Clash of the Titans (2010)

Γιατιιι;;; αμα δειχνει τιποτα καλο να παμε να το δουμε!!!
 
f2bnp είπε:
Άθλια ήταν. Την είδα με παρέα ευτυχώς και κοροϊδεύαμε τις σκηνές παράλληλα!Χάλια η ταινία πραγματικά. Θα πω περισσότερα άλλη στιγμή.
Αν σας είχα στο σινεμά δίπλα μου, πίστεψέ με, θα σας είχε κοπεί κάθε διάθεση για χαβαλέ. :p :p

Την ταινία θα τη δω σήμερα παρέα με πίτσα γίγας και μπύρες, μαζί με τη γυναίκα. Δεν θα τη δω σαν ιστορικό ντοκουμέντο, αν ήθελα κάτι τέτοιο θα έβαζα Discovery. Θα την αντιμετωπίσω σαν το "2012" δυο ώρες παρά κάτι εντυπωσιακών εφέ και τίποτε άλλο. ;)
 
pooky(1) είπε:
[...]Την ταινία θα τη δω σήμερα παρέα με πίτσα γίγας και μπύρες, μαζί με τη γυναίκα. Δεν θα τη δω σαν ιστορικό ντοκουμέντο, αν ήθελα κάτι τέτοιο θα έβαζα Discovery. Θα την αντιμετωπίσω σαν το "2012" δυο ώρες παρά κάτι εντυπωσιακών εφέ και τίποτε άλλο. ;)
έτσι μπράβο, ΜΟΝΟ έτσι μπορεί να δει κάποιος τέτοια ταινία... για διασκέδαση είναι , όχι για να το δείχνουν στα σχολεία :p
 
Η ταινία έχει σχέση με την μυθολογία ανάλογη με τα God of War. Έχει δανεικά στοιχεία αλλά δεν έχει καμία σχέση με καμία από τις ιστορίες της μυθολογίας μας. Γενικά τρωγότανε, απλά περίμενα κάτι παραπάνω. Οι θεοί του Ολύμπου της πλάκας, τα τέρατα ήταν φοβερά όμως. Σύντομη μου φάνηκε, αντίθετα με το πρώτο LOTR που σου έδινε την αίσθηση της Οδύσσειας. Γενικά αξίζει να το δείς στην αίθουσα, απλά μην πληρώσετε λεφτά για 3D αίθουσα.
 
εμένα δεν μου άρεσε...εντάξει εφέ είχε αλλά όχι κάτι συνταρακτικό...καμία σχέση με αβαταρ ή περιπέτειες που έχουμε δει και μας σημάδεψαν μικρούς. Σαν ταινία εποχής ιταλικής προέλευσης είναι με την διαφορά ότι στους διαλόγους έχουμε το ηλίθιο αμερικάνικο χιούμορ που ο ήρωας πάνω στο peak της δράσης και σε στιγμή μεγάλου κινδύνου πετάει μια cool ατάκα που απευθύνεται σ' έφηβους! Το είδα σε μεταμεσονύχτια προβολή και απλά πήγα σπίτι και κοιμήθηκα σε βαθύ ύπνο REM μετά! Μάλλον βοήθησαν οι τεράστιοι σκορπιοί :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pooky(1) είπε:
Την ταινία θα τη δω σήμερα παρέα με πίτσα γίγας και μπύρες, μαζί με τη γυναίκα. Δεν θα τη δω σαν ιστορικό ντοκουμέντο, αν ήθελα κάτι τέτοιο θα έβαζα Discovery. Θα την αντιμετωπίσω σαν το "2012" δυο ώρες παρά κάτι εντυπωσιακών εφέ και τίποτε άλλο. ;)
Μα και μεις για αυτό είχαμε πάει να την δούμε, εφφέ και μάχες.

Μας απογοήτευσε τελείως! Καλή διασκέδαση, θα βρω το σινεμά που θα πας με την παρέα μου να σε πρίξω χαχαχαχα
 
το είδα και δε λέει τίποτα ακόμα και στο σινεμά. ερμηνείες που θυμίζουν b movie :p
 
f2bnp είπε:
Μα και μεις για αυτό είχαμε πάει να την δούμε, εφφέ και μάχες. Μας απογοήτευσε τελείως! Καλή διασκέδαση, θα βρω το σινεμά που θα πας με την παρέα μου να σε πρίξω χαχαχαχα
ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!! Σπίτι μου θα τη δω. Σινεμά = 9 + 9 (εισιτήρια) +10 (ποπ κορν της πλάκας) + 15 (πάρκινγκ γιατί διαφορετικά είναι 300άρα παράνομο παρκάρισμα) = 43 ευράκια.

Σφάξανε; Πού; Στα Σάλωνα; Δεν σφάξανε!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D
 
Καλά ρε Pooky που μένεις και είναι τόσο ακριβά; Στην Νέα Υόρκη ή στο Λονδίνο; Για μένα συνήθως είναι 14~16(εισητήρια) + 8~10(ζαχαρωτά + αναψυκτικό για καλή και ανθεκτική τερηδόνα) + τζαμπέ πάρκινγ του σινεμά, όχι στο πεζοδρόμιο. Α ρε Ελληνάρα, κινητό, ακίνητο, αυτοκίνητο αλλά για σινεμά download και στο σπίτι! Πώς θα ζήσουνε ρε οι άνθρωποι, ειδικά αυτοί με τα συνοικιακά σινεμά; Θα κλείσουν σαν τα arcades και μετά θα τους αναπωλούμε, την στιγμή που όταν ήταν ανοιχτοί τα κατεβάζαμε από το Internet. Στηρίξτε τα σινεμά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω μείνει σε εποχές Village για το parking.

Δεν με ενδιαφέρει κινητό και το Matiz μου στο δρόμο δεν το αφήνω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πάλι καλά που διάβασα τα σχόλια γιατί έλεγα να πάω αύριο να την δω στο σινεμά.
 
pooky(1) είπε:
Έχω μείνει σε εποχές Village για το parking.
Δεν με ενδιαφέρει κινητό και το Matiz μου στο δρόμο δεν το αφήνω.
3 ευρω ειναι το παρκινγκ, τουλαχιστον στο Ρεντη που παω εγω.

αρα 9+9+18, 5+5=10 + 3 συνολο 31 γιουρα για ταινια. Δεν ειναι και λιγα, αλλα ετσι κι αλλιως το σινεμα εχει χασει τον χαρακτηρα της ευκολης και φθηνης διασκεδασης εδω και καμια 15ρια χρονια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
31; Ούτε 1!!!!!!!!!!!!

Δεν σου βάζω και το χρόνο αλλά και τη βενζίνη που θα χαλάσεις!!!!!!!!!!! Τουλάχιστον να ήταν καμία "Καζαμπλάνκα" να δώσω 131....... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
pooky(1) είπε:
31; Ούτε 1!!!!!!!!!!!!
Δεν σου βάζω και το χρόνο αλλά και τη βενζίνη που θα χαλάσεις!!!!!!!!!!! Τουλάχιστον να ήταν καμία "Καζαμπλάνκα" να δώσω 131....... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aν ηταν η Καζαμπλανκα θα επρεπε να μου ΔΩΣΟΥΝ 131. Αριστουργημα ξε αριστουργημα εγω την βαριεμαι αυτη την ταινια :p
 
Aφηστε παρκομετρα ,καζαμπλανκες και παμε οντοπικ.

Pooky αγωνιω για το review σου.
 
Με το συμπάθιο, αλλά γιατί πρέπει σώνει και καλά να παρκάρει όποιος πηγαίνει στο village μέσα στο πάρκινγκ του; Εξω θα πάθει τίποτα το αμάξι;
 
Εν έτει 1997 μου το είχαν γρατζουνίσει έξω (μα καρφί) και μάλιστα δύο φορές........ Φαντάσου σήμερα τι θα γίνεται. Περνάω από Κηφισίας και τους βλέπω παρκαρισμένους μέσα στη λεωφόρο με κλήσεις πάνω και να σου πω..... το χαίρομαι!!!!!!!!!

EDIT----

Ξέχασα. Η ταινία τα σπάει. Σαν παραμυθάκι βέβαια, και έτσι πρέπει να το δει κανείς. Πολύ καλό κατοικίδιο το Κράκεν, θα γούσταρα να έβγαζα βόλτα ένα τέτοιο σε δημόσια θέα. Η Μέδουσα γκομενάρα. Απίστευτη γυναικάρα, πάω για διαζύγιο. Γουστάρω γυναίκες με "φιδίσια" μαλλιά!!!!!

Εδώ σε κάποια άλλη ταινία πρόσφατα (ο κλέφτης της αστραπής ή κάπως έτσι.... ) έδειχναν ότι η είσοδος στον Άδη είναι στην επιγραφή του Hollywood πάνω στο λόφο, τι να λέμε τώρα.........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lol Γιώργο!

Έχοντας δει την ταινία 3 φορές στο σινεμά..

Το κρακεράκι ήταν όλα τα λεφτά. Προσωπικά θα ήθελα να πάω μια βόλτα στη δουλειά κρατώντας το από το λουρί. Ο νέος κόσμος θα αποκτούσε κυριολεκτικά ένα νέο κόσμο από κάθε άποψη.

Για τον Πήγασο (έστω και μαύρο) χαλαρά έδινα το αμάξι μου για ανταλλαγή. Πάω στοίχημα πως δεν θα "χάλαγε" τόσο συχνά.

Η Μέδουσα συμφωνώ, γκομενάρα με τα όλα της. Ήδη συμπάθησα τα φίδια περισσότερο. By the way, αναρωτιέμαι ο Sonic τι γνώμη να έχει για αυτή. :D

Και η Ανδρομέδα καλή ήταν, δεν λέω..

Αλλά η Ιω θεαααααα...
 
Πίσω
Μπλουζα