CPC Oxygen ξανά online & Αmstrad Αction scans !!

.......................
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αλλά βέβαια, κρίμα που είναι πεθαμένο... :(
 
Gryzor είπε:
Αλλά βέβαια, κρίμα που είναι πεθαμένο... :(
Βασικά Gryzor, αν δεις στο message box, έχει μήνυμα ο John στις 5/5/08 που λέει ότι το περιοδικό αναστήθηκε.... Κάτσε να δούμε... Μπορεί να μας περιμένει καμμία έκπληξη να πούμε :cool:
 
Πού στο καλό το βλέπεις;;;
 
Gryzor είπε:
Πού στο καλό το βλέπεις;;;
κάτω δεξιά ρε φίλε... Έχει ένα shoutbox, αν βάλεις το "βελάκι" του ποντικιού πάνω σε κάποιο user σου δείχνει την ημερομηνία που "άφησε" το μήνυμα....

Πές μου το mail σου αν θες, να σου στείλω screenshot...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eμ, το shoutbox εδώ στη δουλειά δεν μου το δείχνει... Δεν χρειάζεται screenshot, μπορείς να πεις τί ακριβώς και ποιος (και πότε!) γράφει, να το βάλω και στο wiki?

(τελικά πιο εύκολο το screenhot :D )
 
Gryzor είπε:
Eμ, το shoutbox εδώ στη δουλειά δεν μου το δείχνει... Δεν χρειάζεται screenshot, μπορείς να πεις τί ακριβώς και ποιος (και πότε!) γράφει, να το βάλω και στο wiki?
(τελικά πιο εύκολο το screenhot :D )
Λοιπόν, στο shoutbox υπάρχει ένα μήνυμα που λέει...

John: CPCO Back online, way hey

Δέ ξέρω όμως αν είναι 100% έγκυρο. Είναι posted στις 05.05.2008...

Ο John λογικά είναι ο John Cavanagh, editor του CPC Oxygen...

Άφησα και εγώ ένα μήνυμα, ρωτώντας αν όντως το mag είναι revived ή παραμένει dead!

Κάτσε να δούμε απάντηση και μετά βάλτο με κεφαλαία στο wiki (που παρεπιμπτόντως συγχαρητήρια!! :bow: )
 
Μάλλον εννοεί για το site μόνο... :(

(θενξ!)
 
Gryzor είπε:
Μάλλον εννοεί για το site μόνο... :(
(θενξ!)
Περίμενε μωρέ!!! :D Μη βιάζεσαι!!!

Αισιοδοξία μέχρι να δούμε απάντηση... Σκέψου οτι το προηγούμενο μήνυμα είναι από το 2006... Που θα πάει? Κάποια στιγμή θα απαντήσει...
 
Gryzor είπε:
Μάλλον εννοεί για το site μόνο... :( (θενξ!)
Odium είπε:
Περίμενε μωρέ!!! :D Μη βιάζεσαι!!! Αισιοδοξία μέχρι να δούμε απάντηση... Σκέψου οτι το προηγούμενο μήνυμα είναι από το 2006... Που θα πάει? Κάποια στιγμή θα απαντήσει...
Στο είπα Gryzor, μη βιάζεσαι... Έστειλα mail στον John και τον ρώτησα τι εννοούσε σχετικά με το alive που είχε γράψει...

Λοιπόν, ο τύπος απάντησε και μου είπε οτι προσπαθεί να το ανανεώσει απλά δε έχει σχεδόν καθόλου ελεύθερο χρόνο για την ώρα....

Άρα ίσως κάτι να γίνει στο (εύχομαι όχι και τόσο μακρινό) μέλλον....

Μάλλον καλά νέα είναι αυτά... Ε?
 
ok! Λοιπόν όπως είχα πει και πριν κανα 3μηνο νομίζω, το CPC Oxygen είναι και πάλι ζωντανό! ;)

Αν και το νεό τεύχος δε έχει ολοκληρωθεί, μπορείτε να απολαύσετε μερικά από τα άρθρα του...

Το link είναι:

http://cpcoxygen.fxwebdevelopment.com/magazine/14/issue14.htm

Μην ανησυχείτε αν δε είναι κάτι ήδη πάνω στον server... Θα γίνει λίαν συντόμως και αυτό! Μην ξεχνάμε ότι είμαστε μόνο 3, ο John Cavanagh (editor του CPC Oxygen), o Snake (που έγραψε ένα meeting-report) και εγώ (voXfReaX).

Καλή ανάγνωση!

voxfreax
 
Ωωωωω άντε μπράβο, αν και είναι κάπως ειρωνικό να λέει "The CPC in 2008" :D :D :D
 
Καλά δε το διάβασε κανείς άλλος εκτός του Gryzor ???? :(

Btw, το "CPC in 2008" απλά παρουσιάζει ότι βγήκε το 2008 για τον CPC... Αν ξέρεις το hugi (ένα pc mag), o optimus είχε αρχίσει με αυτό... CPC in 2006, CPC in 2007. Απλά επειδή δε είχε χρόνο το έγραψα εγώ αυτή την φορά Gryzor! :)
 
Χεχε άντε να δούμε και τη συνέχεια. You're welcome να το ανακοινώσεις στο πρωτοσέλιδο του CPCWiki :)
 
Gryzor είπε:
Χεχε άντε να δούμε και τη συνέχεια. You're welcome να το ανακοινώσεις στο πρωτοσέλιδο του CPCWiki :)
Ευχαριστώ! Δε έχω κάνει ποτέ μου όμως post στο CPCwiki.... Μήπως θα μπορούσες να το κάνεις εσύ? Αν δε παίζει πρόβλημα φυσικά! :)
 
Είναι πολύ εύκολο (απλά χρειάζεσαι λογαριασμό, γιατί όταν το είχα ανοιχτό μας φάγαν τα σπαμ), αλλά θα το κάνω :)
 
Gryzor είπε:
Είναι πολύ εύκολο (απλά χρειάζεσαι λογαριασμό, γιατί όταν το είχα ανοιχτό μας φάγαν τα σπαμ), αλλά θα το κάνω :)
ok! Το είδα!!! :) Thanx man

voxy
 
Πίσω
Μπλουζα