Cd's που έχουμε στην δισκοθήκη μας

Γενικά αγόραζα ως φοιτητής cds (τα πρώτα 2 χρόνια κασέτες αρχικά απ' τους περίφημους πάγκους στο ΑΠΘ ήταν και πιο οικονομικές). CDs πιο πολύ άρχισα να αγοράζω απ' το 1998 και μετά (πιο εντατικά εννοώ αγόραζα και στο πρώτο έτος ειδικά από περιοδικά κτλ ή από καταστήματα με μεταχειρισμένα). Βέβαια όταν κατέβηκα από Θεσσαλονίκη τον Οκτώβριο του 2000 οριστικά (που ξενοικιάσαμε σπίτι δηλ. κτλ) δεν είχα πολλά cds μπορώ να πώ. Η μεγάλη έξαρση ήταν μετά τον στρατό απ΄το 2002 και μετά. Βέβαια και σε άδειες (φοιτητικές ή κανονικές) ή και εξόδους ως φαντάρος όπου και να ήμουν μια επίσκεψη θα την έκανα σε τοπικά δισκάδικα λίγο να ξεχαστούμε απ' το άγχος εκείνης της κατάστασης τότε (δισκάδικα όπως "Κύτταρο" στο Διδυμότειχο, "Ιταλός" στην Ξάνθη όπου ήμουν 1 μήνα και κάτι τον Ιούλιο του 2001, ένα άλλο στην Θήβα του οποίου η ονομασία μου διαφεύγει όταν ήμουν δευτερομετάθετος κ.α. ή και Αθήνα όταν έβγαινα έξοδο-διανυκτέρευση κατα τους τελευταίους μήνες θητείας)...
 
Εγώ πάντως εκτός από CD-R γράφω και άδειες κασέτες από CDs ή ραδιόφωνο, γιατί έχω boombox που τα έχει όλα μαζί (CD, FM, Κασσετόφωνο)
 
Πίσω
Μπλουζα