Console History

Παρτε ενα φρεσκο Sega Vs Nintendo πρωτο και δευτερο μερος

Μολις αρχισα να το διαβαζω.Αν λεει τιποτα ανοησιες υπερ της Nintendo-μελισακια,θα διαγραψω το thread :D
 
Πάνω από όλα το δημοκρατικό πνεύμα ε; :D :D
 
Wally είπε:
Παρτε ενα φρεσκο Sega Vs Nintendo πρωτο και δευτερο μερος
Μολις αρχισα να το διαβαζω.Αν λεει τιποτα ανοησιες υπερ της Nintendo-μελισακια,θα διαγραψω το thread :D
ακου εκει αααα νευριασα:biglaugh: να βγαζει το snes καλυτερο απο το mega drive?????? :biglaugh::biglaugh::biglaugh:

ειδατε την εικονα συγκρισης του mortal 1 αναμεσα στις δυο κονσολες??? εμενα παλι γιατι μου φενεται καλυτερη στο mega drive? :confused: :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Sega Genesis Rules!

Αν και ο wally γνωρίζει ότι λατρεύω τα Atari 2600, η πιό αγαπημένη μου κονσόλα από ότι εχει κυκλοφορήσει είναι το Genesis (Mega Drive)..

Μερικά νέα για να επανορθώσω για την απουσία μου:

H commodore ξαναπαίρνει τα πάνω της, και θα κυκλοφορήσει και μια νέα (well, νέα είναι τρόπος του λέγειν) κονσόλα με παιχνίδια C64 all-inside οπως τα Atari Flashback. Αυτό είναι επιβεβαιωμένο αλλά δεν εχει γίνει γνωστό στον τύπο ακόμα. Προσεχώς.. the guy που δούλεψε πάνω στα Flashback 1 και 2 (αν και στο 1 οι κουστουμάτοι της Atari δώσανε τα σχέδια σε μια χαζοαιταιρεία απο την κίνα που υποσχέθηκε να το κάνει φθηνότερο με το nes-in-a-chip κύκλωμα - για αυτό βγήκε μια ........ και μισή), δουλεύει τώρα για την κονσόλα της Commodore.

Μέχρι στιγμής η Commodore μόνο power gaming pc βγάζει, αλλα trust me guys.. a vintage console is on the way.. Είμαι gamer above all και εδώ που είμαι γνωρίζω κάτι παραπάνω. Α... και ο τύπος που φτιάχνει την καινουρια κονσόλα, μένει εδώ στην Νέα Υόρκη και τον βλέπω συχνά σε gatherings και συναντήσεις.. cool guy.. και Αταράς φανατικός!!!

I will keep you posted guys...
 
Ωραια νεα μας φερνεις απο τη "Δυση" :D
 
Wally είπε:
Ωραια νεα μας φερνεις απο τη "Δυση" :D
Dont worry Wally. Οτι μαθαίνω από εδω, θα υπάρχει απευθείας σύνδεση και ενημέρωση. Αυτά τα χριστούγεννα (και ήδη από το Thanksgiving) το πιό hottest thing, είναι το Atari Flashback 2 το οποίο έγινε ανάρπαστο και ήδη εξαιρετικά δύσκολο να το βρείς πλέον. Με τα νέα για το κλείσιμο της Atari όλοι μα όλοι θέλαν να το αποκτήσουν. Και η πλάκα είναι ότι για ένα χρόνο ήταν ανύπαρκτο, αλλα μια αλυσίδα μαρκετ το έκανε διαθέσιμο για τις γιορτές και πούλησε τρελά μαζί με το Wii. Τα xbox360 Halo edition και το Playstation 3 είναι ακόμα στα ράφια.

Όσοι έχουν την τρέλα με τα Atari έχουν ξεχυθεί σε κανονικό κυνήγι στα μάρκετ αυτά μήπως και κάποιο έχει ξεμείνει στις αποθήκες. Κάτι με τα νεα για το κλείσιμο της εταιρείας, κάτι με την δυνατότητα να του βάλεις cartridge port, κάτι με τα κρυφά παιχνίδια και τα κρυφά μενου-τεστ που διαθέτει για τα joystick and paddles, έχει γίνει ιερό κειμήλιο για τους Αταράδες εδώ στις ΗΠΑ. Και εγώ στο κυνήγι είμαι ακόμα, άν και κατάφερα να βρω αρκετα.

One more Atari can NEVER be enough!!!!
 
Phil εδω δεν ερχεται το ρημαδι :( ...και το θελω πολυ διοτι εχει composite εξοδο (αν δεν με απατα η μνημη μου)

Και κατι ασχετο...σημερα καπου στα Βορεια προαστεια (και σιγα μην σας πω που) βρηκα ξεχασμενα σε καποιο μαγαζι Saturn,MegaCD,Remote Controller για Master System και αλλα που δεν θυμαμαι,σφραγισμενα!!!!

Το κακο ειναι οτι ειχαν ξεχασμενες πανακριβες τιμες (σε δρχ!!) και δεν βρηκα σημερα καποιον υπευθυνο να μιλησω για να εκλογικευσω τα ποσά...

Aν μου κατσει θα σας ειδοποιησω να κανετε ντου για οτι αφησω :biglaugh:

Μη με λιωσετε στα ΡΜ...δεν μαρτυραω :D :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:biglaugh: :biglaugh:

XA XA Koita min breis pouthena to western bar kai apo emena oti thes. :D
 
Wally είπε:
Και κατι ασχετο...σημερα καπου στα Βορεια προαστεια (και σιγα μην σας πω που) βρηκα ξεχασμενα σε καποιο μαγαζι Saturn,MegaCD,Remote Controller για Master System και αλλα που δεν θυμαμαι,σφραγισμενα!!!!
Το κακο ειναι οτι ειχαν ξεχασμενες πανακριβες τιμες (σε δρχ!!) και δεν βρηκα σημερα καποιον υπευθυνο να μιλησω για να εκλογικευσω τα ποσά...

Aν μου κατσει θα σας ειδοποιησω να κανετε ντου για οτι αφησω :biglaugh:

Μη με λιωσετε στα ΡΜ...δεν μαρτυραω :D :D
Σε προλαβα μην τηλεφωνεις αδικα , ειναι στο δρομο για καλαμαρια :tease: :biglaugh: :D :diablotin:
 
Wally είπε:
Phil εδω δεν ερχεται το ρημαδι :( ...και το θελω πολυ διοτι εχει composite εξοδο (αν δεν με απατα η μνημη μου)
You are right.. έχει composite και mono RCA plugs. Αλλα παίρνει πολύ modding! Είναι ότι πιο revolutionary έχει δημιουργηθεί πάνω στο 2600 από την εποχή του junior (σε σμίκρυνση πλακέτας!). Και μπορεί να φαίνεται σαν china-all-in-one-NES-style-board και generic, αλλά είναι κανονικό Atari in its guts!

Huge mistake που δεν το κυκλοφορήσανε ευρώπη. Το βγάλανε σαν "αρπαχτή" εξαιτίας των πωλήσεων που έχουν τα ψευτο-ρετρό joysticks, και thank god που κυκλοφορησε! Δεν περιμέναν να κάνει τόσο καλές πωλήσεις.

Το κυνήγι απέδωσε! 3 ακόμα βρήκαν ένα καλό σπίτι! Εννοείται το δικό μου!

Το Flashback 1 to βγάλαν στην ευρώπη για λίγο διάστημα αλλα με ένα κατακόκκινο κουτί με το λευκο Atari logo. Αλλα καμιά σχέση με το 2.

Η πλάκα είναι ότι το 1 παίρνει cartridge mod και παίζει NES παιχνίδια (αφού το hardware είναι NES και κάνει emulation τα παιχνίδια του Atari - για αυτό όλοι οι Αταράδες τα μισούν - Ιεροσυλία!!!). Στην ουσία είναι το μικρότερο NES top loader που μπορεί κανείς να έχει!
 
Πίσω
Μπλουζα