Create an image !

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Είδα ότι το Edge browser σε android πρόσθεσε το chatgpt και λέγοντας πχ create an image of ..

Dukes of Hazard fighting Spiderman έχουμε το παρακάτω.

OIG2.jpeg

Η Knight Rider meeting the Titanic .

OIG1.jpeg

Μόνος περιορισμός η φαντασία σας αν θέλετε να δούμε μερικά δικά σας έργα!!
 
Σε Android δεν τα κατάφερα να βρω πως κάνει εικόνες πχ έβαλα Indiana Jones meeting Darth Vader και αρχίζει να μου κάνει ανάλυση στους χαρακτήρες και τους ηθοποιούς κτλ

Θα προσπαθήσω αύριο απο τον υπολογιστή.
 
Πατάς τον σημειωμένο κύκλο που έχω από κάτω ,μετά το μικρόφωνο και λες τι θες.
Με το GPT στο ΟΝ.

Screenshot_20240210_235854_com.microsoft.emmx_edit_243170083059766.jpg
------------------
Screenshot_20240210_235909_com.microsoft.emmx.jpg
------------------
Screenshot_20240211_000028_com.microsoft.emmx.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
μάλιστα! δηλαδή να βάλω στον κάδο της ανακύκλωσης τον φωτογραφικό μου εξοπλισμό;
 
IMG_20240211_0001.jpg για τον Darth Vader και τον Indiana Jones χλωμό το βλέπω ούτε για selfie μιας και το κινητό μου είναι της πλάκας. αυτή όμως είναι στην κορυφή του Κόφινα, τραβηγμένη από φυσική ευφυία.
 
Jason vorhees playing playstation.

OIG1 (1).jpeg

Athens in the star wars universe.

OIG4.jpeg

Αν δεν θέλετε να ασχοληθείτε με το edge υπάρχει και το app στο store με την ονομασία Microsoft Copilot.
Ζητήστε να σας γράψει ένα σενάριο για ένα σίκουελ μιας αγαπημένης σας ταινίας
Όλα αυτά αν θέλετε να μείνετε στα όρια του ρετρό φόρουμ μας ,αλλιώς η φαντασία σας είναι το όριο όπως είπα.
 
μάλιστα! δηλαδή να βάλω στον κάδο της ανακύκλωσης τον φωτογραφικό μου εξοπλισμό;
Ίσως ακόμα να μην χρειαστεί Uskoke, (πάντως το Skynet έρχεται).

Αλλά στα χρόνια που έρχονται είναι βέβαιο πως οι κβαντικοί υπολογιστές με AI θα αλλάξουν την Ανθρωπότητα, και τον κόσμο έτσι όπως τον αντιλαμβανόμαστε. Όπως συνήθως συμβαίνει, έρχεται ο καιρός που η πραγματικότητα ξεπερνάει (κατά πολύ) την φαντασία. Δεν είναι ένα σκοτεινό σενάριο, ή θεωρία συνωμοσίας. Είναι η φύση των πραγμάτων.

-AI φτιάξε μου ένα...
-Έτοιμο!
-Μα, δεν είπα τι...
-Δεν χρειάζεται.
 
Ίσως ακόμα να μην χρειαστεί Uskoke, (πάντως το Skynet έρχεται).

Αλλά στα χρόνια που έρχονται είναι βέβαιο πως οι κβαντικοί υπολογιστές με AI θα αλλάξουν την Ανθρωπότητα, και τον κόσμο έτσι όπως τον αντιλαμβανόμαστε. Όπως συνήθως συμβαίνει, έρχεται ο καιρός που η πραγματικότητα ξεπερνάει (κατά πολύ) την φαντασία. Δεν είναι ένα σκοτεινό σενάριο, ή θεωρία συνωμοσίας. Είναι η φύση των πραγμάτων.

-AI φτιάξε μου ένα...
-Έτοιμο!
-Μα, δεν είπα τι...
-Δεν χρειάζεται.

Δεν μασάμε εμείς οι Έλληνες ρετρόκομπιουτεραδες απο αυτό το Σκαϊνετι γιατί την AI την είχαμε ανακαλύψει απο την δεκαετία 80 πρίν ακόμα μας την πλασάρουν οι φωστήρες..


Να προσέχει πολύ λοιπόν αυτό το Σκαϊνετι πρίν τα βάλει μαζί μας γιατί στο τέλος αφού καταστραφούν όλα θα μείνουν οι κατσαρίδες και εμείς οι Έλληνες να κάνουμε τα δικά μας μέχρι να αυτοκτονήσει απο μόνη τις η ΑΙ! :fafoutis:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Λιγοι θα θυμουνται την Μαρούσκα εδω στο φορουμ.



Εγώ θυμάμαι και την Eliza την M$DOSού στον Amstrad PC1512 που είχα πρίν πάρω Amiga. Πρέπει να ήταν σε κάποια δισκέτα 5 1/4 του PC Master. Η Eliza υπήρχε απο το 1964 αλλά εγώ είχα την εξελιγμένη έκδοση του 1988.


 
Τελευταία επεξεργασία:
Ολα αυτά που έχετε βαλει ως τώρα μού φαίνονται τρομακτικά. Η ιδέα και μόνο ότι μπορεί εγώ καποτε να φαίνομαι ότι π.χ. σκοτώνω κάποιον στην Αλάσκα, ενώ είμαι για μπάνιο στο Ντουμπάι, είναι εκ των ουκ άνευ. Αναφέρομαι στο μελλον, στο πόσο τρομακτικό μπορεί να γίνει.
 
Ενα μελλον οπου μπορεις να πεταχτεις στο Ντουμπάι για μπανιο ειναι οντως τρομακτικό
 
Ολα αυτά που έχετε βαλει ως τώρα μού φαίνονται τρομακτικά. Η ιδέα και μόνο ότι μπορεί εγώ καποτε να φαίνομαι ότι π.χ. σκοτώνω κάποιον στην Αλάσκα, ενώ είμαι για μπάνιο στο Ντουμπάι, είναι εκ των ουκ άνευ. Αναφέρομαι στο μελλον, στο πόσο τρομακτικό μπορεί να γίνει.

Να φοβάσαι αυτό. Επειδή έχει πολύ μπλα μπλα σαν εισαγωγή ο τύπος σου προτείνω να δεις το ζουμί της υπόθεσης απο το 7:27 και μετά..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα