Crimzon Clover

Απ' ότι καταλάβατε είναι WIP. Αισίως, αναμένεται η κυκλοφορία του τελικού προϊόντος στην επόμενη Comiket, κάπου τον Αύγουστο (ίσως μάλιστα δούμε και το full version του θρυλικού και πολυαναμενόμενου Alltynex 2nd, κατά μία άλλη φήμη.)

Για Ιαπωνία κανείς; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Iaspis είπε:
Απ' ότι καταλάβατε είναι WIP. Αισίως, αναμένεται η κυκλοφορία του τελικού προϊόντος στην επόμενη Comiket, κάπου τον Αύγουστο (ίσως μάλιστα δούμε και το full version του θρυλικού και πολυαναμενόμενου Alltynex 2nd, κατά μία άλλη φήμη.)
Για Ιαπωνία κανείς; :D
Τι είδε ο Γιαπωνέζος; Σίγουρα, όχι κάτι καλό.

Ας είναι, ο χειμώνας δεν είναι και τόσο μακριά και τέτοιο game αξίζει την αναμονή. :cool:
 
Η τελική retail έκδοση αναμένεται να κυκλοφορήσει πολύ σύντομα, λίγο μετά τα Χριστούγεννα. :D

Το κακό είναι πως το Himeya Shop (το οποίο στέλνει προϊόντα και εκτός Ιαπωνίας) είναι down προς το παρόν. :(
 
Μπορείτε πλέον να παραγγείλετε την retail έκδοση του παιχνιδακίου (καθώς και πολλών άλλων doujin games) εδώ. :D
 
Καλη φαση!!

Μηπως το 2010-2011 ειναι η χρονια του bullethell re-generation?
 
Ακούστε τον Wally! Παντού μιλάνε για ΤΟ doujin shmup της δεκαετίας, εφάμιλλο του Dodonpachi και δε συμμαζεύεται. Όσο για μένα, αναμένω από μέρα σε μέρα την retail έκδοση στο κουτί της, κατευθείαν απο Ιαπωνία! :)
 
Έφτασε!

crimzoncloverbox.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχει διαφορες απο το demo?

Το μονο που θα μπορουσα να βρω ως αρνητικο ειναι το ηχητικο κομματι (soundtrack και εφε)

Καλο λιωσιμο!
 
Η έκδοση 1.00 έχει 5 πίστες αντί για 3, νομίζω επίσης πως προστέθηκε και ένα true last boss (βλέπε Hibachi στο Dodonpachi) και τέλος sound test mode & practice mode. Πράγματι, προβλέπεται ΠΟΛΥ λιώσιμο! :D
 
Βγήκε πατς το οποίο αναβαθμίζει το παιχνίδι στην έκδοση 1.01, φτιάχνοντας μερικά bugs και το κυριότερο, προσθέτοντας δυνατότητα σωσίματος replays. Cool stuff! :D
 
3+ χρόνια μετά... πολύ καλά νέα! Όπως όλα δείχνουν, υπήρξε ανακοίνωση για κυκλοφορία μιας αναβαθμισμένης έκδοσης του παιχνιδιού στα PC μας (πρόκειται για port απο το σύστημα NESICA για arcades, στο οποίο είχε κυκλοφορήσει στο μεταξύ) και μάλιστα πολύ σύντομα! Ο developer μας δείχνει μάλιστα τον δρόμο προς το Steam, όπου θα υποστηρίζονται και τα σχετικά καλούδια (leaderboards, trading cards, κλπ). Ακολουθεί video από τη NESICA έκδοση για να πάρουμε μια γεύση. Υπέροχα νέα πραγματικά!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η νεα εκδοση (World Ignition) κυκλοφορησε στο Steam!

 
Μολις κατεβηκε!

Προσεγμενο και εθιστικοτατο. Αξιζει μεχρι τελευταιου σεντ.

Θα ανεβασω κανα video της επομενες μερες μολις βρω καιρο.

Θελω να μελετησω λιγο το scoring. Επαιξα κανα 20 λεπτο και ειμαι γυρω στο 600 στο online ranking :(
 
Το παιχνιδι, μετα και τις βελτιωσεις που δεχθηκε, ειναι σχεδον ισαξιο με τις καλες κυκλοφοριες της Cave!

Παντως ακομα δεν εχω ακριβως πιασει το scoring. Βλεπω οτι με lockon ανεβαζω multiplier αλλα οταν εχω ταυτοχρονα βολες και lockon αλλες φορες βγαζω πχ την πρωτη πιστα με 8 δις και αλλοτε με 22 δις...

Εχει κανεις κατασταλαξει ποια ειναι η καλυτερη scoring στρατηγικη?

Νομιζω παντως οτι οι PC users οφειλουν στον Gabe μια λαμπαδα διοτι φερνοντας στο Steam τα Ikaruga και το Crimzon Clover WT υπαρχει λογος καποιος να ανοιξει το PC (περα απο MAME και CaveUI) :)

Ελπιζω να δουμε και το Radiant Silvergun πριν αναγκαστω να ξεκοιλιασω κανα 360 controller για να μονταρω καποιο απο τα arcade sticks μου...
 
Πίσω
Μπλουζα