Commodore Returns with New Gaming PCs

αν διαβασα σωστα εχει καποια hints για νεο c64-joystick με δυνατοτητα κατεβασματος παιχνιδιων απο το internet (οποτε το ταισμα απο το PC θα ειναι μαλλον ευκολη hack-ια ;) )
 
Τρέμε PS3 Home και XBOX live!!!!

Commodore is BACK:)
 
Ειτε μας αρεσει ειτε ΟΧΙ η μαγεια εχει χαθει για εταιρειες τυπου Commodore (the ressurection) ή ακομη χειροτερα Amiga Inc. Αν και αθεραπευτα ρομαντικος και ενεργος Amiga fan δυστυχως ειμαι πεπεισμενος οτι οι παλιες καλες μερες εχουν χαθει για εταιρειες θρυλους. Ολα σημερα υπαγονται στη μαναγτζεριστικη λογικη της παγκοσμιοποιημενης αγορας, των φθηνοτερων εργατικων και της απροσωπης παραγωγης. Παρτε για παραδειγμα το look των νεων μηχανηματων. Δε λεω εντυπωσιακα αλλα ΟΛΑ τα ΙΔΙΑ. Για θυμηθειτε την αντιστοιχη πληθωρα μηχανηματων και στυλ κατα τη δεκαετια του 1980 και θα καταλαβετε τι εννοω. Οι επιβλητικες γραμμες της Α500 κοντρα στον σοφιστικε Archimedes (σουπερ μηχανακι!!). Ονειρο...μαγεια και μερακι σε ενα μονο case. CPC 6128.Απολυτα λιτο αλλα κομψο look. Οποτε επειδη μακρυγορησα, δεν θα το φαω το κολπακι της νεας Commodore αν και πολυ θα μου αρεσε να ηταν αληθεια η ανασταση της. Κλαψ...λυγμ...

Κι επειδη κι εγω που διαβασα το ιδιο μου το ποστ δεν πολυκαταλαβα τους συσχετισμους (παρασυρθηκα οταν εγραφα φαινεται) συμπληρωνω οτι μαλλον η πραγματικοτητα επιβαλει pc μηχανηματα και οχι σοβαρες εναλλακτικες με ευρυτερη εμπορικη απηχηση οπως τα παλια καλ χρονια. Δυστυχως ενα commodore case δεν φερνει την (amiga) - ανοιξη. Ενα ακομη pc με αλλο περιτυλιγμα δε λεει τιποτα. Σκετη κοροιδια. ΑΙΣΧΟΣ - ΠΡΟΔΟΣΙΑ - ΑΙΣΧΡΟΙ. Εξω π@@@@ηδες απο τη ρετρο παραγκα. Αφηστε ησυχο το θρυλικο ονομα της Commodore.:mad: :mad: :mad:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@portarinos78

+1 και από εμένα !!
 
FRANCISE TO ONOMA ... POULAEI ..... :p
 
Και τι όνομα ε? όνομα και πράμα..Μακάρι να έβλεπα το όνομα της Sinclair ξανά..Σε κανένα PC κουτί π.χ φαντάζεστε? μαύρο με το διακριτικό σηματάκι!!!
 
σαν το αθλιο sinclairo-pc με οψη (και καλα) amiga....

μακρυα..
 
akmakas είπε:
Και τι όνομα ε? όνομα και πράμα..Μακάρι να έβλεπα το όνομα της Sinclair ξανά..Σε κανένα PC κουτί π.χ φαντάζεστε? μαύρο με το διακριτικό σηματάκι!!!
Τα ιδια και εγω με το ονομα ATARI (αν και ειχα amstrad) αυτον τον st αχτι τον ειχα και αργοτερα τον falcon. :icon_cry:
 
Πίσω
Μπλουζα