Dead Can Dance

cloud είπε:
:thanx2:
Λίγο που το άκουσα, καλό μεν, όμως δεν φτάνει τα παλιά..
εντάξει,ηχητικά είναι μια από τα ίδια,όχι ότι με χαλάει ιδιαίτερα (θα μπορούσα να πω ότι μου άρεσε αρκετά) αλλά θα μπορούσαν να φρεσκάρουν λίγο τον ήχο τους (είτε με κάποια νέα στοιχεία είτε με κάπως διαφορετική παραγωγή)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
krem13 είπε:
εντάξει,ηχητικά είναι μια από τα ίδια,όχι ότι με χαλάει ιδιαίτερα (θα μπορούσα να πω ότι μου άρεσε αρκετά) αλλά θα μπορούσαν να φρεσκάρουν λίγο τον ήχο τους (είτε με κάποια νέα στοιχεία είτε με κάπως διαφορετική παραγωγή)
Ναι... Ιδικά η εισαγωγή από το "Children Of The Sun" είναι ίδια με το "The Carnival Is Over"..
 
Δεν καταφερα να παω,δυστυχως...

 
Stratulator είπε:
Δεν καταφερα να παω,δυστυχως...

εγώ πήγα :) .απίστευτος αριθμός ατόμων που όχι μόνο είχαν γεμίσει όλο το χώρο αλλά περίμεναν να πάρουν και εισιτήρια.εξαιρετικός ήχος (βέβαια δεν τον έλεγες 100% live οπότε λογικό ήταν) και φοβερή απόδοση και από τους 2,προσωπικά όμως μου φάνηκε ότι ο Perry ήταν σε ελαφρώς καλύτερη κατάσταση.τώρα από επιλογές τραγουδιών,δεν μπορώ να πω ότι δεν τις ευχαριστήθηκα αλλά θα προτιμούσα να έβγαζαν τις περισσότερες διασκευές και να έβαζαν στη θέση τους μερικά ακόμη "κανονικά" τραγούδια. γενικά μια πολύ επαγγελματική εμφάνιση που όμως δεν σημαίνει μόνο αψεγάδιαστο σύνολο αλλά και έλλειψη επικοινωνίας με τον κόσμο (κάτι πρέπει να είπαν στο τέλος αλλά από όσο κατάφερα να ακούσω,είχα αρχίσει να κατεβαίνω τον λόφο,πρέπει να ήταν αρκετά τυπικό :xm: ).

οπότε από εμένα ένα...8,5/10 :D (μισός πόντος η έλλειψη επικοινωνίας και ο μη live ήχος κάποιων μουσικών οργάνων και ένας από τις επιλογές των τραγουδιών,ένα καθαρά υποκειμενικό θέμα δηλαδή ;) )
 
krem13 είπε:
εγώ πήγα :) .απίστευτος αριθμός ατόμων που όχι μόνο είχαν γεμίσει όλο το χώρο αλλά περίμεναν να πάρουν και εισιτήρια.εξαιρετικός ήχος (βέβαια δεν τον έλεγες 100% live οπότε λογικό ήταν) και φοβερή απόδοση και από τους 2,προσωπικά όμως μου φάνηκε ότι ο Perry ήταν σε ελαφρώς καλύτερη κατάσταση.τώρα από επιλογές τραγουδιών,δεν μπορώ να πω ότι δεν τις ευχαριστήθηκα αλλά θα προτιμούσα να έβγαζαν τις περισσότερες διασκευές και να έβαζαν στη θέση τους μερικά ακόμη "κανονικά" τραγούδια. γενικά μια πολύ επαγγελματική εμφάνιση που όμως δεν σημαίνει μόνο αψεγάδιαστο σύνολο αλλά και έλλειψη επικοινωνίας με τον κόσμο (κάτι πρέπει να είπαν στο τέλος αλλά από όσο κατάφερα να ακούσω,είχα αρχίσει να κατεβαίνω τον λόφο,πρέπει να ήταν αρκετά τυπικό :xm: ).οπότε από εμένα ένα...8,5/10 :D (μισός πόντος η έλλειψη επικοινωνίας και ο μη live ήχος κάποιων μουσικών οργάνων και ένας από τις επιλογές των τραγουδιών,ένα καθαρά υποκειμενικό θέμα δηλαδή ;) )


Σε ζηλευω!... :)

Απο τα βιντεο που ειδα, ο ηχος πραγματι,ειναι παρα πολυ καλος!

Ειδα το "setlist", στα 3 encore θα μπορουσαν να βαλουν ακομα λιγα 'παλια'...
 
Stratulator είπε:
Σε ζηλευω!... :) Απο τα βιντεο που ειδα, ο ηχος πραγματι,ειναι παρα πολυ καλος!

Ειδα το "setlist", στα 3 encore θα μπορουσαν να βαλουν ακομα λιγα 'παλια'...
καλά ναι,αν έβαζαν και μερικά παλιότερα (πριν το Aion) θα ήταν ακόμα καλύτερα,μάλλον όμως ήθελαν να δημιουργήσουν μια πιο "ενεργή"/"χορευτική" ατμόσφαιρα (αυτό τουλάχιστον κατάλαβα εγώ) και γι'αυτό δεν τα τίμησαν...
 
krem13 είπε:
καλά ναι,αν έβαζαν και μερικά παλιότερα (πριν το Aion) θα ήταν ακόμα καλύτερα,μάλλον όμως ήθελαν να δημιουργήσουν μια πιο "ενεργή"/"χορευτική" ατμόσφαιρα (αυτό τουλάχιστον κατάλαβα εγώ) και γι'αυτό δεν τα τίμησαν...
Επρεπε,τουλαχιστον ενα κομματι απο τα τρια πρωτα... Κριμα.

Ευτυχως που το νεο αλμπουμ μπορει να ειναι 'τυπικο' D C D, αλλα αρκετα καλο,θα ελεγα...
 
Πίσω
Μπλουζα