Chase HQ 2 (The Holy Grail) CPC+

breakbeatsz

RetroActive
Joined
30 Ιουν 2007
Μηνύματα
277
Αντιδράσεις
49
πανω απο 20 χρονια εχει μεινει στην αφανεια

μεχρι το 2009 θεωρειτο οτι απλα δεν υπηρχε για cpc+

καποια στιγμη εμφανιστηκαν οι πρωτες εικονες αλλα ο κατοχος του cartridge δεν βοηθησε στο να γινει dump. :(

πριν απο 10 μερες εγινε κατι ανελπιστο για την κοινοτητα του CPC+

το cartridge εμφανιστηκε στο ebay :D

ειναι σαφες οτι δεν ποσταρα πιο νωρις μιας και οσοι λιγοτεροι γνωριζαν για την δημοπρασια τοσο μεγαλυτερες ηταν οι ελπιδες να αγοραστει απο καποιον απο το ενεργο cpc community και στο μελλον να μοιραστει σε ολους μας παρα να πεσει στα χερια ενος συλλεκτη και να μην ξαναδει το φως της ημερας :cry:

Η δημοπρασια εληξε πριν απο 1 λεπτο με νικητηρια προσφορα στα

906.87 GBP= 1,019.27 Euros

http://cgi.ebay.co.uk/Amstrad-GX4000-Special-Criminal-Investigation-Chase-HQ2-/270649526052?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item3f03f80724#ht_690wt_1136

τωρα απλα ελπιζουμε να δουμε ενα dump το γρηγοροτερο δυνατο
 
Και λίγα πωλήθηκε αν είναι όντως σπάνιο όπως λέτε!!!
 
αργησαν να το παρουν χαμπαρι οι γαλλοι!
 
Πω-πω, τι λες τώρα !! :eek:

...εύχομαι και εγώ να γίνει dumped κάποια στιγμή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι?μονο ενα κοματι υπαρχει?δεν βγηκαν αλλα σε παραγωγη?
 
Λιγάκι δύσκολο δεν είναι να δώσει ο άλλος 1000 Ε, και να κάνει dump τη rom?
 
όχι, διότι κάνοντας dump δεν μειώνει την αξία του παιχνιδιού... δεν μετράει το πρόγραμμα αλλά το αυθεντικό αντικείμενο
 
Αν και δεν ειμαι σιγουρος για αυτο που λεω, αλλα βρε παιδια λιγο δυσκολο δεν ειναι να ειχαν βγει μονο δυο κομματια απο το εργοστασιο;
 
Πρέπει να ακυρώθηκε απο την Ocean, λόγω του ότι με A1200-SNES-MD ο CPC+ δεν εντυπωσίαζε ουτέ τα μικρά παιδάκια στο Μπαγκλαντές.
 
vagosgta3 είπε:
Αν και δεν ειμαι σιγουρος για αυτο που λεω, αλλα βρε παιδια λιγο δυσκολο δεν ειναι να ειχαν βγει μονο δυο κομματια απο το εργοστασιο;
το ποσα κομματια εχουν βγει ειναι αγνωστο

2 απλα υπαρχουν επιβεβαιωμενα
 
Τι μου θυμισατε τώρα!

Είχα συμμετάσχει σε μια συζήτηση σε thread του παλιού καλού cpc-zone.com (RIP)

σχετικά με αυτό το θρυλικό παιχνιδι, καθώς είχα στην κατοχή μου το review στο γαλλικό A100% (ACPC)

Μου έκανε εντύπωση πως δεν υπήρχε πουθενά το dump από το cartridge, και όντως πάντες πίστευαν ότι το Chase HQ 2 ουδέποτε κυκλοφόρησε.

Από το review όμως συμπέρανα ότι κάποια κομμάτια είχαν πωληθεί στη Γαλλία. Ακόμη, θυμάμαι κάποιες αγγελίες στο Amstrad Action που το πουλούσανε μονάχα σε κάρτα εννοείται.

Μετά το κλεισιμο του CPC-zone, το θέμα το είχα ξεχάσει.

Κρίμα που απ'ότι φαίνεται δεν έχει γίνει ακόμη dump .. :(
 
Πίσω
Μπλουζα