Custom made 32 GB memory stick

geoanas

Commodore Vampire
Διαχειριστές
Joined
14 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.225
Αντιδράσεις
281
Μα θα μου πείτε, δεν έχει κυκλοφορήσει κάτι τέτοιο !

Η λύση είναι μια ... Photofast 5400 adapter και 2 Micro SDHC καρτούλες των 16 GB έκαστη.

VPSMS000900_02_L.jpg


Επειδή πολλά μπορούν να πάνε στραβά (όπως και μου πήγαν!) να ο ορθόδοξος δρόμος για να μην έχουμε προβλήματα.

1) Φορμάρουμε την πρώτη MicroSDHC στα Win ως FAT32....περιμένουμε...

2) Φορμάρουμε την δεύτερη στα Win (πάντα FAT32)...περιμένουμε...

3) Βάζουμε την πρώτη κάρτα στο Slot 1 του Photofast και φορμάρουμε στο PSP

4) Βάζουμε την δεύτερη κάρτα στο Slot 2 (έχοντας την πρώτη κάρτα στο Slot 1) του Photofast και ξαναφορμάρουμε

5) ΕΤΟΙΜΟΙ...29 GB έτοιμα για χρήση στο PSP ! Done and Game Over ! ;)
 
Καλοοοοοοοοο!!!!!

Έχω και τον Ambu να με δουλεύει που δεν έχω πάρει ακόμα PSP. Τσίλικη λύση!!!!!!
 
Φανταστικο απλα. Την εχεις Geonas; Εχω μερικες ερωτησεις!
 
Έχω και εγώ τον αντάπτορα αυτό εδώ και κανα 4μηνο, αλλά δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ακόμα...
 
Τον πουλάς; Ακούς εκεί δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ακόμη; Και έχω ένα σωρό παιχνίδια να "κάθονται" στο PC μου. WTF, τί ήθελα και έμπαινα στο φόρουμ, πάλι σε έξοδα με βλέπω. :D ThanX geo!!!
 
Βεβαίως και έχω "φτιάξει" το μηχάνημα μου με το παραπάνω 32 Gig configuration !

(PSP FAT !)

@ Ambu

Έλα, έχω ένα έξτρα ανταπτοράκι, στείλε pm να σου το στείλω. Το πήρα στο Ebay στην αστρονομική τιμή του.... 1 ευρώ !
 
Mmmmmmmm καλό!!! Οι καρτούλες πόσο πάνε;
 
Αυτή η πατέντα μπορεί να δουλέψει σε φωτογραφικές και κινητά τηλέφωνα που δέχονται pro duo κάρτες?
 
ΦΥΣΙΚΑ !!!!
 
Και ετοιμάζεται το release της 32GB micro SD απο την Apacer...
 
Μόλις παρήγγειλα το ανταπτοράκι,άντε να ρθει γιατί όλο και μεγαλώνουν τα παιχνίδια και 2 γιγα δεν φτουράνε πλέον.Mεγάλο ευχαριστώ στον geoanas για το tip !!!
 
Και γω το έχω παραγγείλει εδώ και λίγες ημέρες, thanks to geoanas! :)
 
Προσοχη μονο παιδια να παρετε καλο μετατροπεα και οχι τους φτηνιαρικους του κιλου απο ebay.. Εχω διαβασει διαφορα για προβληματα.
 
Getta Robo είπε:
Προσοχη μονο παιδια να παρετε καλο μετατροπεα και οχι τους φτηνιαρικους του κιλου απο ebay.. Εχω διαβασει διαφορα για προβληματα.
Εγω παντως εχω δουλεψει 10 τετοιους adapters (τους φτηνοτερους απο το ebay (noname)) χωρις κανενα προβλημα.
 
Ε, δε θα κλάψουμε και για 2 ευρώ... :)
 
Μόλις κατα τύχη πήρα ένα psp και εγω και πήρα μια τέτοια!

Ευχαριστώ man!
 
Κοιτα να δεις και οτι εμπαινα να ανοιξω θρεντ αν δεν εβρισκα κατι παρομοιο,οτι θα εβρισκα ακριβως το θεμα που ζητουσα δεν το περιμενα,το χα ξεχασει το θρεντ.


Με λιγα λογια βρηκα ανταπτορακι στο ebay με free shiping στα 0.65 ευρω ανταπτορας micro SD σε Pro Duo και ελεγα να ρωτησω αν λειτουργει αυτος ο frankenstein.



Πανακριβα τα στικακια της Σονυ ,πολυ πιο φθηνα τα micro SD,το psp μου θα χαρει πολυ,τοσα χρονια το ειχα με 2gb το κακομοιρο.
 
Σωτηριον γκατζετιδιο και παμφηνο
 
Μe happy,psp happy ,all is well.

 

Bεβαια με πηρε κατι χρονια να το παρω χαμπαρι. :banghead:
 
Πίσω
Μπλουζα