CF Adaptor

cyberknight

RetroActive
Joined
1 Mαϊ 2009
Μηνύματα
220
Αντιδράσεις
8
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς , οποιοσδήποτε CF2IDE adaptor κάνει για την Amiga600 ή λόγω hardware της Amiga χρειάζεται κάτι ειδικό ;
 
Δε χρειάζεται συγκεκριμένο adaptor. Στο ΕΒΑΥ θα βρεις ένα σκασμό. Θες CF2IDE για βύσμα 44 pin, το οποίο να τοποθετείται επάνω στη μητρική σε θέση Γ , και όχι κάθετη γιατί θα βρίσκει στο επάνω καπάκι του υπολογιστή. Δεν έχω και Α600 να δω ακριβώς, αλλά έτσι είναι στην Α1200.

Πάντως αντί για τέτοιο adaptor, μπορείς να δεις εδώ το CFIDE68K (εάν δεν το εχεις ήδη δει). Δουλεύει τέλεια στην 500άρα μου και παίζει και σε Α600.
 
Καταπληκτικό φίλε Rygar. Θα σκεφτώ και θα αποφασίσω αλλά τουλάχιστον τώρα ξέρω τις επιλογές μου. Thanks :)
 
Παιδια ποια μπορει να ειναι η χρηστικοτητα μιας CF σε 500αρα? (μου αναβετε παλι φωτιες...)
 
Παρότι δεν είμαι από τους "πεφωτισμένους" αμιγκάδες ακόμα , η Α500 στερείται PCMCIA port έτσι δεν είναι ;
 
cyberknight είπε:
Παρότι δεν είμαι από τους "πεφωτισμένους" αμιγκάδες ακόμα , η Α500 στερείται PCMCIA port έτσι δεν είναι ;
Ουι!

Αλλα η αναφορα του Rygar στη 500αρα με εβαλε σε σκεψεις του τι πατεντα μπορει να εχει γινει και ποια τα benefits
 
Κατάλαβα. Το μηχανάκι που αναφέρεται ο Rygar το κοιτούσα νωρίτερα και είναι όντως ενδιαφέρον. Άντε πάλι έξοδα ;)
 
Πίσω
Μπλουζα