Crazy Cars 2

Stanfromgreece

RetroMasteR
Joined
5 Μάρ 2008
Μηνύματα
1.028
Αντιδράσεις
71
picture.php


picture.php
 
αυτό stan είχε μια φοβερη sampled εισαγωγή. Ίσως ο καλύτερος ήχος στο 6128 το κομματι αυτό
 
Ωραιο παιχνιδι επελεξες για review, ηταν ενα απο τα αγαπημενα μου,μπραβο stan,θυμαμαι στην εισαγωγικη οθονη με την F40 στο CPC ηταν Full screen,η κανω λαθος, θα το στεκαρω.
 
Ήταν όντως full screen και μου είχε κάνει τρελή εντύπωση όταν το πρωτοείδα (σε συνδυασμό με την καταπληκτική μουσική που παίζει όταν δείχνει την title screen).

Ήταν λίγο δύσκολο το παιχνιδάκι ή εγώ ήμουν πολύ άσχετος; Εσείς το βγάζατε άνετα;
 
Όντως αγαπημένο ραλάκι και πάντα το συνδίαζα με μουσική από alice cooper δεν ξέρω γιατί αλλά όταν γκάζονα την F40 ο cooper τσιριζε και αυτός στα αυτιά μου... Η αλήθεια είναι οτι θυμάμαι και πολύ καλά το 1 όπου έπερνα μια mercendes και τα ηλίθια σαμαράκια που κάναν το αυτοκίνητο να πετάει !
 
Giama είπε:
Ήταν όντως full screen και μου είχε κάνει τρελή εντύπωση όταν το πρωτοείδα (σε συνδυασμό με την καταπληκτική μουσική που παίζει όταν δείχνει την title screen).
Ήταν λίγο δύσκολο το παιχνιδάκι ή εγώ ήμουν πολύ άσχετος; Εσείς το βγάζατε άνετα;
Ηταν πολυ δυσκολο παιχνιδι,αυτο που με νευριαζε ηταν οταν εβγαινες απο το δρομο ανατιναζοταν η F40 :shake: σπαστικο
 
όμορφα τα review αλλά ρε παιδιά λέτε ποτέ να δούμε κανένα preview για Amiga και Amstrad ξανά??
 
Νομιζω στον amstrad βγαινουν κατι παιχνιδακια ακομα (νομιζω σε καποιο γαλλικο site ειχα δει) δες και σε αυτο το site που δειχνει την conversion της elvira για amstrad

http://www.cpcgamereviews.com/

και Amstrad CPC games του 2005

http://www.cpcgamereviews.com/articles/cpcgamesin2005.html

Στην amiga μας τα εχουν χαλασει μονο κατι demo βγαινουν και αυτα μονο σε Amiga 1200 με πολυ μνημη και ανω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
...τελικά σε όλους μας έκανε εντύπωση το εξαιρετικό μουσικό κομμάτι στην (εξίσου υπέροχη) αρχική οθόνη !! Φοβερή ανάμηση. :D

Kαλό παιχνίδι - αν και το συνεχές κυνηγητό απο τα περιπολικά με τις σειρήνες κάποιους μπορεί να τους κουράσει.

Η λεπτομέρεια που ανέφερε ο Stan (το χρώμα των περιπολικών απο πολιτεία σε πολιτεία) είναι ένα ακόμα απο τα στοιχεία που δείχνουν ότι το παιχνίδι δεν φτιάχτηκε "στο πόδι".

Μην ξεχνάτε να συμβουλεύεστε τακτικά και τον χάρτη !!

ΒΡΟΥΜ !! :D
 
Κάτι άλλο που θυμάμαι είναι να έχεις τρακάρει και να σε εμφανίζει πάνω που έρχεται με φόρα η αστυνομία από πίσω, με αποτέλεσμα να σε ξανατρακάρει. Και αυτή τη φορά σε ξαναεμφανίζει αμέσως (αφού όταν τράκαρες βρισκόσουν ήδη στη θέση "επανεμφάνισης", στο κέντρο του δρόμου δηλαδή) με την αστυνομία να περιμένει μπροστά σου, εσύ να μην έχεις ταχύτητα για να πεις έστω ότι θα την τρακάρεις για να μην σε πιάσει και να μην έχεις χώρο για ελιγμό για να ξεφύγεις, οπότε και συλλαμβάνεσαι.
 
Πίσω
Μπλουζα