[Delta Pappa Τοys] Ολυμπιακό στάδιο - Ποδόσφαιρο

geotsi.

RetroActive
Joined
28 Σεπ 2011
Μηνύματα
206
Αντιδράσεις
174
Ενα ποδοσφαιρακι χωρις ελατηρια, αλλα με φυσητηρια απο την Delta Pappa Τοys...

Δεν το χω παιξει ποτε, γιατι εχει διαφορετικους κανονες και παιξιμο σε σχεση με τα κλασσικα ελατηρια...

Το ''χορταρι'' ειναι απο σκληρο χαρτονι και οχι πλαστικο, και εχει λιγο την αισθηση οτι ειναι φυσικο...

Δεν μου εχει μεινει ποδοσφαιρακι απο μικρος λογω οτι τα ελατηρια με τους παιχτες καποια στιγμη εκτιναζοταν και το πλαστικο γηπεδο διαλυοταν σε κομματια.

Παρολα αυτα, εχω κρατησει αυτο το ποδοσφαιρακι ποιο πολυ για την ρετρο φιγουρα του, αλλα δεν θα ελεγα οχι για ενα 5Χ5, με ποδοσφαιριστες απο Subutteo ... :)

Ολυμπιακό στάδιο - Ποδόσφαιρο (1).jpg

Ολυμπιακό στάδιο - Ποδόσφαιρο (2).jpg

Ολυμπιακό στάδιο - Ποδόσφαιρο (3).jpg

Ολυμπιακό στάδιο - Ποδόσφαιρο (4).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aπιστευτο ευρημα!!

Προσωπικα, δεν το εχω ξαναδει!
 
Και γω πρώτη φορά το βλέπω. Αξίζει το δικό του θέμα :)

Παρατηρώ και διαφημίσεις από γνωστές εταιρίες! Ωραίο geotsi :thumbup:
 
Σούπερ!!! Μπορεί να είναι κάπως ιδιαίτερος ο τρόπος παιξίματος, αλλά είναι καραρετρό, από το "παλιό" Ολυμπιακό Στάδιο, μέχρι τις διαφημίσεις της εποχής!
 
Θεικό!!!

Πότε είχε κυκλοφορήσει το παιχνίδι;
 
Υποθέτω μέσα της δεκαετίας 80 είχε κυκλοφορήσει το ποδοσφαιρακι, αν κρίνω και από την συσκευασία του. Η τιμή που είχε επάνω έγραφε 250 δρχ...Το τραγικό είναι ότι πρέπει να τοποθετήσεις τους παίκτες τρυπώντας το γήπεδο, (έχει χαραγμένες οπές όπου με την πίεση ανοίγουν), κάτι που δεν θέλω να το επιχειρήσω, ώστε να μοιάσει σαν το γήπεδο της λακκούβας... :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα