι must ιδιως σε υπολογιστες με ενσωματωμενο κασσετοφωνο (πχ cpc 464,spectrum +2)
Δηλαδή μπορείς να σώζεις software σε αυτό και να μην χαλάει ποτέ αφού δεν χρησιμοποιεί ταινία? Και δεν χρειάζεται να κάνεις ένα σωρό ρυθμίσεις στο κασσετόφωνο για να το διαβάσει?
 
Imgema είπε:
Δηλαδή μπορείς να σώζεις software σε αυτό και να μην χαλάει ποτέ αφού δεν χρησιμοποιεί ταινία?
Nα σωζεις οχι,αφου δεν ειναι recorder,αλλα να φορτωνεις ,ναι.

Imgema είπε:
Και δεν χρειάζεται να κάνεις ένα σωρό ρυθμίσεις στο κασσετόφωνο για να το διαβάσει?
Εαν το χρησιμοποιησεις σαν stand alone player το συνδεεις κατ'ευθειαν στον υπολογιστη.Εαν το βαλεις μεσα στο κασσετόφωνο ειναι σαν μια κασσετα χωρις ταινια μεσα της,οποτε χρειαζονται οι ρυθμισεις σε κασσετοφωνα που δεν ειναι ενσωματωμενα στον υπολογιστη.
 
Πίσω
Μπλουζα