Chris Sfetas - Το παιδί-θαύμα των 80's !

Να πώ και γώ δυο λογάκια για τον Κρις.

Παιζει να έχω δει όλες τις βιντεοταινίες του, λοιπον το ενδιαφέρον των ταινιών με τον Κρις περιοζετε (δυστιχός) στην παιδική ιλικία ,με μοναδική εξέρεσε την ταινία ''Σωτηρης ο κροκοδηλάκιας'' οπου ειναι μια πολύ πετιχιμένη κωμωδία με καλά αστεια και σκηνές (απο τον αειμνηστο ηθοποιό φυσικά).

Ενδικτικό ειναι οτι απο τις καμια 10αρια βιντεοταινίες με τον Κρίς που έχω δει ,με κράτισαν ώς το τέλος 3-4.

Απλά χαζεύω τον Κρίς και τα παιδάκια οπου ειναι σε παρεες και συμορίες ,με τα BMX ,που πεζουν μπάλα που πεζουν ξύλο στο δρόμο ,κανουν κόντρες κτλ κτλ...(κατι το οποιο συνέβενε σχεδόν με ολους μας στα 80ς),το ενδιαφέρον με το καράτε και με τις πλοκές και τις σπειρες απατεώνων που εξαρθρώνουν με αφινουν αδιάφορο(για το λόγο οτι δεν μπορουν να σιναγωνιστουν τις ξένες παραγωγές σε αυτό το στύλ).

Θα κάτσω να δώ βιντεοταινία με τον Κρίς ,μονο για να ξαναθυμιθώ τον εαυτό μου και τις παρεες μου στα 1980ς(καλή τους ώρα οπου και αν είναι) και τιποτε άλλο.

Παρεπιπτόντος το BMX είταν αποθυμένο μου στα 1980ς ,δεν το απέκτησα ποτέ.
 
Ο Κρις θα βραβευτει στα πλαισια του 10ο Φεστιβαλ Cult Ελληνικου κινηματογραφου (την Παρασκευη)

Ελπιζω να κανουμε καμια καταδρομικη με τον Exetlaios για μια μινι-συνεντευξη στο γονατο...
 
Αυτός δεν έπαιζε στην ταινία "ο θείος μου ο νίντζα" (ή κάπως έτσι) ; Έχω την εντύπωση ότι αυτή ήταν η πρώτη ταινία vhs που νοικιάσαμε όταν πήραμε βίντεο στο σπίτι :D
 
Wally είπε:
Ο Κρις θα βραβευτει στα πλαισια του 10ο Φεστιβαλ Cult Ελληνικου κινηματογραφου (την Παρασκευη)
Ελπιζω να κανουμε καμια καταδρομικη με τον Exetlaios για μια μινι-συνεντευξη στο γονατο...
Ναι το διάβασα και εγώ και χάρηκα πολυ γιατί μένει στην Αγγλία μόνιμα και έχω να τον δω απο τότε που ήταν Πειραιά και Αίγινα :)

Γνωριζόμασταν απο ένα κοινό γνωστό στον Πειραιά (το ξέρετε οτι του άρεσαν οι καταδύσεις και ότι ήταν αντιπρόσωπος με μαγαζί στον Πειραιά)
 
Ενα-ενα μας τα βγαζεις κυριε Βαγγελη ;)
 
Wally είπε:
Ενα-ενα μας τα βγαζεις κυριε Βαγγελη ;)

Ο Πειραιάς ήταν πάντα "μικρός" κατά την γνώμη μου και αρκετά ενωμένος ο κόσμος στις σχέσεις του και ο ένας ήξερε φιλικά τον άλλο σε οποία κοινωνική κλίμακά και αν ανήκε

σαν να ήταν μια μικρή συνοικία και όχι η αχανή πόλη των άγνωστων που είναι σήμερα.

Πόρτες ανοιχτές και φίλοι όλοι μεταξύ τους και ο ένας βοηθούσε τον άλλο, ετσι γνώρισα τον Χριστόφορο Σφετα μιας και με είχε βοηθήσει σε κάποιο θέμα τότε.
 
Απ'οτι διαβαζω,θα παρευρεθει και ο πατερας-Δασκαλος του Κρις!....
 
mhmerotategiatipino είπε:
κανονιστε να τους καβατζωσετε ε!!!!!
Θα συμφονήσω με το φίλο ,θα ταν μεγάλη η τιμή του φορουμ εαν γίνει καποια αποπειρα συνεντευξης η οποιεσδίποτε ερωτήσεις στον Κρίς!!!
 
Παιδιά θα ταν πολύ καλό να μπεί εδώ καποιο Post με βιντεάκι ή φοτο απο τη βραβευση του Cris σήμερα στο gagarin.

Δεν με βλέπω να ρχομαι.
 
Μπραβο στα παιδια!
 
Στις 22.00 ειναι η βραβευση του Κρις!

Αραγε θα παει κανεις απο το φορυμ μας τελικα;;;

Εαν ναι ας μου στειλει pm μιας και ας ειναι τελευταια στιγμη θα πηγαινα μιας και υπαρχει χρονος...
 
Πριν κανα μισαωρο ηρθα απο δουλεια διοτι εγινε αναπαντεχα χαμος...και να φανταστεις οτι ειχα ζητησει αδεια για σημερα για να παω το μεσημερι στο Κομπιουτερ του Θανατου!! :(

Δεν την παλευω και αισθανομαι διπλα ασχημα διοτι θα μπορουσα να "φερω" κατι για το φορουμ...
 
Wally είπε:
Πριν κανα μισαωρο ηρθα απο δουλεια διοτι εγινε αναπαντεχα χαμος...και να φανταστεις οτι ειχα ζητησει αδεια για σημερα για να παω το μεσημερι στο Κομπιουτερ του Θανατου!! :(
Δεν την παλευω και αισθανομαι διπλα ασχημα διοτι θα μπορουσα να "φερω" κατι για το φορουμ...
Τς ,τς ,τς... (δεν πειράζει wally) δυστιχός και ένας άλλος γνωστός μου λόγο υποχρεώσεων δεν κατάφερε να παρεβρισκετε εκεί λές και έπεσε ...επιδημία ,αλλά με διαβεβέωσε οτι σύντομα θα ειπάρχει υλικο και μέσω ytube φαντάζομαι.

Circligue και Εxetlaios ,παιδιά εσείς πηγατε?
 
Έγώ ήμουν σπίτι με βρογχίτιδα.

Πάντως οι πηγές μου αναφέραν ότι η βράβευση Κρις ήταν -δυστυχώς- "ξεπέτα".

Συγκεκριμένα μου παραπονέθηκε, ότι "ενώ ο Κρις ταξίδεψε από Αγγλία για να είναι παρόν, δείξανε απλώς 15' best-of από τις ταινίες του."
 
exetlaios είπε:
Δείξανε απλώς 15' best-of από τις ταινίες του."
Καλά δεν το πιστεύω! Αν είναι έτσι οπως τα λές τότε δεν ανέβηκε κάν ο cris στο βήμα να μιλήσει στους θαυμαστές του?

Λοιπαμε που θα το πώ αλλά το Festival του Gagarin κάθε χρόνο πέρνει και την κάτω βόλτα.

Καλά μου πε ο dominion οτι έχουν εξαντληθεί τα θέματα...
 
Ο Chris και ο George μένουν σχετικά κοντά μου (στο Brighton) και έχουν μια pub την οποία θα τιμήσω αυτές τις μέρες.

Σύντομα το http://www.sfetas.com θα ανανεωθεί με μαθήματα Καράτε (μέσω video) από αρχάριους μέχρι μαύρη ζώνη καθώς και με eshop για παραγγελία των ταινιών όπου πρωταγωνιστούσε ο Chris.

422023_275838559153565_100001822681093_603450_2140779943_n.jpg
 
λοιπον εχω νεα πριν λιγο βρηκα στο προφιλ του chris στο facebook αυτη την φωτογραφια με την ανακοινωση οτι θα γυρισουν το ο μαχητης νο2

maxh.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα