Dancing with the devil documentary

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
612
ειναι ενα ντοκυμαντερ του 1990 για τα υποσυνειδητα μηνυματα που περναει η μεταλ μουσικη εδω ειναι στα αγγλικα το ειχα πετυχει παλια στην ετ3 με υποτιτλους ομως δυστυχως χαλασε η κασετα παρουσιαζει αρκετο ενδιαφερον δειχνει πως βγηκε το αυτοκολλητο parental advisory εχει και συνενετευξεις τραγουδιστων εκτος μεταλ και δειχνει και θυματα της επιροης της μουσικης ενω στο δευτερο μερος υπαρχει η δικη των Judas priest και του ozzy osbourne οριστε λοιπον

[edited]dead links[/edited]

και το δευτερο μερος

[edited]dead links[/edited]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το ειχα πετυχει πριν 1-2 χρονια στο ΣΚΑΙ...(η' στο ΕΤ3; :confused: ) Αναφεροταν νομιζω και σε μια δολοφονια στην Ιταλια απο -και καλα- Σατανιστες...
 
το εχει δειξει στην ετ3 παλιοτερα αλλα αυτο με τους ιταλους δεν θυμαμαι να ειναι μεσα
 
Ναι είχε και ένα τζιμάνη από τέξας μεριά που έστρεψε την καραμπίνα στα μούτρα του, επειδή "το ακουσε στο τραγούδι"... ... ...

Και ο άχριστος ούτε να αυτοκτονίση δεν είναι ικανός.:Ρ
 
Μιας και ειδα το Glen Benton... Ειχε πει σε μια συνεντευξη οτι θα αυτοκτονησει στα 33! Ποσο χρονων ειναι τωρα;;;! :cool:
 
άιδιαΠ αν ετεχέσορπ ατ αδοπάνα αταμύνημ!!!!!
 
Μαρεσει που μιλανε για "υποσυνειδητα" μηνυματα κ δειχνουν τον Γκλεν Μπεντον - τον ΠΛΕΟΝ συνειδητο "Σατανιστη" ! LOL! :-D

Πραγματικα δεν καταλαβα , γιατι να ψαχνεις για "υποσυνειδητα" μηνυματα οταν υπαρχουν group οπως οι Deicide και τοοοοσα αλλα, που ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ περνουν τετοια μηνυματα; Αν θες να κατηγορησεις τη metal, υπάρχει άπειρο προσφορο εδαφος - τι θες και βαζεις τα βινυλια αναποδα , ή κοιτας στον καθρέπτη το λογοτυπο του DIO για να επιβεβαιωσεις οτι γραφει "DEVIL"... χαχα!
 
Χαχα! Αυτο με τον Dio δεν το ηξερα... Με την Μαρινελλα θυμαμαι :diablotin: ....( σορρυ που βγαινω εκτος θεματος)
 
Stratulator είπε:
Μιας και ειδα το Glen Benton... Ειχε πει σε μια συνεντευξη οτι θα αυτοκτονησει στα 33! Ποσο χρονων ειναι τωρα;;;! :cool:
o benton το πηρε πισω και δηλωσε πως μονο οι δειλοι αυτοκτονουν.... παντως δεν καταλαβαινω αυτον τον τυπο που κατηγορει τους sabbath γιατι πυροβοληθηκε λες και οι sabbath πηγαν και του βαλαν το οπλο στο πηγουνι....
 
βρηκα ενα αποσπασμα απο ετ3 μακαρι να μπορουσα να το ξαναβρω ολοκληρο

 
Τα τυπάκια που λέει στην αρχή, λέει έπαιρναν ναρκωτικά. Κάποια στιγμή έφερε ο ένας στον άλλο τον δίσκο των judas. Παράλληλα πήραν την απόφαση να αυτοκτονήσουν επειδή ένα-δυό τραγούδια των judas ανέφεραν κάτι τέτοιο. Δηλαδή με αυτή τη λογική αν δεν άκουγαν μουσική και έβλεπαν τον superman και πηδούσαν από το παράθυρο στο θάνατό τους, θα έπρεπε ο reeves να σερνόταν στα δικαστήρια. Ε ρε μυαλά..
 
Το είχα δει αυτό, καλό ήταν. Απ'ότι είδα υπάρχει ακόμα το μεγαλύτερο μέρος, αλλά όντως όχι ολόκληρο. Όσο για αυτούς που πολέμησαν τα μέταλ συγκροτήματα, αν θέλεις να δεις τον διάβολο τον βλέπεις παντού, αυτό έχω να πω εγώ. Δυστυχώς οι γονείς μου ανήκουν στην ίδια κατηγορία, και θυμάμαι σε μικρή ηλικία να μου λένε ακριβώς αυτό που αναφέρει και το ντοκυμαντέρ, και συγκεκριμένα ότι το μέταλ είναι μία μουσική που λατρεύει τον διάβολο, κι αν παίξεις ανάποδα όλους τους δίσκους ακούς μηνύματα σατανολατρείας. Που να φανταστούν ότι κάποτε θα μου άρεσε αυτή η μουσική. :p Δεν μπορούν δυστυχώς να σκεφτούν τέτοιοι άνθρωποι ότι απλά το μέταλ περιέχει τεράστια γκάμα κι έχει απ'όλα τα θέματα που μπορείς να φανταστείς, γι'αυτό πιάνει κι από διαβόλους μέχρι χριστιανικό μέταλ. Βρίσκεις και ακούς αυτό που σε εκφράζει, ενώ αυτό που δεν σου αρέσει ή σε προσβάλλει το αφήνεις απέξω. Θυμάμαι από το ντοκυμαντέρ ότι ήταν πολύ ωραία και τα επιχειρήματα των καλλιτεχνών που κατηγορήθηκαν, κι όπως πολύ σωστά είπαν, έπρεπε να βρεθεί αποδιοπομπαίος τράγος για να φύγει η ευθύνη από τα ίδια τα άτομα, την οικογένεια, την κοινωνία κτλ.
 
Πίσω
Μπλουζα