Chabel De Feber

lollipopmerenta

RetroWannaBe
Joined
27 Δεκ 2010
Μηνύματα
100
Αντιδράσεις
2
δεν ξερω αν εχει ξανασυζητηθει καπου αυτη η κουκλιτσα .αλλα εγω τη βρισκω πολυ γλυκια!...ο λογος για την chabel ,μια κουκλιτσα απο την ισπανια η οποια κυκλοφορησε τη δεκαετια του 80 ,και η ιστορια της μοιαζει λιγακι με τη δικη μας της αγαπημενης μας μπιμπιμπο. η chabel δεν κυκλοφορησε απο οσο ξερω στην ελλαδα, κυκλοφορησαν ομως οι...τσιχλες της με τα αυτοκολλητα της ,και ισως αρκετοι τη θυμηθειτε απο τις φωτογραφιες που βρηκα στο ιντερνετ...Αν σας μοιαζει αρκετα με την κουκλιτσα λικα ειναι γιατι οι ισπανοι την εφτιαξαν εχοντας ως βαση τη λικα ,και μαλιστα ποτε δεν το εκρυψαν! οπως και γαι μας η μπιμπιμπο,ετσι και για τις ισπανιδες φιλες μας η chabel ειναι η κουκλιτσα που εχεουν συνδεσει πιο πολυ με την παιδικη τους ηλικια και για αυτο και ειναι ακομα πολυ αγαπητη στην ισπανια αν και εχει παψει να κυκλοφορει απο την εταιρεια που την εβγαζε την FEBER (εξου και το ονομα της chabel de feber ).μαλιστα οταν σταματησε να κυκλοφορει εγινε ολοκληρη διαμαρτυρια!! στην ισπανια ...αλλα δυστυχως δεν αλλαξε κατι.δεν ειμαι καν σιγουρη αν η εταιρεια υφισταται ακομα. η φωτογραφια ειναι απο τη δικη μου chabel ,ελπιζω να σας αρεσει! :) Προβολή συνημμένου 74378Προβολή συνημμένου 74379Προβολή συνημμένου 74380
 
Δεν την είχα υπ'όψην μου αυτή τη κουκλίτσα. Κρίμα που τις σταμάτησαν. Είναι κάτι σαν τη δικιά μας Bibi-bo.
 
ναι είναι πολύ γλυ :) κούλα..τουλάχιστον στα δικά μου μάτια...
 
Πολύ γλυκιά κούκλα, lollipomerenta, ευχαριστούμε που μας την παρουσίασες, από ότι είδα στο ίντερνετ η κούκλα είχε μεγάλη ποικιλία αξεσουάρ και ρούχων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
να σαι καλα spirtouli μου!! ναι στην ισπανια ειναι πολυ διασημη και μαλιστα πλεον και αρκετα ακριβη..καποτε δεν ηταν τοσο...
 
Πίσω
Μπλουζα