Cult σκηνικό με Ανδρέα και Χαρίλαο...

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.925
Αντιδράσεις
1.164
Πείτε μου ότι δεν έχω πλάσει το ακόλουθο σκηνικό με τη νοσηρή παραπολιτική φαντασία μου... Σας παρακαλώ... Το έχω πει σε αρκετούς και κανείς δεν το θυμάται...

Κάπου στα 1989-1990, την περίοδο της οικουμενικής κυβέρνησης Ζολώτα, ο Ανδρέας και ο Χαρίλαος βγαίνουν ζωντανά για δηλώσεις μετά από κάποια συνάντησή τους. Την ώρα που αρχίζει να μιλάει ο Ανδρέας, τύπος με μακρύ μαλλί, μούσια, και πουκαμισάκι, σκάει στο πλάνο και του λέει κάτι τέτοιο: "Κάτσε να μιλήσω και εγώ" και αρχίζει να λέει με πάθος ότι είναι ο μεσσίας, ότι θα μας σώσει κ.λπ.

Μετά το πρώτο "πάγωμα", τον μαζεύουν οι σωματοφύλακες, ο Ανδρέας και ο Χαρίλαος κάνουν κάτι σχόλια του τύπου "συμβαίνουν αυτά" και συνεχίζουν...

Και ερωτώ: Το θυμάται κανείς σας; Ή ήταν απλά κάποιο jedi mindtrick του "έξω από 'δω" της ελληνικής πολιτικής ζωής; :rofl:
 
Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο. Βέβαια δεν ήμουν ακριβώς και politics-freak τότε. Αλλά αν είχα δει κάτι τέτοιο θα το θυμόμουν!!

Κάνας άλλος θυμάται κάτι τέτοιο;;
 
Εντάξει, σε όλους μας έχει συμβεί να μας εμφυτεύσουν ψεύτικες αναμνήσεις οι εξωγήινοι ώστε να καλυφθεί η σοκαριστική εμπειρία της απαγωγής, αλλά στην περίπτωση του Omen νομίζω ότι το παράκαναν...
 
Άρχισαν οι δυνατές υποψηφιότητες για post της χρονιάς βλέπω...
 
alkis21 είπε:
Εντάξει, σε όλους μας έχει συμβεί να μας εμφυτεύσουν ψεύτικες αναμνήσεις οι εξωγήινοι ώστε να καλυφθεί η σοκαριστική εμπειρία της απαγωγής, αλλά στην περίπτωση του Omen νομίζω ότι το παράκαναν...
μην εισαι απολυτος,εγω που δεν μου ξεφευγαν κατι τετοια,εκεινη την εποχη

επαιρνα γευση απο παραπετασμα και ετσι δεν μπορω να επιβεβαιωσω.

δεν το αποκλειω.

αν συναντησω κανα φιλο πολιτικο συντακτη θα ρωτησω σχετικα. :)
 
Μια χαρά τα θυμάται ο άνθρωπος!!!

 
Ευχαριστώ όσους με πίστεψαν...

DINO είσαι θεός!
 
Βεβαια μπορει να ειναι τοσο ενθουσιασμενος, ωστε να τα βλεπει ολα << μπλε>> (*)

image.php


alkis21 είπε:
να μας εμφυτεύσουν ψεύτικες αναμνήσεις οι εξωγήινοι
(*) οπου RAM βαλτε αναμνησεις)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι γεγονός οτι ούτε εγώ το θυμόμουν, και το κακό είναι οτι δε μπορείς να βρεις το video που παρέθεσα, στο YT με απλή αναζήτηση...
 
Μπραβο παιδια! Για να μαθαινουμε και εμεις οι νεοτεροι!... :cool:
 
Τo επομενο avatar μου
 
Απίστευτο!

etsy-trust-no-one-pin.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα