CPCDISKXP: πρόβλημα εγγραφής δισκετών

ASiC είπε:
Δοκιμασες χωρίς το |b; :)
Οχι θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.

Γρηγόρη το drive είναι ένα Nec και από όσο έψαξα η μόνη ημερομηνία που μπορώ να δώ είναι το 2004.

Οι δισκέτες είναι πολύ πιο παλιές, λειτουργικές αφού διαβάζει κανονικά το παλιό περιεχόμενό τους και μετά το φορμάτ έχει γίνει check disk χωρίς σφάλματα.

Χθες στο μεταξύ δοκίμασα το ManageDSK v0.20 και μου βγάζει τα εξής μηνύματα κατά το create dsk ή το Write to A:

.Πατάω να συνεχίσει και μου πετάει μετά το

Tώρα που γράφω το ποστ ξαναφόρμαρα μια δισκέτα μέσω του samdisk383. Όλα καλά. Έκανα μια εγγραφή χωρίς πρόβλημα. Θα τσεκάρω στον 6128 τί έγινε και θα επανέλθω
 
Kambia είπε:
Tώρα που γράφω το ποστ ξαναφόρμαρα μια δισκέτα μέσω του samdisk383. Όλα καλά. Έκανα μια εγγραφή χωρίς πρόβλημα. Θα τσεκάρω στον 6128 τί έγινε και θα επανέλθω
Hell yes τα κατάφερα! Έλιωσα στο Target :armed:

Με το samdisk383 όλα μια χαρά. Πετάω όλα τα άλλα προγραμματάκια και συνεχίζω να δουλεύω με αυτό. Στην αρχή έφαγα μια απογοήτευση γιατί δεν είχα προσέξει τον διακόπτη για το Β drive πως ήταν γυρισμένο στην πλευρά 2 και μου έβγαζε πάλι disc missing.

Πλέω σε πελάγη ευτυχίας :D :D :D amstrad 6128 συνδεδεμένο σε 32'' LCD και τα μυαλά στα κάγκελα
 
Πίσω
Μπλουζα